Самогонний апарат: рейтинг кращих 2017-2018, класифікація, принцип дії

 1. Короткий екскурс в історію самогоноваріння
 2. Види обладнання для самогоноваріння: принцип роботи, переваги і недоліки
 3. Дистиллятор
 4. Ректифікаційна колона
 5. Бражна колона
 6. Самогонний апарат подвійної перегонки
 7. аламбіках
 8. Критерії вибору та основні технічні параметри самогонних апаратів
 9. обсяг випарника
 10. Матеріал виготовлення
 11. технологія охолодження
 12. технологія очищення
 13. способи нагріву
 14. Самогонний апарат: рейтинг кращих моделей 2017-2018
 15. Самогонні апарати-дистилятори економ-класу
 16. Самогонні апарати середньої цінової категорії
 17. Самогонні апарати з сухопарнику і барботером
 18. Самогонні апарати преміум-класу
 19. Самогонні агрегати Челябінського заводу дистиляційних апаратів
 20. Самогонний апарат подвійної перегонки «Горілич»

Домашній процес

Короткий екскурс в історію самогоноваріння

Самогоноваріння - технологічний процес отримання міцних спиртних напоїв в домашніх умовах, відомий слов'янам з часів Івана Грозного. Саме в цей період на території Кремля був відкритий перший кабак, в якому «гнали» самогон. Прихід до влади Бориса Годунова ознаменувався збільшенням кількості казенних шинків, де за гроші можна було придбати самогон. Поступово цей хмільний напій ставав все дорожче, що привело до появи саморобних самогонних апаратів.

Поступово цей хмільний напій ставав все дорожче, що привело до появи саморобних самогонних апаратів

Старовинний самогонний апарат

Домашнє самогоноваріння на Русі процвітало аж до приходу до влади більшовиків. Боротьбу з тотальним побутовим пияцтвом ініціював І.В. Сталін, і саме тоді так званим самогонників довелося піти в підпілля.

Агітплакат часів СРСР

Особливо завзято боролися з самогоноварінням за часів Н.С. Хрущова, використовуючи при цьому навіть методи публічного покарання. В кінцевому підсумку це не допомогло викорінити самогоноваріння, але сприяло створенню малогабаритних і високопродуктивних самогонних апаратів.

Види обладнання для самогоноваріння: принцип роботи, переваги і недоліки

Принцип дії класичного самогонного апарату заснований на використанні найпростіших фізико-хімічних процесів. Отримання кінцевого продукту забезпечується за рахунок того, що речовини, що входять до складу вихідного продукту (браги), мають різну температуру кипіння. Так, етанол, який необхідно виділити, закипає при температурі 78,37 ° С, ряд шкідливих для здоров'я летких з'єднань закипає при меншій температурі, а кипіння найбільш шкідливого ізоамілового спирту відбувається при температурі 132 ° С. Таким чином, весь процес отримання самогону здійснюється в наступному порядку:

 • випарювання легких фракцій, що входять до складу браги;
 • нагрівання залишилася рідини до температури кипіння етанолу;
 • конденсація пари, що;
 • збір отриманого етилового спирту.

Існує кілька основних видів самогонних апаратів, що відрізняються способом отримання кінцевого продукту.

Дистиллятор

Конструктивно склад найпростішого самогонного апарату (дистилятора) визначається виходячи із стадій процесу отримання кінцевого продукту. Основні його деталі - випарник і холодильник, з'єднані між собою трубопроводом.

Основні його деталі - випарник і холодильник, з'єднані між собою трубопроводом

Найпростіший самогонний апарат-дистиллятор

 • Випарник (куб).

У куб заливається брага, яка потім нагрівається до температури близько 63 ... 65 ° С. При цьому відбувається випаровування легких фракцій (ацетон, феноли, Метилат та ін.). Випарник повинен бути оснащений термометром і клапаном, що перекриває при температурі браги 78 ° С отвір для виходу пари.

 • Холодильник (змійовик).

Пар, нагрітий до температури 78 ° С, по трубопроводу надходить в холодильник, де охолоджується і переходить в рідкий стан. Отримана рідина (етиловий спирт) збирається в заздалегідь підготовлену ємність.

