Свинцевий шторм: там, де можна стріляти з будь-якої зброї

  1. забійне меню
  2. Спорт для обраних
  3. Апокаліпсис сьогодні

Двічі на рік, в квітні і жовтні, в мальовниче містечко Ноб Крик, загублене в пагорбах Кентуккі, стягуються автомобільні каравани з усіх кінців Америки, набиті під зав'язку бойовою зброєю всіх мастей і розмірів - від штурмових гвинтівок до невеликих «безоткаток». Кінцева точка маршруту цієї збройної до зубів братії - фестиваль вільних стрільців Knob Creek Machine Gun Shoot, оглушливе триденне шоу з морем вогню, пороховий гару і адреналіну.

На п'ятачку старого військового стрільбища, розташованого в глибокому яру, в ці дні збираються від 15 до 20 тисяч колекціонерів, продавців зброї, любителів попалити в білий світ і просто роззяв. Не дивно, що подібний захід проводиться саме в Кентуккі. В Америці, де зброя зведено на рівень культу, цей штат має репутацію самого «стріляючого». Не мати вдома солідного арсеналу, поповнюється протягом декількох поколінь, вважається тут поганим тоном, і навіть Кентуккийский собаки, як кажуть, зовсім не бояться пострілів ...

забійне меню

Головна особливість Ноб Крик полягає в тому, що тут в честі виключно армійське бойове залізо. І неодмінно оригінальне! Федеральні закони США дозволяють громадянам придбавати, зберігати і використовувати (при певних обставинах) така зброя. Головне обмеження - рік випуску. Все, що зійшло з конвеєрів після 1986 року, строго заборонено. У список легального, так званого зброї третього класу входить практично все, що стріляє: пістолети, гвинтівки, кулемети, гранатомети, міномети, артилерійські знаряддя, вогнемети, броня, вертушки зі штатним озброєнням і навіть списані реактивні винищувачі.

Шестиствольний Minigun від General Electric з системою Гатлінга і електроприводом користується шаленою популярністю серед відвідувачів фестивалю Шестиствольний Minigun від General Electric з системою Гатлінга і електроприводом користується шаленою популярністю серед відвідувачів фестивалю. Minigun за лічені миті здатний проковтнути тисячу патронів і зробити решето з будь-мішені. Снайперські здібності стрілка не мають великого значення. Приголомшлива щільність вогню - ось головна фішка цього кулемета.

Зрозуміло, що були складські запаси такого озброєння давно розкуплені. Ціни на нього постійно повзуть вгору, і для придбання по-справжньому рідкісних зразків покупець повинен мати чекову книжку товщиною з телефонний довідник Нью-Йорка. Наприклад, свіжий станковий кулемет Browning M1917 з водяним охолодженням і стрічкової подачею, що надійшов на озброєння відразу після Першої світової, обійдеться в $ 15-20 тисяч в залежності від кондиції. Страхітливий шестиствольний морської М61 Vulcan з системою Гатлінга від General Electric - в 40 і більше. Робоча конячка В'єтнаму - повністю укомплектований вертоліт UH-1 Huey в отличном состоянии - варто 300. А якщо це одна з 7000 вертушок, які воювали і вижили у В'єтнамі, - ще дорожче.

Друга поправка до американської конституції дозволяє громадянам володіння бойовою зброєю Друга поправка до американської конституції дозволяє громадянам володіння бойовою зброєю. Але тільки тим, яке було вироблено до 1986 року. До легальному зброї 3-го класу відносяться не тільки кулемети й автомати, а й артилерія, бойові машини, вертольоти і навіть реактивна авіація.

Але що робити, коли постріляти дуже хочеться, а ресторанне меню ви звикли читати справа наліво? Правильно - гарненько заправити свою воза і рвонути на вікенд в Ноб Крик в гості до Кенні «Чедові» Самнеру. Кенні - нинішній господар стрільбища і головний організатор стрілецької божевілля Machine Gun Shoot. Бізнес дістався йому у спадок від батька. На стрілецькому полі Самнера, де в 1960-х військові відчували артилерійські знаряддя, стріляє все що може. Будь-легальний стовбур, який привезуть з собою учасники, тут обов'язково відтягнеться по повній, обіцяє Кенні. Власники дорогущего смертоносного заліза з радістю нададуть свої раритети напрокат будь-кому. Добовий квиток на стрільбищі за $ 10, спеціальні навушники, захисні окуляри - і вперед!

