NEWSru.com :: В Японії спіймали рідкісний вид глибоководної акули

Рідко зустрічається вид акули зняли на камеру на цьому тижні співробітники японського морського заповідника. Ця акула мешкає на глибині близько 600 метрів, куди не може потрапити людина
Співробітники заповідника зловили 1,6-метрове істота. Вони визначили, що це самка плащеносной акули. Цей вид акули мало змінився з доісторичних часів
Акула була в поганому стані. Працівники заповідника перемістили її в басейн з морською водою, де зпечатлелі її плаваючу і розкриває пащу на камеру

Рідко зустрічається вид акули зняли на камеру на цьому тижні співробітники японського морського заповідника. Ця акула мешкає на глибині близько 600 метрів, куди не може потрапити людина, пише The Sydney Morning Herald .

У морському заповіднику Awashima, який знаходиться в місті Сідзуока на північний захід від Токіо, в неділю була оголошена тривога. Один рибалка повідомив, що він побачив у прилеглому порту дивну істоту, схожу на вугра з пащею голчастих зубів.

Співробітники заповідника зловили 1,6-метрове істота. Вони визначили, що це самка плащеносной акули. Цей вид акули мало змінився з доісторичних часів.

Акула була в поганому стані. Працівники заповідника перемістили її в басейн з морською водою, де відобразили її плаваючу і розкриває пащу на камеру.

"Ми переконані, що фільм про життєдіяльність плащеносной акули є великою рідкістю, - заявив прес-секретар заповідника. - Ці акули живуть на глибині 600-1000 метрів, куди не може опуститися людина". "Самка підпливла ближче до поверхні тому, що була хвора", - додав він.

Акула померла через кілька годин після того, як була спіймана.

Довідка: Акула плащеносная

Плащеносная акула (Chlamydoselachus anguineus) за зовнішнім виглядом значно більше нагадує дивну морську змію або вугра, ніж своїх найближчих родичів. У плащеносной акули зяброві отвори, яких налічується по 6 з кожного боку, прикриті шкірними складками. При цьому перетинки першої зябрової щілини перетинають горло риби і з'єднуються між собою, утворюючи широку шкірну лопату. Тіло угреобразних витягнуто, а спинний і черевні плавники розташовані близько один від одного в задній частині тіла. Своєрідний хвостовий плавець фактично складається тільки з нижньої лопаті. У цій акули рот майже кінцевий, а не нижній, як у більшості інших. Гострі крюкообразний вигнуті зуби, що мають по три вершини, нагадують трехлапая якірці. Плащеносная акула може досягати 2 метри в довжину, але звичайні розміри менше - 1,5 метрів для самок і 1,3 метрів для самців.

Це Яйцеживородящие вид, з дуже невеликою плідністю: самка приносить 3-12 дитинчат. Виношування ембріонів триває довго, можливо, до двох років. Плащеносная акула зустрічається на значній глибині (400-1200 метра), в придонних шарах води. Її їжу становлять головоногі молюски і риби. Випадки затримання плащеносной акули відомі в багатьох районах, розташованих в субтропічній і помірно тепловодної зоні. В Атлантичному океані її ловили біля берегів Південно-Західної і Північної Африки і Європи, причому саме північне знаходження (в норвезькому Вернигора-фіорді) спостерігалося поблизу від наших вод. Ця акула відзначена також у водах Південної Америки, Австралії, Японії і Каліфорнії. Промислового значення вона не має в зв'язку зі своєю рідкістю.