Отримана рідина (етиловий спирт) збирається в заздалегідь підготовлену ємність

Схема отримання самогону

Дистилятори застосовують в тих випадках, коли хочуть готовому продукту надати аромат сировини, з якого приготовлена ​​брага. До них відносяться ром, віскі, коньяк і ін. Перевагами дистиляторів вважаються невибагливість в експлуатації, простота обслуговування і низька вартість. Однак отримати дійсно якісний продукт за допомогою дистилятора практично неможливо. Для більш глибокого очищення одержуваної рідини дистилятори оснащують проміжними холодильниками, де конденсуються сивушні масла, температура кипіння яких менше, ніж у етилового спирту. До них відносяться:

 • сухопарник - додаткова ємність, що встановлюється між випарником і змійовиком;
 • дефлегматор - являє собою колбу, всередині якої розташована спиралевидная трубка з циркулюючої холодною водою. На цій трубці осідає конденсат сивушних масел - флегма (від грец. Phlégma - слиз, мокрота);
 • барботер - пристрій, в якому гаряча пара пропускається через рідину.

Ректифікаційна колона

Напій більш високої якості можна отримати, використовуючи самогонний апарат, що працює за методом ректифікації. Такі агрегати називаються колони ректифікації. Працюють вони в такий спосіб: після нагрівання до температури кипіння етанолу, пари останнього по ректифікаційної колоні піднімаються і потрапляють в холодильник. Конструктивно колона ректифікації - це теплоізольована трубка з царгой (наповнювачем), за допомогою якої з'єднуються між собою випарник і змійовик. Наповнювачем служить гофрована сітка з нержавіючої сталі або насипна хаотично переміщується керамічна крихта. В апаратах, зроблених своїми руками, в якості наповнювача часто використовують звичайну мочалку.

В апаратах, зроблених своїми руками, в якості наповнювача часто використовують звичайну мочалку

Пристрій колони ректифікації

Зниження температури сприяє перетворенню парів сивушних масел у флегму, яка, опускаючись, затримується на елементах царги. При контакті з піднімається паром відбувається процес масо-і теплообміну, в результаті чого концентрація спирту підвищується. У нижній частині холодильника розташований вузол відбору. При цьому, чим повільніше відбувається відбір, тим якісніше виходить кінцевий продукт. В ідеалі можна отримати практично чистий спирт (96,6%), який придатний для приготування горілки, різноманітних настоянок та ін.

Бражна колона

Бражна колона - це укорочений варіант ректифікаційної колони з невеликою кількістю царг (тарілок). Завдяки розподілу фракцій вона дає можливість підвищити концентрацію спирту і зменшити кількість шкідливих відходів в процесі перегонки. Використовується бражная колона для отримання міцного самогону, що має запах вихідної сировини. При цьому з 10 літрів браги можна отримати до 7 літрів алкогольного напою.

Самогонний апарат подвійної перегонки

Високий ступінь очищення, а в деяких випадках і отримання чистого спирту 96,6%, забезпечують самогонні апарати подвійної перегонки. У них внутрішній обсяг перегінного куба розділений на два відділення - верхнє і нижнє. З нижнього відділення нагріті спиртовмісні пари надходять в царгу-сухопарник, де затримується значна частина шкідливих домішок. Потім, потрапляючи в змійовик, пари охолоджуються, і отриманий дистилят потрапляє в парову баню (верхня секція куба). Тут дистилят нагрівається і спиртосодержащий пар переходить в царгу-дефлегматор, де відбувається його остаточна очищення від сивушних масел і домішок. Потім очищений пар надходить в холодильник, де конденсується і, проходячи через зливну трубку, потрапляє в ємність для збору кінцевого продукту.

Потім очищений пар надходить в холодильник, де конденсується і, проходячи через зливну трубку, потрапляє в ємність для збору кінцевого продукту

Конструкція самогонного апарату подвійної перегонки

аламбіках

Окремої розмови заслуговують дистилятори, виготовлені з міді. Вони носять назву аламбика і відрізняються від звичайних конструкцій тим, що верхню частину випарника замінює купол. Їх основна перевага полягає в здатності поглинати оксид сірки - джерело аромату, який виникає в кінцевому продукті. Крім того мідь за рахунок високої теплопровідності вимагає для перегонки менше води. З недоліків фахівці відзначають малий термін експлуатації, складності в обслуговуванні і достатньо високу ціну.

