Як вибрати bluetooth для автомагнітоли правильно

 1. Bluetooth в автомобілі
 2. Саморобний «касетний» Bluetooth
 3. Розбираємо Bluetooth гарнітуру
 4. Переробка касетного адаптера
 5. Перевірка

блютуз автомагнітола

Термін Bluetooth в буквальному перекладі означає «блакитний зуб». Дане ім'я фахівці з Ericsson привласнили новому протоколу передачі даних в честь скандинавського короля Харальда Першого Гормссона, який, володіючи через любов до чорниці Синьозубого посмішкою, зміг в Х столітті об'єднати народи Данії з населенням зі шведської провінції Сканія.

Отже, висновок цього невеликого історичного епосу такий: блютуз для автомагнітоли покликаний об'єднувати, але вже не народи, а різні електронні пристрої за допомогою бездротового з'єднання малої потужності. Звичайно ж, ці пристрої повинні підтримувати технологію «блакитного зуба», а при необхідності також оснащуватися відповідними програмами і драйверами.

Звичайно ж, ці пристрої повинні підтримувати технологію «блакитного зуба», а при необхідності також оснащуватися відповідними програмами і драйверами

Застосування Bluetooth технології

Король вікінгів і мріяти не міг про таку популярність, яке завоювало його прізвисько)))
В даний час стандарт передачі даних за технологією Bluetooth за рахунок своєї простоти твердо зайняв свою нішу на ринку. Ну а як інакше? Всього кілька простих кроків по налаштуванню апаратури і універсальний міст між пристроями готовий, при цьому він ще й позбавляє користувача від цілої купи тепер уже не потрібних проводів.
Ну а крім цього дана радіолінія може об'єднувати в собі одночасно кілька периферійних пристроїв, що дозволяє створювати невеликі приватні групи крім загальних інфраструктур фіксованих мереж.

Bluetooth в автомобілі

Хоча протокол передачі даних почав застосовуватися в радіоелектроніці недавно, він вже завоював таку велику популярність, що тепер уже нікого не дивує встановлена в автомобілі автомагнітола з блютуз.
Чим же корисний «блакитний зуб» для автомобіліста:

 • За допомогою бездротової технології передачі даних дозволило інженерам значно підвищити безпеку дорожнього руху, реалізувавши в блютуз автомагнітолах функцію «Hands Free», що в буквальному перекладі означає «вільні руки». Для використання цієї функції водій використовує мікрофон магнітоли і загальну акустичну систему автомобіля;

Функція Hands Free

 • Більш просунута автомагнітола з блютузом дозволяє створювати власну телефонну книгу, синхронізуючи свою роботу з телефоном або завантажуючи її безпосередньо на свій накопичувач інформації. Хоча ціна такої магнітоли буде трохи вище, але зручність набору номера абонента, що викликається з дисплея автомагнітоли набагато зручніше і швидше (див. На фото).

Блютуз для автомагнітоли

Крім цього, при вхідних дзвінках автомагнітола блютуз автоматично приглушує або зовсім відключає відтворену музику і виводить на екран інформацію про абонента. Такі пристрої можуть приймати дзвінки навіть будучи в вимкненому стані.
Справжні тенденції розвитку і взаємної інтеграції компонентів відео- та аудіосистем головних пристроїв «блакитний зуб» знаходить все більше і більше можливостей:

 • деякі моделі автомагнітол з блютуз можуть приймати і одночасно обробляти з зовнішніх джерел (телефон, DVD-програвач, плеєр і ін.) потік інформації різного формату (музика, фото, відео);
 • Хітом сезону на даний момент є автомобільний діагностичний сканер блютуз, який будучи розміщений у відповідний роз'єм зчитує відповідну інформацію і передає її на екран синхронізованого з ним пристрою (автомагнітола, телефон, ноутбук) в режимі реального часу.

Автомобільний діагностичний сканер блютуз

Як бачите, технологія «блакитного зуба» значно полегшила життя простого автомобіліста, ну а що ж робити тим, у кого весь музичний автомобільний набір складається з радіоприймача, об'єднаного з касетною декою? Як не дивно, але вихід є ...

Саморобний «касетний» Bluetooth

Дана інструкція в черговий раз доведе вам, що навіть в допотопний пристрій можна інтегрувати сучасні технології, маючи в наявності лише палке бажання і наполегливість. Отже, для того, щоб отримати витончений, зроблений своїми руками девайс, що дозволяє зі старої касетної автомагнітоли отримати бездротову блютуз колонку, нам будуть потрібні бездротові спортивні навушники ...

Отже, для того, щоб отримати витончений, зроблений своїми руками девайс, що дозволяє зі старої  касетної автомагнітоли  отримати бездротову блютуз колонку, нам будуть потрібні бездротові спортивні навушники

Bluetooth навушники

... і касетний адаптер.

Адаптер для касетної магнітоли

Розбираємо Bluetooth гарнітуру

Дану гарнітуру можна розбирати без жалю, тому що якість звучання китайських навушників таке, що максимум, на що вони годяться, так це прослуховування аудіокниг.
До складу блютуз гарнітури входять:

 • динаміки;
 • Літій-іонна акумуляторна батарея;
 • Сама плата з розпаяними на ній значущими елементами.

З усього цього «багатства» нам знадобиться лише акумулятор і системна плата, що відповідає за посилення звуку, за прийом сигналу Bluetooth і контролює заряд акумуляторної батареї.

З усього цього «багатства» нам знадобиться лише акумулятор і системна плата, що відповідає за посилення звуку, за прийом сигналу Bluetooth і контролює заряд акумуляторної батареї

Системна плата навушників

Переробка касетного адаптера

Як ви могли здогадатися, на наступному етапі ми будемо переробляти «тельбухи» касетного адаптера, які складаються з магнітної головки з припаяної до неї аудіо проводкою закінчується 3,5 джек-коннектором.

 • Тримаючи орієнтир на терморегулятори джек-коннектора, припаюємо до магнітної голівці дроти лівого і правого динаміків, а так само їх загальний провід;

До речі, акумуляторна батарея разом з системною платою вільно вміщаються в корпусі касетного адаптера.

До речі, акумуляторна батарея разом з системною платою вільно вміщаються в корпусі касетного адаптера

блютуз автомагнітола

 • Далі залишається лише виготовити технічний отвір в корпусі перехідника для підзарядки літій-іонного акумулятора, отпаять старий кабель з 3,5 джек-коннектором на кінці і закріпити, за допомогою секундного клею, плату з акумулятором всередині касетного перехідника.

Якщо все вищеперелічене зроблено правильно і акуратно, то пристрій визначається будь-якими мобільними телефонами та комп'ютерами, як бездротової динамік.

Перевірка

Закриваємо кришку і переходимо до випробувань свіжоспеченого пристрої:

 • Вставляємо нашу Bluetooth - колонку в касетний роз'єм автомагнітоли;
 • Натискаємо кнопку програвання;
 • Шукаємо на телефоні / планшеті / ноутбуці нашу гарнітуру;
 • Запускаємо через неї вибраного треку;
 • Танцюємо, сміємося)))

На цьому статтю присвячену автомагнітол з блютуз вважаю закінченою, а тему залишаю відкритою, так як не виключаю, що за час написання даної статті можливості Bluetooth помітно розширилися.

Ну а як інакше?