Квартира в панельному будинку: ідеї облаштування та дизайну кімнат на фото

 1. стильова спрямованість
 2. Створення просторій вітальні з того, що є
 3. Зручно і практично
 4. панельна спальня
 5. Кухня або кухонька ...
 6. Ванна і туалет
 7. Дитяча кімната

Розробити дизайн квартири в панельному будинку не так-то просто. Це трудомістка, але в принципі цікава робота. Основна складність полягає в тому, що панельний будинок - це конструкція, зібрана з однакових блоків. Щоб було зрозуміліше, уявіть собі будиночок із сірникових коробок, принцип той же - блоки однакових розмірів укладаються один на одного. Звичайно, щодо будівельного процесу це зручно, і робота виконується швидше. Але зате кімнати невеликі, вузькі і мають незручну планування - вікно всього одне і в торці. Що-небудь міняти кардинально важко з того розрахунку, що практично всі стіни несучі або монолітні. Це специфіка блокових будівель. Тому будувати дизайн слід на візуальних ефектах.

Тому будувати дизайн слід на візуальних ефектах

Для зорового розширення і зміни простору існує багато способів, ось деякі з них:

Найцікавіше, що в залежності від переваги і смаків господарів можна використовувати як один метод, так два, три і навіть всі чотири. Головне, ретельно продумати заздалегідь, де, що і як повинно знаходитися.

 1. Невеликий рада: купуючи меблі в невелику квартиру , Подбайте про те, щоб вона була максимально функціональною: дивани і крісла можуть бути розкладними, а також мати додаткові ніші, куди можна складати деякі речі або постільну білизну. Це дозволить заощадити місце на шафах або їх розмірах.
 2. Друга порада: для додання кімнаті простору можна зробити вікно на всю стіну . Це освіжить приміщення і зробить його світлим і затишним.

стильова спрямованість

Отже, ми вже розібралися з першим етапом оформлення квартири в панельному будинку, який допоміг візуально розширити простір. Наступним кроком буде побудова стильової спрямованості. Однозначно можна сказати, що така квартира добре буде виглядати в стилі мінімалізм . Саме цей стиль допоможе зберегти те мала кількість простір, яке є в більш-менш вільному вигляді. При бажанні, звичайно, можна використовувати стиль хай-тек , кантрі або етнічні спрямованості, але саме мінімалістська лаконічність створить відчуття комфорту і порядку. Тут мається на увазі відсутність зайвих деталей, які захаращують приміщення. А в кімнатах скромних розмірів це зовсім не прийнятно.

Для того щоб помістити всі необхідні предмети декору, якщо є таке бажання, або просто невеликі предмети, можна зробити вбудовані в стіну ніші і полички. Це не відніме простір, і не буде виглядати наляпісто.

Створення просторій вітальні з того, що є

Зазвичай в таких квартирах вітальня якщо і є, то невелика і вузька. А тут хотілося б помістити зручний диван і столик для прийому гостей або приємного проведення часу з сім'єю. І ось для того, щоб дана кімната хоч як то відповідала своєму призначенню можна скористатися прийомом об'єднання кімнат. Залежно від того, яка кімната стане гостьовий, і яка з неї знаходиться по сусідству, можна об'єднати або з кухнею, або зі спальнею.

Найбільш поширений варіант - це об'єднання з кухнею . Зонування може бути за допомогою перегородок або правильно розставлених меблів. У будь-якому випадку вийде цілісне і досить просторе приміщення. Тут також буде доречно виділити зони кольором. А також можна використовувати багаторівневі стелі і точкові світильники.

 • Зручно і практично

 • Економія місця може бути красивою

Відносно спальні можна використовувати також перегородки або ширми, або просто повісити фіранки по периметру ліжка.

Або, взагалі, не відокремлювати нічим, крім меблів, спинка дивана вже може стати свого роду перегородкою.

Кольорове оформлення вітальні кімнати краще підбирати в нейтральних або світлих тонах, тим більше що це квартира в панельному будинку, яка не відрізняється простором. Тому світлі відтінки допоможуть візуально збільшити простір.

панельна спальня

Відносно оформлення спальні основним питанням є розміщення ліжка. Так як всі інші атрибути можна зробити або компактного варіанту, або вбудованого, а ось ліжко менше ніж треба не зробиш. Тому є кілька варіантів розташування. Перший - розкладна софа, це такий вид дивана, який розкладається як двоспальне ліжко. Тобто в зібраному вигляді не займає багато місця, а в розібраному досить просторий і зручний варіант.