З недоліків фахівці відзначають малий термін експлуатації, складності в обслуговуванні і достатньо високу ціну

аламбіках

Критерії вибору та основні технічні параметри самогонних апаратів

Прийнявши рішення про виготовлення алкогольних напоїв в домашніх умовах, потенційний власник самогонного апарату повинен зрозуміти що моделі, яка забезпечить отримання найкращого самогону, в природі не існує. Якість отриманого напою цілком і повністю залежить від ретельного дотримання технології та правильного підбору вихідних інгредієнтів. Тому перед тим як купити самогонний апарат-дистиллятор, потенційному споживачеві необхідно визначитися з:

 • місцем, де буде експлуатуватися самогонний апарат;
 • вимогами, що висуваються до кінцевого продукту;
 • кількістю кінцевого продукту.

Залежно від відповідей на ці питання здійснюється вибір самогонного апарату і додаткового обладнання до нього. Так, якщо процес перегонки передбачається здійснювати у звичайній квартирі, то краще придбати самогонний апарат-дистиллятор невеликих розмірів з перегінним кубом об'ємом від 12 до 30 літрів і звичайним проточним охолоджувачем. Якщо ж процес виробництва буде перенесений на дачу, то підійде більш масивний агрегат з непроточні холодильником. При необхідності отримання кінцевого продукту у великих кількостях рекомендується купувати модель високої продуктивності з великим випарником і коротким Дистиляційна каналом.

Робота самогонного апарату-дистилятора оцінюється за якістю одержуваного кінцевого продукту. Визначається воно глибиною очищення спиртовмісної пара і багато в чому залежить від наявності додаткового обладнання, яке використовується при перегонці. Тому до складу комплекту повинен входити хоча б один елемент, що дозволяє здійснити додаткове очищення спиртовмісної пара.

У разі якщо потенційний «самогонщик» передбачає отримувати якісний алкоголь підвищеної міцності, то вибір потрібно робити на користь ректифікованого самогонного апарату.

Тільки визначившись з типом необхідного самогонного апарату можна вибирати конкретну модель, ґрунтуючись на таких технічних характеристиках, як:

обсяг випарника

Обсяг перегінного куба практично у всіх моделей залежить від комплектації. Як правило, самогонні апарати у будь-якого виробника комплектуються випарниками різного обсягу, який знаходиться в діапазоні від 12 до 50 літрів.

Як правило, самогонні апарати у будь-якого виробника комплектуються випарниками різного обсягу, який знаходиться в діапазоні від 12 до 50 літрів

Випарники різного об'єму

При цьому існують моделі, в комплекті поставки яких перегінний куб відсутня, і його потрібно купувати (замовляти) окремо.

Матеріал виготовлення

При виготовленні самогонних апаратів використовують такі матеріали, як:

 • нержавіюча сталь;
 • мідь;
 • Скло;
 • харчовий силікон.

Основним матеріалом, який застосовують у виробництві самогонних апаратів, служить харчова нержавіюча сталь типу 12Х18Н10. При цьому велике значення має товщина стінок випарника. При використанні сталевих листів товщиною 0,9 ... 1 мм брага при нагріванні пригоратиме, а при товщині стінок в 3 ... 4 мм куб стає досить важким. Оптимальний варіант - 1,5 ... 2 мм.

Існують моделі самогонних апаратів, при виготовленні яких використовується мідь. Обумовлено це бажанням позбутися від присмаку сірки в готовому продукті. Крім того, мідь має гарну теплопровідність і рівномірно прогрівається. При цьому процес перегонки прискорюється. Недоліки мідних апаратів - невеликий термін експлуатації, необхідність регулярного обслуговування і висока вартість.

Харчовий силікон використовується для виготовлення прокладок і сполучних шлангів.

ВАЖЛИВО! (натисніть, щоб дізнатися)

×

ВАЖЛИВО!

Використання гуми при виготовленні деталей самогонних апаратів не допускається, так як кінцевий продукт може придбати її присмак.