Десять хвилин стрілянини з старого доброго M60 GPMG обійдуться приблизно в $ 15 плюс вартість боєкомплекту. Ульотний Minigun з шістьма стволами і електроприводом, що з'їдає тисячу патронів за десять секунд, встане вдвічі дорожче. Популярність Minigun величезна, і інструктори ледве встигають викидати стрічки з набивочного машини, схожої на м'ясорубку. Покриття ручну «заводягу» стародавнього Gatling 1877 роки з бронзовим кожухом вдасться за полтинник.

«На стрілецький кордон власник стенду може провести 2-х друзів «На стрілецький кордон власник стенду може провести 2-х друзів. Ніяких квитків і запрошень », - розповідає Олег Подклетнов з компанії« Force'Age. Камуфляж та спорядження », -« В присутності організатора вивчаю правила на 5 аркушах. Отримую іменний значок. Вхід на стрілецьку лінію схожий на паспортний контроль в аеропорту. Обов'язкова наявність очок і навушників. Ми заповнюємо документи, у нас перевіряють посвідчення особи, і ось ми вже серед обраних - постійних учасників Ноб Крик. Членство в цьому клубі довічне і передається у спадок. Втратити його дуже легко - порушення дисципліни (алкоголь або наркотики на стрільбах) або двічі поспіль пропущене шоу, яке скасовувалася лише один раз за всю 36-річну історію - через розлив Огайо, коли навіть самим лихим фанатам-джіперам було заборонено ризикувати ».

Якщо в кишені дещо шарудить, можна дозволити собі деякі надмірності. 195 баксів на бочку - і мрія піроманіяк, легкий піхотний вогнемет M2A1-7, створений на початку 1940-х, з повними балонами огнесмесі в вашому розпорядженні. Дорожнеча атракціону пояснюється тим, що за 45 років тираж M2A1-7 склав всього 14 000 одиниць. Причому більша його частина була втрачена під час Другої світової, в Кореї і джунглях В'єтнаму. Ціни на оренду штурмових гвинтівок з сімейства М16, «калашів» і їх модифікацій на порядок нижче - такої зброї повно на ринку. Та й драйв, погодьтеся, не той.

Та й драйв, погодьтеся, не той

Спорт для обраних

Але не варто думати, що Knob Creek Machine Gun Shoot - це хаотична тусовка «чайників», очманілий від дзвону порожніх гільз. Аматорські стрільби по іржавим автомобілів, газовим балонів і холодильників до встановлених на них піропатронами і феєрверками проводяться на допоміжному поле. А на основою позиції протягом двох днів йдуть змагання професіоналів. Всі вогневі лінії приватні і викуплені на роки вперед. Крім господаря на рубежі може перебувати пара його друзів. Імена тут не в ходу, в основному - клички. У списках стрільців можна зустріти Чорного Тома, Гірничого Стрілка, Срібну Кулю і навіть дивака на прізвисько Помри Першим. Цих обраних за все три сотні.

Стрільби на влучність на шоу Knob Creek Machine Gun Shoot проходять в п'яти категоріях - пістолет, автоматична зброя, штурмова гвинтівка, стара армійська гвинтівка з ковзаючим затвором і дробовик. Крім того, учасники діляться всередині категорій по оснащенню зброї - проста прицільна планка або оптика. Дистанції - від 45 до 115 м. Технічні вимоги до стовбурів найсуворіші. Пістолетника, наприклад, заборонено використовувати будь-які пристосування для полегшення стрільби - ручні упори, компенсатори і т. Д. Регламентується навіть становище кобури: вона повинна знаходитися строго над задньою кишенею джинсів.

На фестивалі в Ноб Крик колекціонери з полюванням віддають раритетні стовбури в оренду і новачкам, і досвідченим воякам На фестивалі в Ноб Крик колекціонери з полюванням віддають раритетні стовбури в оренду і новачкам, і досвідченим воякам. За круговим мішенях стріляти нецікаво, і тому на стрільбищі стягують різний великогабаритний мотлох з довколишніх звалищ.