Другий варіант - це ліжко, вбудована в нішу. У стіні робиться спеціальна ніша, в яку зранку має намір ліжко і закривається дверцятами. Досить зручно, так як місця в кімнаті абсолютно не займає, залишається лише питання складання та розкладання. Але це все підходить для сімейних пар, які бажають спати на двоспальних ліжках, причому так, щоб обоє не знаходились біля стіни. Бо якщо поставити ліжко в кутку біля стіни, то це також значно заощадить місце. А для холостяків або стройненькая подружжя ще може підійти полутороспальне ліжко або диван.

Для зберігання речей замість габаритних гардеробів - якщо для таких немає місця - чудово підійдуть тумбочки, навісні шафки, вбудовані ніші і так далі. Доцільно використовувати будь-яке доступне простір, наприклад, місце під вікном, біля вікна і над ним. Нижня частина може служити столом, тобто замість підвіконня, з боків знизу можуть бути шафки. А простір біля і над вікном зробити під ніші і зберігати там різноманітні предмети. Таким чином, можна вмістити необхідні речі, не перевантажуючи при цьому простір.

Кухня або кухонька ...

Кухні в панельних будинках не відрізняються простором, тому необхідно вжити всіх можливих заходів для створення комфорту. Так як скромні розміри кухні не дозволяють одночасно мати гарну робочу зону , Холодильник і зручний обідній стіл .

Отже, варіантів, як завжди, кілька. Найкращий - це з'єднання кухні з вітальні. Звичайно ж, якщо стіна між ними не несе і її можна зносити. Якщо це так, то вийде досить-таки просторе приміщення, де може поміститися і зручна робоча зона, і холодильник, і хороший обідній стіл (вже на території вітальні) і інші пристосування для приємного проведення часу. До речі, обідній стіл може виступати в ролі роздільник і відокремлювати кухню від вітальні.

До речі, обідній стіл може виступати в ролі роздільник і відокремлювати кухню від вітальні

Але! Не завжди щастить і стіна виявляється не несе. У разі якщо її не можна чіпати, можна зробити замість дверей отвір з аркою - це дуже красиво - і поставити між ними столик на коліщатках, тобто можна приймати їжу як в одній кімнаті, так і інший, просто перемістивши столик. Таким чином, холодильник може залишитися в кухні, що полегшує життя господаркам, та й робоча зона не сильно зменшиться в розмірах.

У разі якщо маленьку кухню можна ні з чим з'єднати, можна вдатися до хитрощів, наприклад, висувний або відкидний столик. Тобто стіл може бути вбудованим в стіну або відкидатися на неї. Виходить, що коли він не потрібен його просто немає. І тоді можна говорити про хороше робочому просторі. А ось, щоб помістився ще і холодильник можна скористатися навісними шафами. Звичайно, вони і так є в кожній кухні, але тут пропонується зробити їх неглибокими і дуже високими, можна навіть до стелі. На самому верху зберігати те, чим дуже рідко користуються. Таким чином, нижніх шаф буде набагато менше і є можливість помістити холодильник.

Колірна палітра так само, як і у всіх інших кімнатах, повинна бути світлою, якщо є бажання візуально збільшити простір.

Ванна і туалет

Ванна кімната і туалет, природно, теж не мають достатнього простору. Тому самим раціональним рішенням буде об'єднання цих двох кімнат . Тоді там може поміститися і пральна машина , І зручна ванна або душова кабіна, і всі інші необхідні атрибути. До прийомів візуального розширення відносяться світлі тони, дзеркала, матова плитка і точкові світильники, що створюють приємний розсіяне світло.

Дитяча кімната

У дитячій кімнаті, як ні в жодній іншій, гостро відчувається нестача простору. Саме дітям необхідно місце для ігор, біганини і так далі. Тому тут необхідно максимально заощадити простір. Наприклад, можна поставити ліжко-горище, яка буде займати місце підвіконня, а під нею буде обладнана робоча зона або місце для зберігання речей. При цьому варто врахувати, що якщо ліжко перебувати в такій близькості з вікном, то остання повинна бути максимально герметичним, щоб протяг не зашкодив здоров'ю дитини. Також доцільні тут будуть вбудовані ніші, щоб не захаращувати простір шафами або тумбами.

Отже, в наш час існує безліч вивертів, хитрощів і пристосувань для того, щоб навіть маленьку квартиру в панельному будинку зробити зручною, просторою і красивою. Все, що потрібно - це підійти до процесу з душею і терпінням. Ну і ретельно все продумати, звичайно.