Закрити

Скляні самогонні апарати зустрічаються досить рідко. Як правило, вони комплектуються дефлегматором і барботером, що забезпечує досить високу якість отриманого напою. Їх основні недоліки обмежують широке застосування - крихкість і низька продуктивність, викликана поганою теплопровідністю скла.

технологія охолодження

Охолодження гарячого спиртовмісної пара до температури конденсації в самогонних апаратах здійснюється різними способами:

 • проточна вода;
 • водяна сорочка;
 • автономне водяне охолодження.

технологія очищення

В основу отримання самогону покладено принцип використання різної температури кипіння речовин, що входять до складу браги. Однак при цьому виникає необхідність позбутися від сивушних масел і шкідливих домішок, що потрапляють в спиртосодержащий пар. Для цього використовуються:

 • сухопарник;
 • дефлегматор;
 • барботер;
 • царга.

Сухопарник (барботер), царга, барботер

Максимально чистий дистилят можна отримати, якщо замість процесу дистиляції використовувати ректифікації метод отримання самогону.

способи нагріву

Випарний куб самогонного апарату може встановлюватися як на газових плитах, так і на конфорках електроплит. Крім того, їх конструкція дозволяє установку і на керамічній поверхні індукційних нагрівачів, які поступово з'являються в квартирах. Дно випарного куба має протистояти термічної деформації при взаємодії з будь-яким типом нагрівачів. Вибираючи самогонний апарат потрібно враховувати і цю особливість їх конструкції.

Іноді власники самогонних апаратів для нагрівання випарника використовують 2 електричних Тена, які самостійно прикручують до днища. У цьому випадку температура кипіння браги регулюється шляхом відключення одного з них.

УВАГА! (натисніть, щоб дізнатися)

×

УВАГА!

У разі самостійної установки електронагрівальних приладів на перегінний куб необхідно дотримуватися правил електробезпеки. Це допоможе уникнути ураження електричним струмом як власника апарату, так і членів його сім'ї.

Це допоможе уникнути ураження електричним струмом як власника апарату, так і членів його сім'ї

Сухопарник (барботер), царга, барботер

Закрити

Самогонний апарат: рейтинг кращих моделей 2017-2018

Оцінюючи якісні характеристики популярних самогонних апаратів, присутніх на вітчизняному ринку, необхідно умовно розділити їх на три цінові категорії:

Цінова категорія Ціновий діапазон, руб. Економ-клас До 5 500 Середній клас 6 000 ... 13 000 Преміум-клас Понад 13 000

При цьому в кожній ціновій категорії потрібно розглядати особливості конструкції самогонних апаратів, що відрізняються між собою принципом дії.

Нижче наведено рейтинг популярних самогонних апаратів 2017-2018, складений за відгуками споживачів.

Нижче наведено рейтинг популярних самогонних апаратів 2017-2018, складений за відгуками споживачів

До нього увійшли апарати, що володіють виправданим співвідношенням «ціна-якість», що відрізняються простотою експлуатації і можливістю отримання високоякісного кінцевого продукту.

Самогонні апарати-дистилятори економ-класу

Дистилятори - це найпростіші самогонні апарати, що становлять основу економ-класу. Вітчизняною промисловістю випускається багато недорогих самогонних апаратів, рейтинг популярності яких очолює модель «Фенікс-Мрія» (вартість 5 490 руб.).

)

«Фенікс-Мрія»

Апарат виконаний за класичною схемою з проточним охолодженням холодною водою. З його допомогою можна в домашніх умовах отримати кінцевий продукт непоганої якості. При цьому його якісної очистки сприяє наявність в базовій комплектації сухопарнику. Популярність моделі додають висока продуктивність (до 3 л / год) і елегантний зовнішній вигляд.

Серед недоліків споживачі відзначають відсутність термометра.

Ємельянов Д.В., 20.06.2017. «Відмінне поєднання ціни, продуктивності і надійного якості. У стандартному комплекті є все, що потрібно для отримання міцних напоїв ... ».

