Піскоструй своїми руками

 1. Особливості піскоструминного апарату
 2. Пристрій піскоструминних апаратів
 3. Деталі для піскоструминного апарату
 4. поетапна збірка
 5. Корисні поради

При відкритті майстерень або великих промислових підприємств потрібна ефективна апаратура для очищення металевих поверхонь. Ринок подібного обладнання дуже великий, але ціни на нього не завжди доступні підприємцю або майстру. З метою економії можна зібрати пескоструй своїми руками. Апарат має скромні габарити, але йому під силу впоратися навіть із застарілими корозії та забруднення.

Апарат має скромні габарити, але йому під силу впоратися навіть із застарілими корозії та забруднення

Особливості піскоструминного апарату

Піскоструминні установки воістину універсальні - вони використовуються як на великих підприємствах, так і в побутових умовах. Це можливо завдяки багатофункціональності та компактності апаратів.

Для роботи цілком можна придбати готовий виріб, але у такого рішення є свої мінуси:

 • Висока ціна. Піскоструминні апарати виробляють на автоматизованому обладнанні, що позначається на ціні не на користь покупця.
 • Гарантійний термін. Апарати для чищення постійно контактують з забрудненнями та іншими несприятливими умовами, це створює величезні навантаження. Але у піскоструминного устаткування рідко буває великий гарантійний термін.
 • Функціональність пристрою. Не завжди можна придбати апарат, з показниками, придатними для ваших вимог. Це стосується потужності, габаритів і додаткових функцій.

Сьогодні існує безліч контор, що здають піскоструминні апарати в оренду. Якщо для вашої роботи потрібно регулярна участь такого обладнання, оренда обійдеться занадто дорого.

Таким чином, завдання зібрати піскоструминний апарат своїми руками здається найвигіднішим рішенням як для приватного, так і для великого бізнесу. До того ж, роблячи агрегат своїми руками - ви дізнаєтеся специфіку його роботи, що полегшить його подальшу експлуатацію і ремонт.

Пристрій піскоструминних апаратів

Перш ніж приступати до виготовлення піскоструминного устаткування, потрібно ознайомитися зі схемою його пристрою. Для збірки апарату знадобитися чимало обладнання та інструментів, оренду або купівлю яких потрібно врахувати ще до початку робіт.

Багато в чому схема пристрою пескоструя нагадує краскопульт. Але заміщати один пристрій іншим в роботі неможливо через низку відмінностей між ними.

Але заміщати один пристрій іншим в роботі неможливо через низку відмінностей між ними

Компресор - генератор потоку повітря необхідного тиску. Він подає потік в магістралі пескоструя. Звідти потік йде до головного шлангу, поруч з рукавом забору абразивного матеріалу, де, завдяки вакууму від струменя повітря, абразив надходить в магістраль і домішується до повітряного потоку. Звідси абразив і повітря всмоктуються до сопла і подаються через отерстіе на робочу поверхню. Для дрібних робіт, таких як матування скла, рекомендується придбати піскоструминний пістолет.

Важливо! Для нормальної роботи апарату необхідний ресивер, він позбавляє повітряний потік від надлишку вологи.

Крім усього іншого пристрій включає в себе шланги, «електроначінку», систему кранів. Комплектація апарату залежить від габаритів і призначення.

Деталі для піскоструминного апарату

Для самостійної збірки пристрою необхідно придбати комплект готових деталей. Нижче представлений ряд доступних комплектуючих, купити які можна в будь-якому спеціалізіровнном відділі магазину:

 • бак під абразив (пісок), підійде балон від газу, він розрахований на роботу з речовиною високого тиску;
 • обрізок водопровідної труби (2 дюйма) з заглушкою для подачі піску і різьбленням.
 • газовий рукав-роздавальник довжиною від 5 м, і діаметром 1 см;
 • кульові крани для гідравліки s 111;
 • гумовий армований шланг від 2 м завдовжки і діаметром 1,4 см;
 • штуцери для фіксації шлангів;
 • ущільнювач для різьблення (фум стрічка або ін.);
 • цанга;
 • сталевий фітінг ДУ 15 та 3 перехідника типу «бочата».

);  цанга;  сталевий фітінг ДУ 15 та 3 перехідника типу «бочата»

Ціна на комплектуючі залежить від регіону і фірми вироби. В середньому загальна вартість на всі деталі коливається від 35 до 40 доларів. Ціна на заводські піскоструминні апарати буде в рази більше. Після покупки всіх складових можна починати збірку.

поетапна збірка

Якщо в якості ємності під абразив виступає балон від пропану, його необхідно підготувати. Спочатку з нього стравлюють газ, після чого болгаркою або ножівкою зрізують край з латуні. Для підстраховки компресором викачують з балона залишки газу. Посудина з-під фреону в якості балона під абразив не вимагає підготовчих робіт.

Етапи складання пескоструя виглядають наступним чином:

 • На місці крана балона робиться отвір для входу, відповідний діаметру обрізка водопровідної труби (2 дюйма). Протилежно цього отвору робиться ще одне - посередині дна судини, діаметром 1,2 см. Потім роблять приварення водопровідної труби.
 • На дні балона, до другого отвору приварюють сталевий фітінг ДУ 15. Шви повинні бути герметичні. Також рекомендується на дно приварити триногу або систему коліс, для полегшення перенесення апарату.
 • На труби знизу і зверху пригвинчують крани і «бочата». Різьблення прокладають різьбовим ущільнювачем.
 • На кінці трійника кріплять штуцери, до одного приєднують армований шланг, закріплюючи його хомутом. До другого кріплять мідну трубку, а зверху кріплять шланг.
 • На зворотному боці балона встановлюють цангу і сопло. Для цього краще використовувати готовий пристрій з вольфраму.
 • В отвір для подачі повітряного потоку кріплять трійник і кран з посудиною під абразив.
 • Отвори трійника з'єднують з балоном і компресором.

При точному проходженні інструкції вийде модель пескоструя, яка не поступається покупним аналогам. По закінченню складання до апарату можна приєднувати піскоструминний пістолет.

Зверніть увагу! Для точного функціонування агрегату використовуйте тільки якісні деталі.

Якщо у вас виникли проблеми зі складанням або ви виявили недоліки при експлуатації апарату, подивіться докладний відео- пояснення роботи піскоструминного апарату, зробленого своїми руками:

Корисні поради

Якщо апарат на основі газового балона здається громіздким, то можна виготовити простіший агрегат. Звичайне такі вироби використовуються для нанесення піскоструминних малюнків на шкафах- купе (фото робіт представлено нижче).

Для виготовлення полегшеної конструкції знадобитися невеликий посуд - підійде пластикова пляшка. Для з'єднання роздавальника з балоном потрібен кульовий клапан і трійник. Збирається агрегат за принципом, описаним вище. Процес займе не більше години, проте деталі доведеться часто міняти через швидке зношення.

Зовні такий агрегат нагадує піскоструминний пістолет або краскопульт. Для зручності використання, до сопла приєднують рукоятку. При частій роботі сопло доведеться часто міняти або чистити.

При частій роботі сопло доведеться часто міняти або чистити

При роботі з піскоструминним агрегатом важливо дотримуватися техніки безпеки. Незважаючи на те, що потік абразиву подається під напором, велика кількість частинок потрапляє в повітря. Тому, при роботі необхідно захистити очі і дихальні шляхи від піску. Роботи проводять тільки в закритій камері. На обличчя надягають респіратор і окуляри, на руки - гумові рукавички. При роботі на тілі не повинно бути відкритих ділянок шкіри. Також варто подбати про можливість аварійного відключення пристрою.