Створення малюнка на пластиці методом гравіювання

У своєму попередньому МК я розповідала як зробити з полімерної глини полотно-основу з малюнком у вигляді імітації техніки барджелло (Баргелло) ( Це тут )

Тепер я на прикладі цього полотна розповім, як створювати різноманітні малюнки методом гравіювання по пластиці. (Не зовсім впевнена як правильніше називати цю техніку - все ж гравірування це дещо інше, але я для себе закріпила назву "гравірування по пластиці", тому що назва "процарапиваніє-затирка-шліфування" дещо громіздко Тепер я на прикладі цього полотна розповім, як створювати різноманітні малюнки методом гравіювання по пластиці )

По ходу МК не дивуйтеся різних квітів використовуваної глини - в момент зйомки МК я робила два схожих кулона одночасно, поетапні знімки вставляла тієї заготовки, на якій краще видно подробиці.

UPD - все картинки - клікабельні.

Отже, приступимо.

1) На рівну поверхню (бажано ту, на якій потім будемо запікати) укладати не запечений пласт-основу, на якому ми будемо робити малюнок. Роздруковуємо відповідний за розміром обраний малюнок і починаємо переводити його на пластику.

Малюнок на пласт можна перевести двома способами: а) покласти картину малюнком вгору, з натиском пройтися по лініях малюнка тонкої спицею або іншим відповідним предметом з досить тонким і тупим кінчиком; б) покласти картинку роздрукованим малюнком на пластику, акуратно пальцями або лезом притиснути її до поверхні і залишити на деякий час (як при звичайному перекладі картинок на ПГ)

Малюнок на пласт можна перевести двома способами: а) покласти картину малюнком вгору, з натиском пройтися по лініях малюнка тонкої спицею або іншим відповідним предметом з досить тонким і тупим кінчиком;  б) покласти картинку роздрукованим малюнком на пластику, акуратно пальцями або лезом притиснути її до поверхні і залишити на деякий час (як при звичайному перекладі картинок на ПГ)

2) Ретельно проходимся по всіх лініях малюнка (якщо робили за спрощеним варіантом "а" з п.1) або дивимося щоб на звороті папери чітко проступив малюнок - це значить що пластифікатор добре просяк картинку і чорнило / пігмент принтерного фарби досить вбралися в ПГ (якщо робили за пунктом "б" з п.1.)

Потім, знявши папір з основи, потрібно поглибити канавки рисунка кінчиком спиці, в разі необхідності (при недостатньому перекладі ліній) деякі лінії можна домалювати - дивлячись на малюнок намітити їх голкою. а потім пройтися по намітки спицею. На цьому етапі можна надати заготівлі потрібну форму обрізавши зайве від пласта-основи.

Ми отримали пласт основу з малюнком продавлені в вигляді канавок.

(На фото - зліва заготовка з уже поглибленими канавками, праворуч - канавки ще продавлені, їх потрібно її поглибити)

3) Оглядаємо заготовки, звертаємо увагу на те, щоб канавки малюнка були більш-менш однієї глибини. При необхідності поглиблюємо деякі канавки. Відправляємо запікати (при температурі відповідно до інструкції на упаковці ПГ, але не менше 20 хвилин)

На фото зліва - заготівля на яку малюнок переведений методом "б" з п.1 - видно пігмент тонера на поверхні парникових газів; на заготівлі справа - малюнок переведений методом "а" з п.1

1

4) Беремо невеликий шматочок ПГ і фимо-гель (або гель / рідку пластику / іншого виробника) розм'якшує шматочок пластики до м'якого, але не текучого стану.

4) Беремо невеликий шматочок ПГ і фимо-гель (або гель / рідку пластику / іншого виробника) розм'якшує шматочок пластики до м'якого, але не текучого стану

5) Запечену заготовку дістаємо з духовки, злегка проходимся по ній середньої шкіркою сошліфовивая "задирки" - маленькі виступи ПГ уздовж канавок малюнка.
З розм'якшеної пластики катаємо тонкі шнурочки-джгутики і починаємо заповнювати ними малюнок: вкладаємо джгутик в канавку, із зусиллям притискаємо її, вдавлюючи в канавку.

