Який мінімальний розмір аліментів в 2019 році

  1. Угода про аліменти Знання мінімального розміру аліментів необхідно обом батькам. Найчастіше цим...
  2. Збільшення мінімального розміру
  3. Питання та відповіді

Угода про аліменти

Знання мінімального розміру аліментів необхідно обом батькам. Найчастіше цим цікавляться матері дітей, коли починають поодинці виховувати дитину.

З 1 січня 2019 року мінімальний розмір аліментів був збільшений, так як змінився мінімальний розмір оплати праці. Також зараз індексацію аліментів повинна проводити організація, куди ви подали виконавчий лист. Це або роботодавець платником аліментів, або служба судових приставів.

Найпростішим і ефективним способом у визначенні розміру аліментів, є висновок нотаріального угоди між подружжям. Саме в ньому можна буде вказати щомісячний розмір виплат . Як правило, сума в цій угоді буде вказана виходячи з інтересів обох подружжя.

Після того як угода буде складено, його потрібно буде роздрукувати і завірити у нотаріуса.

У 2019 мінімальний розмір аліментів може встановити тільки суд на підставі ст. 81 Сімейного кодексу РФ. Зараз сума становить приблизно 5600 рублів. Суддя приймає рішення в залежності від розміру прожиткового мінімуму та мінімального розміру заробітної плати в даному регіоні.

Встановлення розміру в суді

Якщо укласти угоду не вдалося, необхідно звернутися до суду для стягнення аліментів . Якщо батько дитини офіційно працевлаштований, суд зобов'яже його виплачувати певний відсоток від заробітної плати. У цій ситуації суд самостійно вирішить, який розмір аліментів буде прийнятним.

У більшості випадків суд встановлює, що мінімальний розмір аліментів повинен вираховуватися від мінімального розміру заробітної плати в даному регіоні. Іноді суди також орієнтуються на розмір прожиткового мінімуму у вашому суб'єкті.

Важливо розуміти, що в законі немає якого-небудь мінімального або максимального межі для розміру аліментів
Важливо розуміти, що в законі немає якого-небудь мінімального або максимального межі для розміру аліментів. У кожній окремій ситуації суд виносить рішення, на підставі наявних даних і доказів.

Наприклад, якщо батько дитини є безробітним і складається на біржі праці, то аліменти будуть розраховуватися з допомоги по безробіттю. В результаті аліменти на дитину становитимуть приблизно тисячу рублів.

Якщо ви не знаєте, як правильно складати позовну заяву, задайте питання нашого юриста. Це допоможе уникнути непотрібних помилок.

Збільшення мінімального розміру

Збільшення мінімального розміру

У більшості випадків цієї суми не вистачить для того, щоб забезпечити нормальне і повноцінне розвиток для дитини. Для того, щоб спробувати збільшити розмір виплат , Вам доведеться докласти певних зусиль.

Перш ніж писати позовну заяву і звертатися до суду, зберіть якомога більше доказів, що підтверджують ваші витрати на утримання дитини. Це можуть бути чеки на продукти харчування, на ліки, витрати на садок і освітні гуртки. У суді відстоюйте свої вимоги, просите збільшити розмір аліментів, щоб покрити ці витрати.

Трапляються такі ситуації, коли діти страждають будь-якими серйозними захворюваннями. В цьому випадку, витрати можуть збільшуватися в кілька разів. Обов'язково збережіть чеки на покупку медичних препаратів і відомості про лікування дитини. Поясніть суду, що це за захворювання, які у нього наслідки, які щомісячні витрати у вас. У законодавстві є правило про те, що розмір виплат може бути збільшений, якщо потрібно покрити витрати на лікування.

Питання та відповіді

Олеся
У колишнього чоловіка офіційна зарплата 10000 рублів на місяць. Я точно знаю, що насправді він отримує набагато більше. У нас від шлюбу є дитина. Я вирішила, що буду подавати на аліменти до суду. Скажіть, який мінімальний розмір аліментів суд може встановлювати? Я б хотіла, щоб виплачувалося не менш 15000 рублів щомісяця, чи можливо це?

відповідь
суд встановить аліменти в розмірі 25% від зарплати чоловіка. У вашій ситуації фіксовану суму встановити не вийде з-за того, що чоловік офіційно працевлаштований. Після того як рішення буде винесено, ви зможете отримати виконавчий лист . З цим документом потрібно буде звернутися до судових приставів. Якщо у чоловіка по всіх документах буде вказано, що його зарплата десять тисяч рублів, то саме від цієї суми і будуть проводитися виплати.

Тетяна
У мене троє дітей від попереднього шлюбу. Колишній чоловік платить нам щомісяця суму в розмірі 14000 рублів. На покриття всіх витрат цих грошей, звичайно, не вистачає. Я кілька разів спілкувалася з ним, говорила, що нам потрібно більше грошей. Він відмовляється ще щось платити додатково. Я не подавала на нього до суду, хотіла, щоб все було добровільно . Знаю, що його зарплата не менше 90000 рублів на місяць. Яку мінімальну суму я можу отримувати на аліменти з цієї зарплати?

відповідь
Вам потрібно подавати документи до суду і офіційно стягувати з чоловіка аліменти. на трьох дітей він повинен виплачувати половину своєї заробітної плати. Якщо зараз він отримує 90000 рублів, то виплата буде 45000 рублів на місяць. Якщо чоловік працює офіційно, то немає мінімального порогу для аліментів.

Скажіть, який мінімальний розмір аліментів суд може встановлювати?
Я б хотіла, щоб виплачувалося не менш 15000 рублів щомісяця, чи можливо це?
Яку мінімальну суму я можу отримувати на аліменти з цієї зарплати?