Вибір і покупка акваріумних рибок

  1. Акваріумних риб умовно можна розділити на дві групи:
  2. Що слід враховувати, на що звернути увагу при виборі та купівлі рибок
  3. № 2. Розмір рибок
  4. № 3. Поведінка риби
  5. № 4. Внутрішньовидові відносини
  6. № 5. Раціон харчування
  7. Крок № 6. Особливості утримання риб
  8. Крок № 7. Місця продажу
  9. Схожі статті

Рейтинг статті

3.8 / 5 оцінка (8 голосів)

Акваріумних прісноводних рибок налічується близько 2000 видів і вибрати серед них підходить саме Вам не така проста задача, як може здатися на перший погляд. Не варто керуватися виключно бажанням - подобається / не подобається, все набагато складніше. При виборі важливо враховувати, що не всі види можуть уживатися один з одним: одні риби є хижаками або можуть виростати до великих розмірів і в подальшому їм стане тісно в акваріумі, інші можуть грунтовно зіпсувати підводний інтер'єр, а деякі небезпечні і для людини, наприклад, піранья і деякі сомики з отруйними шипами.

Акваріумних риб умовно можна розділити на дві групи:

- екзотичні види риб, що потребують особливих умов, максимально наближені до їх природного ареалу проживання. Як правило, такі риби не розмножуються в неволі, тому їх відловлюють і привозять з дикої природи.
Початківцям аквариумистам не рекомендується купувати подібних риб, не тільки через складнощі, пов'язаних з адаптацією та змістом, а й через можливе занесення з привізною рибою невиліковних хвороб, здатних знищити все живе в акваріумі.

- види риб, здатні вижити в різних умовах навколишнього середовища. Такі риби або витривалі від народження (в природі мешкають в місцях з мінливими характеристиками води), або успішно акліматизувалися за кілька поколінь. Однак, не дивлячись на таку універсальність, риби краще відчувають себе і яскравіше пофарбовані в умовах наближених до природних.
До невибагливим риб відносяться представники живонароджених рибок , рибок Кіллі , Золоті рибки , багато коропові і хараціновие і т.д.

Що слід враховувати, на що звернути увагу при виборі та купівлі рибок

№ 1. Розмір акваріума

Розмір акваріума

визначтеся з розмірами вашого акваріума . Залежно від резервуара кількість можливих видів може або збільшиться, або скоротиться. Визначальним є розмір дорослої риби. Як правило, в зоомагазинах продаються молоді особини, тому уточніть який буде рибка, коли виросте. Можливо в майбутньому їй стане дуже тісно.

№ 2. Розмір рибок

Розмір рибок

Великі риби нерідко можуть випадково з'їсти дрібніших сусідів, навіть якщо не відносяться до м'ясоїдних видів. У свою чергу, маленькі рибки будуть відчувати себе не комфортно поруч з великими, стануть заляканими, будуть триматися в кутку, відмовлятися від їжі.

№ 3. Поведінка риби

Поведінка риби

Дізнайтеся про темперамент і особливості поведінки сподобалася рибки. Можливо вона відноситься до територіальних видам, агресивно захищає свою ділянку акваріума, або надмірно активна, а може і зовсім є хижаком. В цьому випадку підібрати їй сусідів буде дуже не просто і може бути варто змінити свій вибір на користь іншого виду.

№ 4. Внутрішньовидові відносини

Внутрішньовидові відносини

У деяких видів риб два і більше самця не можуть мирно жити в одному акваріумі, перш за все це відноситься, до бійцівським рибкам і деяким цихлидам . Інші живуть виключно в зграї і при одиночному утриманні можуть загинути.

№ 5. Раціон харчування

Раціон харчування

Дізнайтеся, чим харчується вподобана рибка. Одні з задоволенням приймають сухий корм, інші виключно м'ясні продукти або живий корм. Оцініть свої сили і можливості, чи буде у вас бажання постійно купувати живого мотиля і інших черв'яків / личинок або зберігати їх в замороженому вигляді в морозильнику?

Крок № 6. Особливості утримання риб

Особливості утримання риб

З'ясуйте, які вимоги пред'являє та чи інша риба. Деякі види дійсно важко утримувати і це займає багато тимчасових і фінансових ресурсів, наприклад, до них відносяться дискуси . Інші види навпаки, практично не вимагають догляду - гуппі .
Крім того, багато рибки живуть в різних гідрохімічних умовах . Наприклад, ви вибрали рибок, які не вимагають підвищеної до себе уваги, миролюбні один до одного і харчуються одним і тим же кормом. Однак, однією потрібно м'яка вода, інший жорстка - одна живе в холодній воді, інший дуже тепла. Поєднати їх вже не вдасться.

Крок № 7. Місця продажу

Місця продажу

Розгляньте місця продажів, чи можливо придбати вподобану рибу в вашому регіоні / місті. Підходить і вона за ціною, є дуже дорогі види. Звертайте увагу на репутацію закладу, її чистоту, оформлення, зазвичай це говорить про певний рівень, а значить і про якість товару.

На даному сайті в каталозі акваріумних риб можна знайти докладний опис найбільш популярних видів, а також підібрати собі вихованця, скориставшись фільтром за параметрами, тим самим значно полегшивши собі завдання з вибором.

Схожі статті

Як підібрати сумісні види акваріумних рибок
Інфографіка «Групи тропічних акваріумних рибок»
Розведення рибок в домашніх умовах
Синдром уявної (помилковою) хвороби акваріумних рибок
Як містити карася в домашньому акваріумі
Маленькі рибки для маленького акваріума
Перевезення і запуск риб в акваріум
Каталог акваріумних рибок

Оцініть свої сили і можливості, чи буде у вас бажання постійно купувати живого мотиля і інших черв'яків / личинок або зберігати їх в замороженому вигляді в морозильнику?