Зварювальний апарат з мікрохвильовки своїми руками: використання трансформатора СВЧ

  1. витяг трансформатора
  2. Нова обмотка
  3. виготовлення корпусу
  4. вибір електродів
  5. Важливі додаткові пристрої

У своєму будинку часто виникає потреба у використанні зварювального апарату. Купівля готового агрегату помітно позначиться на сімейному бюджеті. Вихід зі становища можна знайти, зробивши своїми руками зварювальний апарат зі старої мікрохвильовки.

Фінансові витрати мінімальні, а можливості цілком достатні для вирішення домашніх проблем. Головне, щоб трансформатор СВЧ-печі був в робочому стані. Саме цей блок мікрохвильовки зможе забезпечити стабільну подачу електроенергії для зварювання металевих деталей.

витяг трансформатора

Непотрібна мікрохвильова піч легко знайдеться у друзів, сусідів, серед власного старого мотлоху. Наш народ звик зберігати про всяк випадок вживане устаткування, щоб спорудити з нього щось своїми руками.

Досить невеликий СВЧ-печі. У більшості випадків вистачить потужності, що дорівнює 800-650 Вт. Якщо значення потужності мікрохвильовки буде вище, можливості зварювального апарату збільшаться.

Якщо значення потужності мікрохвильовки буде вище, можливості зварювального апарату збільшаться

Трансформатор має дві різні обмотки. Одна є первинною, має більшу кількість витків, використовується при підключенні до централізованої мережі постачання електрикою.

Інша обмотка - вторинна - має менше витків. Для виготовлення зварювального апарату своїми руками вона не потрібна. Завдання умільця складається в її акуратному вилучення з трансформатора мікрохвильовки.

Щоб не пошкодити первинну обмотку, яка розташована дуже близько до вторинної, можна між ними прокласти і зафіксувати металеву пластину, лінійку.

Після цього непотрібну частину можна спиляти ножівкою, не побоюючись пошкодити витки первинної обмотки. Можна дуже обережно відсікти все непотрібне зубилом. Ретельно вивіряти зусилля своїх рук, щоб не пошкодити блоки мікрохвильовки, які потрібно зберегти для зварювального апарату.

Слід повторити процедуру з іншого боку, акуратно видаливши накальную обмотку. Після спилювання, з корпусу трансформатора потрібно витягнути всі дроти вторинної обмотки до повного звільнення обох ніш. Спрощує очищення трансформатора мікрохвильовки висвердлювання всього зайвого дрилем.

Іноді обмотки розташовані один до одного дуже близько. Акуратно видалити їх можна тільки розібравши сердечник, а потім заново склеїти своїми руками.

Нова обмотка

В одержані нішах роблять нову вторинну обмотку з емальованого або мідного дроту великого діаметра. Мінімальний розмір перетину повинен становити 1 см.

Провід можуть бути не цільними, а багатожильними. Важливий показник для зварювального апарату з мікрохвильовки - це сумарний діаметр проводів. Укладати їх потрібно щільно, не залишаючи зазорів.

Точний розмір перетину і необхідну кількість витків можна обчислити за спеціальними таблицями або за допомогою он-лайн калькуляторів, орієнтуючись на розміри сердечника і необхідну потужність на виході. Деякі умільці підбирають провід для зварювального апарату дослідним шляхом. На кінцях обмотки слід добре закріпити наконечники.

Трансформатор, вилучений з мікрохвильовки, для використання в новій якості готовий Трансформатор, вилучений з мікрохвильовки, для використання в новій якості готовий. Він зможе поставляти струм, сила якого сягає 1000 А, що цілком достатньо для домашнього агрегату. Головна частина для контактного зварювання зроблена своїми руками зі старої мікрохвильовки.

Якщо потрібен більш потужний зварювальний апарат, доведеться переробити два трансформатора. Підключення двох трансформують блоків виконується послідовно.

Важливо поєднати однойменні обмотки, інакше відбудеться замикання. Правильність дії перевіряється по маркувань або за допомогою вольтметра. Коли підключені обидва трансформатора з мікрохвильовок, слід перевірити силу струму.