Детальніше: https://alcoprof.ru/otzyvy/samogonnye-apparaty/feniks-mechta/#comments-list

Самогонні апарати середньої цінової категорії

Основу середньої цінової категорії серед самогонних апаратів складають комбіновані агрегати, до яких відносяться моделі, оснащені в базовій комплектації обладнанням, здатним значно поліпшити якість фінального продукту. До такого обладнання відносяться:

 • сухопарнику і барботери;
 • ректифікаційні (бражні) колони.

Самогонні апарати з сухопарнику і барботером

Серед моделей, оснащених сухопарнику і барботером, одним з кращих вважається самогонний апарат «Іванич», представлений на ринку лінійкою з 18 моделей. Всі вони оснащуються двома або трьома сухопарнику, один з яких при необхідності можна перетворити в барботер.

Всі вони оснащуються двома або трьома сухопарнику, один з яких при необхідності можна перетворити в барботер

«Іванич»

Спільне використання сухопарнику і барботера дозволяє власнику:

 • здійснити якісне очищення напою за одну перегонку, практично позбувшись сивушних масел та інших домішок;
 • підвищити концентрацію спирту в фінальному продукті на 15-20% і ароматизувати його за рахунок пропускання спиртовмісної пара крізь шар рідини.

Ціна цих апаратів, в залежності від варіанту виконання, коливається від 6 900 до 13 500 руб.

V! @Van, 24.05.2017. «Випробував на ньому вже не один рецепт. Все як по годинах. Тепер отримую якісний продукт і більше не купую ту бурду, яка продається в магазині ... ».

Детальніше: https://alcoprof.ru/otzyvy/samogonnye-apparaty/ivanych/

Самогонний апарат «Слов'янка Преміум»

Самогонні апарати з ректіфікатором поєднують в собі можливості класичного дистилятора і ректифікаційної (бражної) колони. Серед апаратів такої конструкції в середній ціновій категорії, грунтуючись на відгуках споживачів про те, який самогонний апарат краще, перше місце займає модель «Слов'янка Преміум» вартістю 5 990-8 590 руб. (В залежності від обсягу бака).

(В залежності від обсягу бака)

«Словник Преміум»

Система очищення самогонного апарату «Слов'янка Преміум» дозволяє практично повністю виключити проникнення в кінцевий продукт сивушних масел і шкідливих домішок. Для цього він оснащується розбірним сухопарнику. Дозволяє апарат і ароматизувати напій.

Ще однією особливістю апарату є застосування довгого змійовика (більше 1 м). В результаті на виході виходить холодний напій, готовий до вживання.

Як ректіфікатора в апараті може використовуватися сітчастий фільтр з нержавіючої сталі (насадка Панченкова). Її поміщають в сухопарник, який починає виконувати роль бражної колони. Це також сприяє підвищенню якості алкогольних напоїв на виході.

Технічні характеристики

Технічні параметри Значення Матеріал Сталь нержавіюча AISI 430 Товщина днища, мм 2 Товщина стінок, мм 1,5 Продуктивність, л / год 3

Murovej, Кіров, 1.08.2017. «Для приготування гарної домашньої самогонки друзі порадили мені звернути увагу на апарат« Слов'янка Преміум »... Перше, що порадувало, це дуже широка комплектація ... Працює апарат цілком гідно, я на виході після двох перегонок отримував 60-ти градусний самогон. .. ».

Детальніше: https://otzovik.com/review_5200370.html

Самогонні апарати преміум-класу

Самогонні апарати преміум-класу є окремий вид виробів, що дозволяють отримати в домашніх умовах високоякісні алкогольні напої і при цьому здійснювати безпосередній контроль над процесом перегонки. Всі вони мають вигляд ректифікаційної (бражної) колони і налаштовані на оптимальні режими роботи. Власнику потрібно тільки залити в випарник вихідний продукт, підключити воду для охолодження і з'єднати апарат з електромережею. Після закінчення процесу перегонки апарат подасть власнику звуковий сигнал.

Самогонний апарат «Люкссталь 3»

Самогонний апарат «Luxstahl 3» вартістю від 13 500 руб. - гідний представник апаратів преміум-класу. Це перший самогонний апарат, захищений від накипу. Виготовляють їх без участі людини на верстатах-роботах з числовим програмним управлінням, що забезпечує високу якість збірки.

