Принцип роботи накопичувального водонагрівача

 1. Правильна експлуатація водонагрівача

Накопичувальний водонагрівач - це зручне і надійне рішення для тих, хто не з чуток знайомий з проблемою відсутності гарячої води. Водонагрівач може бути не тільки накопичувальним, а й проточним і харчуватися або електроенергією, або енергією, що виділяється при згорянні газу, а то і зовсім сонячної. Щоб переконатися, що накопичувальний водонагрівач - це саме те, що вам потрібно, потрібно розглянути його відмінні риси, а саме:

 • Здатність забезпечити великий обсяг гарячої води (від 10 до 1000 літрів), але не відразу, так як на її розігрів потрібен якийсь час (від 20 хвилин і вище)
 • Здатність подавати гарячу води в кілька точок відразу (гарячу воду можна використовувати одночасно в ванні і кухні), чого не можуть робити проточні водонагрівачі. Однак стоять накопичувальні водонагрівачі, як правило, трохи дорожче, ніж проточники.
 • Принцип роботи накопичувального водонагрівача такий, що він здатний підігріти воду до досить високих температур (близько 55-80 градусів), при цьому вода в баку спочатку розігрівається, а потім підігрівається. Врахуйте, що на підтримку температури витрачається деяка енергія.
 • Може підключатися до електро-мережі без всяких «але» і «якщо», тому що не має особливих вимог до потужності напруги і надійності електропроводки. Може підключатися до водопровідної магістралі, не вимагаючи при цьому високого тиску в ній. Може підключатися до газоподводящей лініях, знову-таки, не пред'являючи високі вимоги до них. При всьому при цьому накопичувальні водонагрівачі можуть потребувати постійному технічному обслуговуванні і іноді - в ремонті.
 • Накопичувальний водонагрівач може займатися досить багато місця, особливо якщо обсяг бака великий.
 • Вода з накопичувального водонагрівача, як правило, не використовується в їжу - для цих цілей більше підійде проточний водонагрівач.

Отже, як ми вже сказали, принцип роботи накопичувального водонагрівача полягає в тому, що вода спочатку розігрівається, а в подальшому підігрівається пристроєм. На відміну від накопичувального, принцип роботи проточного водонагрівача заснований по прогріванні води в міру її проходження через прилад - це відбувається швидше, але вода на виході має набагато нижчу температуру.

Пристрій накопичувального водонагрівача таке:

 • Ємність для води (водяний бак), розмір якого може бути різним
 • Зовнішній бак (зовнішній корпус) і система теплоізоляції
 • Нагрівальний елемент (ТЕН) і магнієвий анод, або димохідні труби і пальник, якщо мова йде про газову накопичувальному водонагрівачі
 • Трубка для подачі холодної води і трубка для забору гарячої води

Ємність для води (водяний бак), розмір якого може бути різним  Зовнішній бак (зовнішній корпус) і система теплоізоляції  Нагрівальний елемент (ТЕН) і магнієвий анод, або димохідні труби і пальник, якщо мова йде про газову накопичувальному водонагрівачі  Трубка для подачі холодної води і трубка для забору гарячої води

Щоб зрозуміти принцип роботи накопичувального водонагрівача, досить уявити собі термос. Між водним баком і зовнішнім корпусом розташована система теплоізоляції, завдання якої полягає в тому, щоб мінімізувати втрату тепла.
Щоб зрозуміти принцип роботи накопичувального водонагрівача, досить уявити собі термос
Щоб гаряча і холодна вода не змішувалася в накопичувальному водонагрівачі передбачено наступне: холодна вода надходить в бак знизу і витісняє гарячу воду, паркан якої з ємності відбувається зверху. Таким чином забезпечується однорідність температури води, що надходить з водонагрівача.

Правильна експлуатація водонагрівача

Оскільки електричні водонагрівачі поширені більше, ми розглянемо їх більш детально.

 • По-перше, будь-яке обладнання любить дбайливе ставлення і накопичувальні водонагрівачі не є винятком. Принцип роботи накопичувального водонагрівача такий, що змушувати його постійно працювати на повну потужність зовсім не обов'язково. Більш того, робити це не рекомендується. Якщо постійно виставляти верхню межу для підігріву води, ТЕНи можуть швидко прийти в непридатність. Оптимальна рекомендована температури - 60 градусів.
 • Навіть якщо ви переборщили з температурою нагріву, в пристрої спрацює системи захисту від перегріву. Як тільки температури води досягне 85%, термостат відключить ТЕН від мережі. Це не означає, що агрегат більше не включитися і вода в баку охолоне. Пам'ятайте: є ще і задана вами температура. Як тільки вода в баку стане на 3 градуси холодніше заданого вами рівня, ТЕН почне працювати знову.
 • Оскільки вночі діє пільговий тариф на електроенергію, цим можна скористатися для економії коштів. Більш того, багато сучасних моделей мають функцію економічного нагріву. Це означає, що вода гріється вночі, а вдень її температура підтримується на мінімальному рівні - тобто 55 градусів.
 • Для безпечної роботи приладу необхідно кілька елементів: по-перше, заземлення. По-друге, редуктор, який покликаний компенсувати підвищений тиск у водопровідній магістралі. По-третє, запобіжний клапан, який захищає накопичувальний водонагрівач від зайвого тиску всередині бака і при необхідності зливає воду. Нарешті, по-четверте, зворотний клапан, який блокує злив води з бака якщо її подача з якоїсь причини припиняється - це зроблено для того, щоб не згоріли Тени. Три останніх елемента називаються «групою безпеки» і вони не завжди йдуть в комплекті з основним приладом. Іноді його потрібно купувати окремо. Деякі виробники зібрали елементи з групи безпеки в одне ціле для зручності його монтування.
 • Швидкість нагріву води залежить від потужності приладу, як, втім, і рівень споживання електроенергії.

При використанні води з накопичувального водонагрівача слід врахувати наступне:

 • Якщо вода застоюється, для їжі її краще не використовувати. Це особливо вірно в тому випадку, якщо температури води падала до рівня, коли в ній могли почати розмноження різні бактерії.
 • Якщо ваш накопичувальний водонагрівач встановлений за містом і ви використовуєте воду зі свердловини, то зрідка, хоча б раз на місяць, необхідно нагрівати воду до граничної температури з метою профілактики і дезінфекції.
 • Внутрішня поверхня бака дуже важлива. Якщо ваші фінанси це дозволяють, вибирайте моделі зі спеціальним покриттям, наприклад, з стеклофарфора. Завдяки йому, вода в баку залишається чистою.
 • Якщо ви їдете і накопичувальний водонагрівач якийсь час не використовуватиметься, воду треба злити. Особливо це важливо, якщо ви їдете на зимовий період - якщо при мінусовій температурі вода в баку замерзне, це негативно позначиться на його роботі.

ремонт водонагрівача накопичувального типу - справа не саме трудомістке, але його можна уникнути, якщо забезпечити вашому водонагрівача регулярне технічне обслуговування. Завдяки цьому можна значно продовжити термін життя бака і ТЕНів. Магнієвий анод рекомендується міняти щороку. Забезпечити технічне обслуговування повинен офіційний технічний центр від фірми-виробника. Важливий момент: при виконанні робіт з підтримки справного функціонування водонагрівача, в його паспорті необхідно ставити штамп. В іншому випадку, вам можуть відмовити в заміні бака, якщо той раптом потече. При покупці водонагрівача переконайтеся, що ви будете мати право на обслуговування в сервісному центрі і на його доступність!

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!