Мирова угода про сплату аліментів (зразок) 2019

 1. переваги угоди
 2. Як скласти добровільну угоду про сплату аліментів
 3. Основні правила
 4. зміст
 5. документи
 6. Зразок мирової угоди про сплату аліментів
 7. Порядок сплати за угодою
 8. Порядок зміни мирової угоди про аліменти
 9. Порядок розірвання угоди

184 переглядів

Мирова угода в його чистому вигляді - це договір між позивачем та відповідачем, який стає результатом судового розгляду. Полягає після подачі позову на виплату аліментів, але до винесення судового рішення. Він ідентичний звичайному угодою, яка укладається між батьками дитини про виплату аліментів. Єдина різниця тільки в тому, що при мировій угоді завіряється документ судом, а при угоді без судового розгляду запевненням займається нотаріальна контора. Виходячи з цього далі буде розглядатися звичайна угода, яке можна з однаковим успіхом використовувати і як зразок для мирової угоди.

переваги угоди

Існують два способи вимагати аліменти від потенційного платника: через суд або через угоду. Судовий розгляд практично ніколи не влаштовує обидві сторони, через що процес затягується надовго. В цьому плані угоду виглядає набагато цікавіше і зручніше, так як в нього включаються тільки ті пункти, які влаштовують обидві сторони. Як наслідок, проблеми практично ніколи не виникають. Особливо якщо документ скласти з урахуванням всіх можливих особливостей, ситуацій і нюансів.

Інші переваги:

 • За своїм статусом аналогічно судовим наказом на виплату аліментів. Його можна з тим же успіхом використовувати для витребування платежів через виконавчу службу, хоча фактично, якщо обидві сторони погоджуються підписати такий документ, потреба в примусовому стягненні виникає вкрай рідко. Що також можна враховувати, як значний плюс.
 • сума аліментів , Особливості їх розрахунку, можливість зміни в більшу чи меншу сторону, індексація, штрафи за прострочення і багато інших елементів можуть встановлюватися в індивідуальному порядку. Тобто вони можуть бути як більше, так і менше тих, які міг би встановити суд.
 • Документ можна скласти і завірити за кілька годин (за умови, що всі пункти раніше були обумовлені), що значно швидше, ніж чекати судового наказу.

Якщо угода складається в рамках судового розгляду, за його завірення не потрібно платити. Це і буде мирову угоду. А якщо цей же документ засвідчується до суду (або замість нього), доведеться заплатити мито в розмірі 250 рублів і послуги нотаріуса в сумі 2-5 тисяч рублів залежно від регіону проживання та обраної контори.

Як скласти добровільну угоду про сплату аліментів

Угода складається в довільній формі, проте при його складанні потрібно враховувати основні особливості. Якщо з цим виникають проблеми, рекомендується звернутися в нотаріальну контору за допомогою. Там допоможуть скласти документ і врахувати всі побажання сторін, а також вимоги законодавства. Зрозуміло, це платна послуга, але якщо батьки все одно збираються завіряти угоду, можна поєднати процедури, що обійдеться значно дешевше.

Основні правила

 • Угода складається тільки в друкованому вигляді або ж від руки. Не можна частину надрукувати, а іншу дописати. Чи не дозволяється навіть вписувати окремі частини тексту. Єдиним винятком є ​​підпис. Вона повинна бути від руки незалежно від типу складання документа.
 • Угода потрібно завіряти нотаріально. В іншому випадку воно не має сили. Виняток робиться лише для тих договорів, які укладаються в рамках судового розгляду.
 • Підписувати договір повинні обидві сторони. Вони обов'язково повинні бути присутніми. Факт проставлення підпису передбачає повну згоду з усіма положеннями документа, так що підходити до процедури слід дуже відповідально, тому що в подальшому внести зміни буде проблематично.

форма

Угода складається в довільній формі. Не існує конкретних вимог до цього елементу. Проте найчастіше використовуються поширені зразки і форми, які застосовуються найчастіше і завдяки цьому вже стали неофіційними прикладами того, як це має виглядати. Зразок див.нижче.