Кожен учасник, крім стрільців з дробовика, використовує до п'яти підходів на лінію вогню. З дробовика дозволяється пальнути тільки одну серію картеччю № 4, так як в цій категорії збирається занадто багато конкурсантів. Поразка п'яти сталевих мішеней строго регламентовано: стріляти можна тільки зліва направо. На фінальному етапі до цілей додається паперова кругова мішень. У залік вона йде лише тоді, коли стрілець потрапляє в «сімку» або вище. Порушення порядку стрільби карається десятьма секундами штрафу. Щоб їх «погасити», треба вразити додаткову мета. Для перемоги потрібно затратити мінімум часу на максимум влучень.

Незважаючи на гадану вольницю, безпеку на Knob Creek понад усе. Наркотики і випивка категорично заборонені. За кожним, хто тримає в руках заряджений ствол, пильно спостерігають досвідчені інструктори і охоронці. Будь-яке потенційно небезпечне для оточуючих дію призводить до негайної дискваліфікації і видалення винного з зони шоу. Але подібне трапляється вкрай рідко - народ тут збирається в основному абсолютно адекватний і незлобивий. До речі, серед відвідувачів завжди багато дітей, адже будь-який хлопчисько мріє постріляти зі справжньої бойової зброї!

На Knob Creek Machine Gun Shoot попалити в білий світ може будь-хто На Knob Creek Machine Gun Shoot попалити в білий світ може будь-хто. Якщо своєї зброї ще немає - не біда. Колекціонери нададуть вам все, що душа забажає: від автоматичного гранатомета до піхотного вогнемета. Були б гроші!

Апокаліпсис сьогодні

В ніч з суботи на неділю Ноб Крик перетворюється на справжній вогняний шабаш. До настання сутінків помічники Самнера викочують в зону ураження «свіжі» кузова, балони, бочки з бензином, величезні колеса, великогабаритну побутову техніку і т. Д., А піротехніки начиняють мети купою ефектних сюрпризів. Магазини та стрічки набиваються трасер «один через три» і ...

Передати відбувається словами неможливо! Поодинокими в цю ніч стріляти не прийнято, а нісенітниця на зразок автоматів і гвинтівок залишається в мастилі. Кращі місця на позиції займають власники кулеметів, і чим страшніше машина, тим краще. В особливій пошані великий натівський калібр і автоматичні гранатомети. До ранку, коли над яром розсіюється пороховий туман, очам відкривається апокаліптичний пейзаж в чорних тонах. Чорні друшляки автомобільних останків, бляшанки розірваних на шматки бочок з-під пального, чорна земля. І замурзані фізіономії втомлених стрільців, на яких, як електрозварювання, спалахує щаслива посмішка.

І замурзані фізіономії втомлених стрільців, на яких, як електрозварювання, спалахує щаслива посмішка

У неділю програма Knob Creek Machine Gun Shoot завершується. Народ зграйками бродить по торгових рядах, де продається все що завгодно - від Hummvee до антикварних довгоствольних Lee Enfield. Багато новачків вважають за краще купити свій перший бойовий ствол саме в Ноб Крик. Шансів потрапити на «фантик» замість оригіналу тут не так багато. До того ж завжди можна попросити поради у бувалих морпіхів, які пройшли В'єтнам і Ірак. Їх тут багато: ностальгія по зброї - справа неабияка.

Інша народна забава недільного дня - прочісування джунглів, або Jungle Walk. Кожен бажаючий може приміряти на себе роль рейнджера, який ганяється за лісі за невловимими «Чарлі». Штурмова гвинтівка, десяток набитих магазинів, досвідчений інструктор з «колишніх» і ви - на вільному полюванні. Завдання прочісування проста: вчасно помітити замасковані в чагарнику зловісні силуети «Чарлі» і зробити з них решето, перш ніж ці хлопці самі візьмуть вас на мушку. Бути «убитим» не страшно. Адже це - всього лише гра.

Стаття «Свинцевий шторм» опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №5, травень 2011 ).

Але що робити, коли постріляти дуже хочеться, а ресторанне меню ви звикли читати справа наліво?