Виготовляють їх без участі людини на верстатах-роботах з числовим програмним управлінням, що забезпечує високу якість збірки

«Luxstahl 3»

«Люкссталь 3» дозволяє отримувати як традиційні напої міцністю 40-60 °, так і напої на основі спирту міцністю 90-96 °.

Конструктивно холодильник і дефлегматор колонного апарату «Люкссталь 3» є потрійний кожух-трубний теплообмінник розбірного типу з великою площею конденсації. Така конструкція забезпечує високу продуктивність апарату, яка обмежується тільки потужністю нагрівача.

Технічні характеристики

Технічні характеристики Значення Матеріал AISI 304Ti (сталь нержавіюча медична + титан) Товщина днища, мм 5 Товщина стінок, мм 2 Продуктивність, л / год 3-7

Евген, 18.10.2017. «На LUXSTAHL 3 немає проблем з виробництвом міцних напоїв. Я пробував багато різних рецептів, спокійно тепер можу піднімати фортеця до 95-96% ... ».

Детальніше: https://alcoprof.ru/otzyvy/samogonnye-apparaty/luxstahl-3/

Самогонні агрегати Челябінського заводу дистиляційних апаратів

Один з найвідоміших виробників самогонних агрегатів в Росії - Челябінський завод дистиляційних апаратів (ЧЗДА). Його товари, що реалізуються під торговою маркою «Горілич» добре відомі тим, хто, намагаючись позбутися від проблем пов'язаних з купівлею неякісного алкоголю, вирішив самостійно отримувати якісну основу для створення різних алкогольних напоїв.

Номенклатура ЧДЗА виробів відрізняється великою різноманітністю і дозволяє потенційному споживачеві вибрати самогонний апарат, відповідний його вимогам по продуктивності, якості очищення напою, розмірами та іншими параметрами. Вимогливий покупець знайде в переліку продукції, як класичні апарати-дистилятори, так і апарати колонного типу (бражні і ректифікаційні). А ті з них, хто особливу увагу приділяє високій якості кінцевого продукту, можуть замовити через заводський інтернет-магазин самогонні апарати подвійної перегонки.

Самогонний апарат подвійної перегонки «Горілич»

Відомо, що високоякісний самогон, який не має шкідливих домішок і сивушних масел, виходить при подвійній перегонці одержуваної рідини. Однак процес цей вимагає досить багато часу (не менше 3-х годин) і певних затрат ручної праці. Від цих проблем любителів високоякісного алкоголю позбавить самогонний апарат подвійної перегонки «Горілич», який очолює рейтинг популярності на заводському форумі.

Від цих проблем любителів високоякісного алкоголю позбавить самогонний апарат подвійної перегонки «Горілич», який очолює рейтинг популярності на заводському форумі

«Горілич»

На відміну від класичних самогонних апаратів, цей агрегат дозволяє в один цикл перегонки отримати з підготовленої сировини практично чистий спирт 80-90%. При цьому його продуктивність досягає 1,5 л / год. Для того щоб повною мірою оцінити переваги самогонного апарату подвійного очищення «Горілич», порівняємо його параметри з виробом приблизно однаковою категорії, наприклад, з апаратом «Магарич Машковского», який призначений для приготування очищеного самогону з одного перегонкою. Для цього в останньому встановлено 2 сухопарнику.

Параметри / характеристики Самогонний апарат «Магарич Машковского» Самогонний апарат «Горілич» Товщина стінки, мм 0,8 1 Фортеця кінцевого продукту,% 60 80-94 Відділення «голів» + + Відділення «хвостів» + не потрібно Ароматизація напою + + Запах кінцевого продукту + запах спирту Можливість модернізації - +

Гість, 21 вересня 2017 року. «Замовив самогонний апарат« Горілич »подвійної перегонки 20/35 / т з царгами ... Апаратом задоволений ...».

Детальніше: http://chzda.ru/feedback.html

Самогоноваріння - це захоплюючий процес, здатний об'єднати людей, які люблять виготовляти міцні алкогольні напої самостійно, а не труїтися промисловим сурогатом. У коментарях до статті читачі можуть залишити свої питання, поділитися досвідом експлуатації конкретних моделей устаткування, розповісти про власною рецептурою напоїв.