зміст

При складанні угоди про сплату аліментів на неповнолітніх дітей в документ потрібно включати наступні пункти:

 • Дані батьків дитини. Частіше за все потрібно просто ПІБ, адресу та контактний телефон, проте в деяких випадках можуть знадобитися і дані паспорта. Уточнювати даний момент слід в обраній нотаріальній конторі.
 • Сутність питання. В даному випадку потрібно описати ситуацію, що склалася, а також вимоги до виплати аліментів.
 • Порядок і особливості оплати аліментів. Чим більше деталей буде вказано, тим краще. Зокрема, рекомендується чітко розписати терміни: коли починаються виплати, з якого і по яке число кожного місяця будуть проводитися виплати.
 • Права, обов'язки і покарання за порушення умов угоди.
 • Особливості зміни суми виплат в тих чи інших умовах. Зазвичай за основу береться звичайна індексація на основі рівня інфляції, хоча обмежень по даному параметру не висувається.
 • Термін дії угоди, якщо це потрібно. У більшості випадків вказується просто «до досягнення повноліття», а й тут можуть застосовуватися свої нюанси і особливості.
 • Дата складання / запевнення документа, а також підписи сторін.

Приклад: В угоді може бути зазначено, що індексація проводиться щорічно. За основу розрахунків беруться ціни на ряд продуктів. Тобто якщо ціна на продукти змінилася на 20% за рік, то і аліменти змінюються таким же чином. У тому ж угоді може бути сказано, що платник зобов'язаний щомісяця перераховувати обумовлену суму, однак він має право виплатити одноразово великий внесок, який виключить необхідність в подальшому регулярно здійснювати платежі.

документи

До угоди завжди потрібно докладати певний набір документів. Найчастіше він включає в себе тільки копії паспортів сторін і свідоцтво про народження дитини. Однак нотаріус або суд можуть запросити також і іншу документацію:

 • Свідоцтво про укладення та розірвання шлюбу.
 • Довідку з місця проживання про те, що дитина проживає з одним з батьків.
 • Довідки про рівень доходів сторін.

Зразок мирової угоди про сплату аліментів

Зразок мирової угоди про сплату аліментів

Завантажити зразок мирової угоди про добровільну сплату аліментів Завантажити зразок мирової угоди про добровільну сплату аліментів

Порядок сплати за угодою

Добровільне угоду передбачає такий же добровільний порядок оплати аліментів. Платник, коли підписує документ, чітко розуміє, коли і скільки він повинен буде перераховувати другій стороні. Далі можливі два варіанти:

 1. Якщо людина отримує офіційну заробітну плату або будь-яким іншим чином офіційно стабільно заробляє, він може подати заяву в бухгалтерію. До нього додається копія угоди. На цій підставі бухгалтерія щомісяця в строго обумовлений час здійснює переклад на рахунок одержувача аліментів. Такий підхід виключає необхідність самостійно відслідковувати терміни.
 2. У всіх інших випадках, якщо доходи неофіційні або нерегулярні, платник повинен буде особисто контролювати момент перерахування коштів і самостійно переводити покладені суми на обумовлений рахунок.

Приклад: За угоді сторін було досягнуто домовленості, що платник буде перераховувати певну суму щомісяця строго з 1 по 5 число, за винятком тих днів, які офіційно визнані святковими / неробочими. Якщо людина працює офіційно він може подати відповідну заяву в бухгалтерію. В іншому випадку йому потрібно буде особисто з 1 по 5 число виділити час і зробити переклад на рахунок одержувача коштів.

Порядок зміни мирової угоди про аліменти

В угоду можна внести зміни, але це можливо тільки в двох випадках:

 1. Коли обидві сторони згодні змінити ті чи інші пункти.
 2. Коли будь-який пункт суперечить законодавству, здоровому глузду, порушує права однієї зі сторін і так далі. В цьому випадку, якщо друга сторона відмовляється вносити зміни, єдиним варіантів залишається тільки звернення до суду.

Таким чином загальний порядок зміни буде виглядати наступним чином:

 1. Спробувати домовитися з другою стороною про внесення необхідних змін до документа.
  1. Якщо це вийшло - скласти зміни і запевнити у того ж нотаріуса, у якого запевняє перший договір.
  2. Якщо не вийшло - складати позовну заяву з вимогою внесення змін і подавати його в суд.
 2. Після подачі позову сплатити держмито.
 3. Очікувати засідання суду.
 4. Бути присутнім на засіданні.
 5. Отримати рішення на руки.
 6. Дочекатися набуття ним чинності.
 7. Якщо за цей час друга сторона не опротестувала рішення, слідувати новим пунктам угоди.

Порядок розірвання угоди

Розірвання угоди проводиться таким же чином, як і внесення змін: або за домовленістю між сторонами, або через суд. У другому випадку доведеться довести причину, по якій потрібно розірвати угоду.