Вона не повинна перевищувати 2000 А. Великі значення стануть причиною перевантаження домашньої електромережі, і зварювальний апарат або взагалі не буде працювати, або буде марнувати метал.

виготовлення корпусу

Варіантів виготовлення корпусу для зварювального апарату є кілька. Деякі майстри роблять корпус з дерева. Однак, найзручніше користуватися зварюванням з трансформатора від мікрохвильовки, якщо розмістити апарат в корпусі від системного блоку комп'ютера. Знайти старий «системник» нескладно. Вони теж накопичуються у багатьох вдома при заміні застарілої техніки на нові моделі

На фрагмент корпусу з клапанами отворами знизу прикручуються ніжки На фрагмент корпусу з клапанами отворами знизу прикручуються ніжки. Можна взяти опорні ніжки від непотрібного відеомагнітофона, програвача, будь-який інший техніки.

У бічній частині корпусу зварювального апарату слід вирізати віконце, закрити його діелектричної платівкою з будь-якого термостійкого ізолюючого матеріалу. У зв'язку з тим, що клеми на пластині будуть нагріватися, слід виключити розплавлення пластини.

Використання корпусу від комп'ютера зручно з кількох причин:

  • у нього є кнопка включення і виключення;
  • на корпусі є готове гніздо для підключення в мережу, до якого залишилося тільки під'єднати перероблений трансформатор з мікрохвильовки;
  • осередки для вентиляції забезпечують ефективне охолодження вмісту корпусу. Вентилятор можна також взяти зі старого ПК;
  • конструкція має гідний зовнішній вигляд.

На термоизолирующей пластині має сенс встановити світлодіодну індикацію. Це допоможе легко помітити стан зварювального апарату.

вибір електродів

Для правильного вибору електродів контактного зварювання корисно подивитися ГОСТи, в яких обумовлені всі необхідні параметри Для правильного вибору електродів контактного зварювання корисно подивитися ГОСТи, в яких обумовлені всі необхідні параметри. Зручний доступ до місця майбутнього шва забезпечують електроди прямої форми. Діаметр мідних прутів не може бути меншим, ніж діаметр робочих проводів.

З'єднання краще зробити спаюванням. Це зменшить ймовірність окислення при роботі. У зв'язку з тим, що електроди неминуче витрачаються при зварюванні, їх потрібно своєчасно заточувати.

В ідеальному стані електродні кінці повинні мати форму відточеної олівця. Результат роботи на апараті з мікрохвильовки після напрацювання деякого досвіду буде не відрізняється від заводської контактного зварювання.

Важливі додаткові пристрої

Для отримання хорошого шва процесом слід вміло керувати. Система включення зварювального апарату може бути використана від старого системного блоку.

Для зручності при роботі будуть потрібні хороші важелі оптимальної довжини, які допоможуть утримувати деталь і притиснути її. Неважко змонтувати самому важільний механізм на гвинтах.

Якщо він буде розміщений на самому важелі, у майстра з'явиться можливість додаткових маніпуляцій, звільниться друга рука при роботі зі зварювальним апаратом.

Для домашньої зварювання достатні не дуже великі притискні зусилля. Для товстої листової сталі зварювальний апарат, зроблений своїми руками, не підійде з багатьох причин. Зокрема, можливостей трансформаторів з мікрохвильовки для цього не вистачить.

Якщо потрібно провести зварювання в декількох точках, цілком достатньо важеля, що має довжину близько 60 см. Це дозволить заощадити фізичне навантаження майстра. Тиск на робочу точку буде в 10 разів більше, ніж сила прикладена зварювальником.

Для забезпечення статичного положення апарату з мікрохвильовки, потрібно за допомогою струбцин міцно зафіксувати його на робочій поверхні.

Гарне зварювання відбувається при контакті електродів з робочою деталлю строго певний час, яке можна при наявності досвіду визначити візуально. Якщо на досвід покладатися не доводиться, має сенс змонтувати спеціальне реле.

Під час всього періоду роботи зварювальний апарат, зроблений з мікрохвильовки, повинен добре охолоджуватися одним або декількома вентиляторами. Крім цього завжди корисно робити паузи в роботі, дозволяють охолодитися обладнанню і відпочити майстру.