Снігова коза (лат. Oreamnos americanus)

Снігова коза (лат. Oreamnos americanus) - масивне, щільне парнокопитна тварина з сімейства полорогих. Довжина її тіла становить 125-175 см, а висота - від 90 до 105 см, причому самці стають вище самок на 8-15 см на четвертому році життя.

Oreamnos americanus)

У цих тварин трохи прогнутися лінія спини через об'ємної гриви і досить потужного крупа. Витягнута голова з маленькими очима увінчана масивними, вигнутими назад рогами. Чорні взимку, вони значно світлішають в теплу пору року, а разом з рогами змінюють свій колір і копита.

Чорні взимку, вони значно світлішають в теплу пору року, а разом з рогами змінюють свій колір і копита

Свою назву кози отримали завдяки білосніжною довгою і густою вовни, яка особливо виділяється на потилиці, крижах, верхньої частини ніг і холці. Підшерсток у них неймовірно теплий і м'який.

Підшерсток у них неймовірно теплий і м'який

Така шикарна шуба дозволяє спокійно переносити суворі зими в Скелястих горах Північної Америки, де мешкають ці цікаві тварини. У далекому минулому, коли кіз було особливо багато, вони із задоволенням ділилися своєю теплим одягом з людьми: індіанці збирали линялих шерсть і пряли з неї дуже цінну пряжу.

У далекому минулому, коли кіз було особливо багато, вони із задоволенням ділилися своєю теплим одягом з людьми: індіанці збирали линялих шерсть і пряли з неї дуже цінну пряжу

Сьогодні снігових кіз можна зустріти в заповідниках США і Канади, а також на островах Кадьяк і Баранова у Аляски. Вони живуть високо в горах, там, де закінчується лінія лісів, а іноді навіть забираються вище 3 тисяч метрів над рівнем моря. Невеликі стада кіз, що складаються тільки з одних самок з дітьми або самців, вибирають важкодоступні для інших живих істот місця, багаті їх природною їжею: травами і лишайниками.

Невеликі стада кіз, що складаються тільки з одних самок з дітьми або самців, вибирають важкодоступні для інших живих істот місця, багаті їх природною їжею: травами і лишайниками

У період гону, який починається в листопаді, самці приєднуються до самок. Причому в групі може бути і кілька козлів, які старанно вдають, що не помічають один одного. Якщо ж вони все-таки виявляються поруч, то встають боком, бажаючи краще продемонструвати свою силу і міць. При цьому шерсть у них стає дибки, додаючи кілька зайвих сантиметрів зросту.

При цьому шерсть у них стає дибки, додаючи кілька зайвих сантиметрів зросту

Бійки у самців зазвичай швидкі і безкровні. Вони спочатку кружляють один навпроти одного, а потім намагаються вдарити рогами по боці або задніх ніг супротивника. Вкрай рідко такі зустрічі закінчуються серйозними або навіть смертельними ранами. Переможець залишається разом з самками і приступає до залицяння.

Переможець залишається разом з самками і приступає до залицяння

Не виключено, що вираз «бігати на напівзігнутих ногах» пішло саме від снігових кіз, самці яких таким чином намагаються показати кізоньки своє повне смирення і підпорядкування. Правда до цього, для більшого ефекту, вони додають висунутий язик. Коли ж в травні-червні народжуються маленькі козенята, про них доводиться піклуватися тільки матері. Батьки зі снігових козлів неважливі.

Батьки зі снігових козлів неважливі

У самок зазвичай з'являється один малюк, рідше два. Всього через кілька годин він уже може всюди слідувати за мамою, спритно стрибаючи по стрімких карнизів. До слова, снігові кози абсолютно безстрашно пересуваються над прірвою. Більш того, вони здатні стрибати вниз на 6-7 метрів, приземляючись на ледь помітний, зледенілий уступ.

Більш того, вони здатні стрибати вниз на 6-7 метрів, приземляючись на ледь помітний, зледенілий уступ

Якщо коза починає зісковзувати, вона просто відштовхується і стрибає далі. Такі акробатичні трюки можна побачити нечасто, так як снігові кози воліють пересуватися неспішно і акуратно.