У Херсонській області скасували регіональний статус російської мови

цею материал Доступний по-русски

За це рішення на сесії в п'ятницю проголосували 45 депутатів облради.

За це рішення на сесії в п'ятницю проголосували 45 депутатів облради

Російська мова позбавили статусу регіональної в Херсонській області / фото forumdaily.com

Як передає кореспондент УНІАН, За це рішення на сесії в п'ятницю проголосували 45 депутатів облради.

Зокрема, депутати визнали такою, що втратила силу рішення ради VІ скликання від 17 серпня 2012 № 553 «Про першочергові заходи щодо виконання в Херсонській області Закону України« Про засади державної мовної політики », яким російській мові було надано статус регіональної.

Читайте також Ще в одній області України заборонили фільми і пісні російською мовою

Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності та правопорядку, боротьби з корупцією, з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.

Раніше УНІАН повідомляв, що Харківська обласна рада минулого тижня проголосував за скасування свого рішення від 2012 року, що надало російській мові статус регіональної.

У лютому цього року Конституційний Суд України визнав закон «Про засади державної мовної політики» (відомий як «закон Ківалова-Колесніченка»), що не відповідає Основному закону. Подання щодо конституційності закону надійшло в КСУ в липні 2014 року; в жовтні було відкрито провадження у справі про його відповідність Конституції.

Довідка УНІАН. Закон «Про засади державної мовної політики» набув чинності 10 серпня 2012 року. Ним передбачено, що в 13 регіонах України російська мова отримує статус регіональної, який практично прирівнює її до державної. Закон дозволяє використовувати в офіційному діловодстві не українське мову, а той, на якому в конкретному регіоні розмовляє не менше 10% жителів.

Свого часу прийняття закону викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон прийнятий з істотними порушеннями. Верховна Рада 23 лютого 2014 року визнала такою, що втратила силу закон про основи державної мовної політики від 3 липня 2012 року. Однак тодішній в.о. президента України і голова Верховної Ради Олександр Турчинов відмовився схвалити скасування цього закону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter