Переклад аліментів через пошту: правила оплати

 1. Правила оплати
 2. Справляння плати за поштовий переказ
 3. Що робити, коли переклад не прийшов
 4. Чи завжди переказ поштою можна вважати аліментами?

Платити аліменти можна в різний спосіб. Це перерахування на банківську картку, аліменти через пошту або передача коштів з рук в руки. Він визначається:

 • в добровільному порядку, коли колишнє подружжя укладають договір про суму і способі сплати;
 • в примусовому порядку, коли суму і спосіб оплати грошових коштів визначає суддя.

Добровільний порядок сплати відображений в добровільному угоді колишнього подружжя, а примусовий порядок - у виконавчому листі Добровільний порядок сплати відображений в добровільному угоді колишнього подружжя, а примусовий порядок - у виконавчому листі.

Порядок сплати обумовлює:

 • суму аліментів;
 • частоту їх перерахування;
 • спосіб виплати коштів.

Спосіб, яким виплачуються аліменти, залежить від життєвих обставин, в яких знаходяться колишнє подружжя. Так, отримання грошей у відділенні пошти може бути єдиним можливим способом, якщо жінка проживає в сільській місцевості або дуже зручним, якщо пошта знаходиться поруч з її будинком. Це може бути найбільш прийнятним способом перерахувати кошти і для колишнього чоловіка в тому випадку, коли він має непостійні доходи або взагалі офіційно не працює.

Правила оплати

Закон дозволяє перераховувати допомогу на дитину в будь-якому відділенні пошти країни. Важливо, щоб їх сплата через пошту відповідала певним правилам.

 1. Платити слід строго у відповідності з термінами, визначеними в добровільному договорі або у виконавчому листі:
  • щомісяця;
  • щоквартально;
  • кожні 6 місяців;
  • один раз протягом року.

  Утримані суми повинні бути перераховані по пошті не пізніше, ніж через три дні після виплати доходу.

 2. Поштовий переказ повинен відповідати тому розміру стягнення, яке обумовлено в документах.
 3. Грошове перерахування поштою повинно містити інформацію, що дозволяє його ідентифікувати як аліменти.

Якщо рішення перераховувати кошти поштою прийняв суд, бланк поштового переказу повинен містити інформацію про: Якщо рішення перераховувати кошти поштою прийняв суд, бланк поштового переказу повинен містити інформацію про:

 • періоді, за який виконуються перерахування;
 • розмір доходу платника стягнення за вказаний період;
 • кількості днів, відпрацьованих платником в зазначеному періоді;
 • сумі податку з доходів фізичних осіб, утриманої з зарплати;
 • нарахованих аліментів;
 • перераховується заборгованості та залишку заборгованості, якщо такі є.

Заборгованість може виникнути при встановленні твердої суми стягнення і низькій зарплаті, коли утримання не може перевищувати 70% доходу. Така детальна інформація в розділі «для письмового повідомлення» робить розрахунок аліментів прозорим, дозволяє підтвердити факт оплати, уникнути непорозумінь і конфліктів між розлучитися подружжям.

Якщо аліменти поштою перераховуються на добровільних засадах, на бланку необхідно вказати:

 • прізвище, ім'я та по батькові того, хто отримує кошти;
 • суму перерахування;
 • адреса і поштовий індекс одержувача переказу.

Для перекладу допомоги на дитину поштою платник повинен пред'явити паспорт. Після прийому грошей відправник отримує квитанцію, в якій фіксується категорія і вид відправлення, одержувач, назва поштового відділення і номер переказу.

Справляння плати за поштовий переказ

Поштовий переказ - надійний випробуваний спосіб. Він особливо популярний в селищах міського типу, невеликих населених пунктах, в сільській місцевості. Термін перекладу становить до 5 днів і залежить від суми. На пошті можна виконати перерахування грошей на банківську картку, якщо розмір аліментів не перевищує 15 тисяч рублів.

Розмір оплати за проведення переказу через пошту Росії пов'язаний з розміром платежу Розмір оплати за проведення переказу через пошту Росії пов'язаний з розміром платежу. Поштовий збір складає:

 • 40 рублів за послуги і 5% від суми, що перераховується, що не перевищує 1000 рублів;
 • 50 рублів за послуги і 4% від суми, що перераховується для засобів більше 1000 рублів і менше 5000 рублів включно;
 • 150 рублів за послуги і 2% від суми, що перераховується для засобів більше 5000 рублів і менше 20000 рублів включно;
 • 250 рублів за послуги і 1,5% від суми, що перераховується для засобів більш 20000 рублів і до 500000 рублів включно.

При перерахуванні потрібно враховувати, що розмір переведених коштів повинен відповідати зазначеному в документах. Тому платити за переказ грошей за тарифами пошти Росії доведеться тому, з кого стягується допомогу на дитину. Він зобов'язаний оплатити суми поштового збору додатково.

Для платника аліментів дуже важливим є збереження документів, що підтверджують їх оплату. Тому квитанції переказів аліментів поштою слід ретельно зберігати.

Що робити, коли переклад не прийшов

У житті трапляються ситуації, коли переказ поштою не доходить до одержувача. Організація, де працює платник, може підтвердити факт перерахування, але не зобов'язана відповідати на звернення приватної особи, яке не отримало аліменти на пошті. У цьому випадку одержувач повинен звернутися до судових приставів зі скаргою, якщо рішення про стягнення приймалося в суді. Пристав, який передав виконавчий лист за місцем роботи платника грошового стягнення, зобов'язаний перевірити нарахування і перерахування сум за заявою примусово або в ході планової перевірки. Копію листа-скарги слід відправити на місце роботи платника. В даному випадку, пославшись на ст. 315 КК РФ, звинувачення в перешкоджанні виконання рішення суду можна пред'явити приставу, бухгалтеру підприємства, працівнику пошти.

Чи завжди переказ поштою можна вважати аліментами?

Трапляються ситуації, коли колишнє подружжя не укладають угоди про виплату допомоги на дітей і не звертаються з цього приводу до суду. Батько дитини в добровільному порядку приймає рішення платити гроші в довільному розмірі на ім'я колишньої дружини. При цьому він не вказує призначення цих коштів.

Юристи вважають, що такі переклади не є аліментами. Вони підтверджують участь батька в утриманні дитини та виконання ним батьківських обов'язків. Якщо в платіжному документі не вказується призначення коштів, і період, за який вони перераховуються, такі грошові суми аліментами не визнаються. І не зараховуються в рахунок їх сплати.

Якщо колишню дружину не влаштовує розмір добровільних грошових переказів через пошту, вона має право звернутися до суду за їх стягненням. Відповідно до закону, добровільна виплата батька поштою лише підтверджує факт його участі в утриманні дітей. При цьому аліменти не можуть бути стягнуті заднім числом, а стягуються лише з моменту подачі матір'ю дитини заяви.

Іноді колишній чоловік приймає рішення відправити грошові кошти поштою безпосередньо на ім'я дитини. Така виплата за законом вважається додатковою допомогою на його утримання або подарунком, але в рахунок погашення аліментів не враховується.

Радимо до перегляду:

Чи завжди переказ поштою можна вважати аліментами?