Довідка про аліменти з місця роботи - зразок заяви

Органи соцзахисту, коли до них звертаються із заявою про матеріальну допомогу, враховують всі фінансові кошти, що надходять сім'ї, і вимагають їх документального підтвердження. Довідка про аліменти відноситься до таких документів.

01

Де отримати довідку - за місцем роботи або в центрі зайнятості?

Довідка про аліменти з місця роботи необхідна, щоб дізнатися загальний дохід сім'ї і розрахувати середньомісячний на кожного з членів. При офіційному працевлаштуванні платником аліментів і регулярні виплати звернутися за довідкою про нарахуванні аліментів можна на роботу чоловіка. Служба приставів теж може її видати, адже вона фіксує виплати. В інших випадках документ про виплати можна отримати:

  • якщо батько пенсіонер - в ПФ;
  • платником аліментів вчиться і отримує стипендію - за місцем навчання;
  • якщо платник трудиться у підприємця - видається форма 2НДФЛ;
  • безробітний - в центрі зайнятості.

Неможливо взяти довідку, якщо батько безробітний, але не врахований біржею, і немає його добровільного угоди про допомогу неповнолітнім дітям.

02

Звернення в бухгалтерію - зразок довідки

За довідкою про аліменти, які виплачує офіційно працевлаштований чоловік, слід звертатися до бухгалтерії підприємства, організації. Такий папір містить відомості про заробітну плату, утриманих аліментів за кожен місяць і загальній сумі. Дані потрібні за певний період: від трьох до шести місяців. Існує спеціально розроблений зразок, яким користуються бухгалтери.

Існує спеціально розроблений зразок, яким користуються бухгалтери

Іноді співробітники відмовляють у видачі, посилаючись на те, що інформація конфіденційна. Тоді ви подаєте письмовий запит. Після такої заяви отримання відповіді по закону обов'язково. Щоб запит не відмовилися прийняти, використовуйте послуги пошти: відправляйте рекомендований лист з повідомленням. Поштою зручно користуватися, якщо колишнє подружжя проживають в різних місцях.

Коли і на письмове звернення не приходить відповідь, є вихід - служба судових приставів. До неї звертаються і в тому випадку, якщо колишній чоловік ніде не працює, ховається, ухиляється від сплати. Служба має право звернутися в будь-яку організацію із запитом про доходи і про те, яку фінансову допомогу надає конкретна людина родині. Звертатися до судового пристава слід письмово, тоді він теж зобов'язаний відповісти в письмовому вигляді.

03

Запит службі приставів - документи про виплати і заборгованості

Якщо чоловік не працює, ховається, і утворився борг по аліментах , Звертайтеся з письмовою заявою до приставам. Письмове звернення слід використовувати завжди, якщо ви не впевнені, що дадуть відповідь вчасно або дадуть взагалі. Служба приставів зобов'язана видати довідку, в якій вказуються необхідні відомості: про виплати, відсутність заборгованості або про її залишку. Ось форма такого документа:

. .

Довідка має певний термін дії, хоча ніде в службових інструкціях або законах він не визначений. Виходять зі звичайної логіки: видали папір з відомостями про заборгованість, а боржник її погасив. Тому в соцзахист зазвичай приймають довідки про борг, видані не більше місяця тому. Якщо в них містяться лише відомості про виплати, їх розмір, їх придатність не обмежена.

Не всі пристави відгукуються на заяви. При відвертий саботаж, якщо відповіді немає більше двох тижнів, слід написати скаргу начальству, в прокуратуру.

04

Інші випадки - про що слід знати, щоб не було проблем?

Якщо гроші на утримання дітей надходять за виконавчим листом або добровільною згодою, труднощів з отриманням довідки бути не повинно. Якщо ж вони виникають, то тільки з вини окремих працівників. Угода про утримання аліментів, укладена батьками після розлучення, оформлене згідно із законом, має юридичну силу. Платник подає угоду, завірене нотаріусом, в бухгалтерію, яка нараховує аліментні виплати. Отримати відомості для соцзахисту не складе труднощів.

Якщо чоловік передає гроші особисто, з нього слід брати розписки. Коли знадобиться довідка, вони представляються приставу і служать підтвердженням виплат. Простий договір, не завірений нотаріусом, не має сили. Навіть якщо чоловік регулярно допомагає родині, отримати підтвердження про сплату не вдасться: немає доказів цього факту.

Де отримати довідку - за місцем роботи або в центрі зайнятості?
Інші випадки - про що слід знати, щоб не було проблем?