Фрези для ЧПУ

 1. Виготовлення фрез для верстатів
 2. Фрези для ЧПУ по дереву
 3. Фрези по металу для ЧПУ
 4. Фрези для ЧПУ по каменю


Фото №1: різновиди фрез для верстатів ЧПУ  Фрези для ЧПУ виконують найважливішу роль у виробничому процесі, безпосередньо впливаючи на швидкість і ефективність роботи верстата

Фото №1: різновиди фрез для верстатів ЧПУ

Фрези для ЧПУ виконують найважливішу роль у виробничому процесі, безпосередньо впливаючи на швидкість і ефективність роботи верстата. На поточний момент обладнання з числовим програмним управлінням використовується на кожному підприємстві, що займається обробкою матеріалів. Верстати з ЧПУ відрізняються не тільки легкістю в управлінні і невибагливістю у догляді, але і високою точністю в роботі.

Робочою частиною будь-якого верстата є фреза. Від того, наскільки правильно підібраний цей інструмент, залежить якість виконуваних робіт. Для кожного виду матеріалу необхідно купити фрезу спеціального призначення. За цим критерієм розрізняють такі різновиди фрез:

 • по дереву;
 • по металу;
 • по каменю.

Компанія «Ринком» пропонує високоякісні фрези для обробки заготовок з будь-яких матеріалів. Ви можете вибрати оснастку для верстатів ЧПУ, що виконують обробку фасонних поверхонь, нарізку металу, нанесення різьблення, прорізом пазів і шпонкових канавок.

Виготовлення фрез для верстатів

Виготовлення фрез проводиться з інструментальної сталі і твердих сплавів. В якості додаткових домішок використовують карбід вольфраму, що дозволяє значно підвищити міцність якості матеріалу для оснащення верстатів ЧПУ. Кожен виріб, незалежно від призначення, складається з хвостовика і ріжучої частини. Хвостовик служить для закріплення фрези у верстаті і зазвичай має циліндричну форму. Ріжуча (робоча) частина оснащення може мати абсолютно різні модифікації, в залежності від того, які роботи вона виконує.

Фрези для верстата мають такі різновиди:

 • Циліндричні. Використовуються для обробки плоских поверхонь на верстатах горизонтального типу. Ріжуча частина таких виробів може бути виготовлена ​​зі швидкорізальної сталі і оснащена додатковими пластинами. Зуби циліндричних фрез мають пряму або кручені форму.
 • Торцеві. Застосовуються на вертикальному обладнанні для фрезерування площин. Відрізняються високою продуктивністю і плавністю роботи.
 • Дискові. Використовуються для створення канавок і пазів на будь-якій поверхні.
 • Кутові. Використовуються для якісної обробки стружкових канавок і фрезерування похилих поверхонь.
 • Кінцеві. Застосовуються для контурних робіт і створення глибоких пазів.

Кількість крайок у ріжучої частини фрези може варіюватися від 1 до 4.

Фрези для ЧПУ по дереву

Фрези для ЧПУ по дереву необхідно вибирати в залежності від того, який тип деревини підлягає обробці. Для таких твердих порід як дуб, бук і ясен потрібно підбирати фрезерувальними вироби з твердих сплавів. Більш м'які види деревини (сосна, ялина) можна обробляти простими цільними фрезами, що мають невисоку вартість.Фото №2: фрези для ЧПУ по деревуФото №3: гравер по дереву для ЧПУ

Фрезерування заготовок з деревини вимагає до трьох підходів, тому основна вимога до оснащення - хороша ріжуча здатність. Широко використовуються цільні фрези з високоміцної сталі або сплавів зі спеціальним напиленням. Інші поширені варіанти:

 • зносостійкі фрези з твердосплавними напайками;
 • фрези зі змінною ріжучої частиною, що дозволяють виконувати цілий комплекс робіт по дереву будь-якої твердості
 • конічні гравери, призначені для нанесення тексту або малюнка на оброблювану поверхню;
 • спеціальні гравери для створення і обробки тривимірних зображень, що мають форму літери V.

Фрези по металу для ЧПУ

Фрези по металу для ЧПУ можуть бути виготовлені з твердих сплавів, швидкорізальної сталі та інших матеріалів, що мають підвищену міцність. Особливо затребувані алмазні фрези, що відрізняються високою твердістю, зносостійкістю і якістю обробки.Фото №4: фрези для ЧПУ по металуФото №5: фрези для ЧПУ по металу з маркуванням

Варіантів оснащення для верстатів ЧПУ по металу дуже багато. Найбільш часто використовуються круглі, циліндричні, торцеві і черв'ячні фрези. Ціна на такі вироби залежить від складності його виготовлення і матеріалу. Особливо важливо при виборі фрез по металу звернути увагу на якість заточування ріжучої частини.

Класифікація виробів для обробки металу на фрезерувальних верстатах здійснюється також по виду зубів і особливостям конструкції. Розрізняють зварні фрези, в яких хвостовик приварений до ріжучої частини, і збірні. Збірні вироби можуть бути виконані з одного матеріалу або з різних видів.Фото №6: алмазні фрези для ЧПУ по каменю

Фрези для ЧПУ по каменю

Фрези для ЧПУ по каменю можуть виконувати чистову обробку виробів, а також допрацьовувати гравіювання.

Оснащення для фрезерувальних верстатів по каменю може мати тонкий шар алмазного напилення або обладнуватися пластинами з полікристалічного алмаза. Завдяки такому вибору матеріалу вироби мають довговічністю і високою продуктивністю навіть при проведенні робіт по твердих породах каменю.

Неприпустима обробка фрезами ЧПУ з алмазу без попередніх чорнових робіт зі створення рельєфу, так як дані вироби погано пручаються вібрацій і ударних навантажень.

При виборі оснащення для фрезерування заготовок з різних матеріалів, необхідно оцінити всі характеристики вироби. Навіть якщо фреза підібрана правильно, потрібно вибрати оптимальний режим різання, так як швидкість обертів шпинделя сучасного верстата може досягати до 30000 оборотів в хвилину. Подивитися різновиди фрез ЧПУ можна на сайті компанії «РІНКОМ».

Автор: Ринком