З розм'якшеної пластики катаємо тонкі шнурочки-джгутики і починаємо заповнювати ними малюнок: вкладаємо джгутик в канавку, із зусиллям притискаємо її, вдавлюючи в канавку

6) Подушечкою пальця, із зусиллям, втираємо ПГ в канавки малюнка.

6) Подушечкою пальця, із зусиллям, втираємо ПГ в канавки малюнка

7) Після заповнення ділянки - ретельного втирання - знімаємо зайву виступаючу пластику лезом, роблячи це по чуть-чуть, легкими ріжучими рухами. Лезо має бути гострим, інакше при зрізанні зайвого зрізаний тупим лезом шматочок ПГ потягне за собою ПГ з канавки. (В принципі це не страшно - можна заповнити-втерти за новою, але це зайвий клопіт)

(В принципі це не страшно - можна заповнити-втерти за новою, але це зайвий клопіт)

8) Заповнюємо не поспішаючи весь малюнок на заготівлі.

Ретельно оглядаємо затерту заготовку, по можливості зрізаємо якомога більше надлишків гострим лезом. (Тоді потім треба буде менше шліфувати)

9) Якщо канавки не сильно глибокі, (тонка заготовка, або ви просто не хочете зрізати що б не було ризику вирвати частини затертого ПГ через недостатню гостроти леза) можна не зрізати більшу частину затертого ПГ.
Відправляємо запікати (по інструкції, але не менше 20 хвилин)

10) Дістаємо заготовки з духовки і починаємо шліфувати.
Спочатку самої грубозернистої шкіркою знімаємо все саме "зайве" щоб проявився основний малюнок. Далі, поступально зменшуючи зернистість, сошліфовивать все зайве.

Це самий нудний процес виготовлення, однак не варто расстабляться при шліфуванні! Захопившись шліфуванням одного маленького ділянки можна сошлифовать втертий колір до нуля! Шліфуючи, постійно контролюйте ступінь прояву малюнка з-під "зайвих" нашарувань кольору.

Шліфуючи, постійно контролюйте ступінь прояву малюнка з-під зайвих нашарувань кольору

11) У результаті у нас залишається заготівля. на якій від усього затирання залишилися тільки кольорові лінії малюнка.
Далі за вашим бажанням - поліруємо, покриваємо лаком, епоксидкой або робимо з заготівлею щось інше.

Далі за вашим бажанням - поліруємо, покриваємо лаком, епоксидкой або робимо з заготівлею щось інше

У мене. наприклад, вийшли такі ось кулони:

наприклад, вийшли такі ось кулони:

Невеликі примітки та поради:

- при поглибленні ліній малюнка спицею по краю борозенки обаза некрасиві рвані бортики - їх до запікання краще н чіпати, а сошліфовивать після початкового запікання заготовки;

- запікати заготовку, за умови правильної температури, можна неодноразово: на властивості ПГ і її міцність повторні запікання ніяк не впливають;

- малюнок можна наносити не тільки канавками: якщо виходите нанести колір на деяку площу окресліть її лініями по шаблону, а потім лезом акуратно "зніміть" зайву тлщіну заготовки.

- малюнок можна наносити різними квітами- просто розм'якшіть потрібну кількість у квітів. Не забувайте - в місці, де будуть встресать 2 кольори можливий ефект "переходу кольору" або ефект помітного вклинювання одного кольору в інший "заусенцами".

- нанести малюнок подібним методом можна і на вже запечену основу: для цього прорисуйте надрукованої зображенні все лінії м'яким прстим олівцем, а потім притисніть стороною з прорисованности малюнком до поверніть запеченої заготовки (акуратно, не смажте лінії!). Віднявши папір від заготівлі ви побачите тонкі лінії малюнка - продублюйте їх тим же простим олівцем на своїй запеченої поверхні. Потім по цих лініях акуратно продряпайте гострою голкою найтонші канавки. Потім за цими канавках, розширюючи і поглиблюючи їх, пройдіться гострої спицею або тонким шилом. Будьте гранично обережні! Один невірний рух - і вам доведеться поглиблювати ВСЕ вже пройдений спицею (шилом) лінії на більшу глибину - щоб потім, після шліфування, у вас не вило непотрібних кольорових ліній.

Малюнок на цьому кулоні був зроблений мною на вже запеченої заготівлі, яка довго лежала без діла. Діаметр кулона 3 см .:

:

Бажаю всім успіхів! Бажаю всім успіхів