Перед тим, як взяти в борг, оціни можливості

 1. Перед тим, як вибрати, у кого і який кредит брати, варто відповісти на наступні питання:

Кожен знає про те, що перед тим, як взяти кредит, потрібно оцінити і свої доходи, і обов'язкові щомісячні платежі. Але також важливо обдумати те, який вид кредиту вибрати, а ще важливіше - у кого його просити?

вибір для тих, кому необхідна позика , В наші дні надзвичайно широкий - споживчий кредит , кредитні картки , овердрафт та ін. Іноді в усіх цих пропозиціях можна запросто заплутатися. Однак важливо приділити деякий час тому, щоб оцінити всі варіанти.

Виплати за кредитом можуть суттєво відрізнятися в залежності від того, у кого ви берете цей кредит і який вид кредиту віддали перевагу. Наприклад, рахунки кредитних карт можуть стати хорошою можливістю, якщо ви хочете купити одяг, меблі, спортивне приладдя або здійснити інші дрібні покупки. Але пропозиції кредитних карт можуть бути дуже різними: одні з них порівняно дешеві, а інші дуже дорогі. Наприклад, використання кредиту, пов'язаного із зарплатним рахунком (овердрафту), зазвичай коштує відносно недорого. Ним користуються тільки тоді, коли витрачені всі наявні гроші, і повертають відразу ж після отримання зарплати. Якщо ви користуєтеся цією можливістю не надто довго, то вона не буде коштувати занадто дорого. Однак треба бути уважним і не починати жити так, щоб отримані в день зарплати гроші покривали тільки борг.

Вибирайте правильний вид кредиту, тому що взяти в борг коштує грошей.

Іноді спокуса взяти гроші в борг виникає під впливом сьогохвилинних почуттів - наприклад, людина побачила диван своєї мрії або холодильник за хорошою ціною в інтернет-магазині. Але кредити, які оформляють на місці в магазині, можуть бути набагато дорожче ніж ті, що пропонуються в вашому банку. Особливо уважними слід бути з пропозиціями безпроцентних кредитів. Здебільшого вони безпроцентні тільки в тому випадку, якщо ви виплачуєте їх в певний час. Якщо немає, то процентні виплати стають незрівнянно більше.

Як тільки ви вибрали вид кредиту, який вам підходить, потрібно знайти як мінімум кілька пропозицій, щоб оцінити загальні виплати і умови договору.

Важливо зрозуміти всі умови кредитної угоди.

Найчастіше люди вирішують, що на це буде потрібно занадто багато часу, а кредит необхідний прямо зараз, тому розглядають всі аспекти недостатньо ретельно. В результаті може статися так, що при поверненні кредиту доведеться роками переплачувати, бо навіть нюанси можуть стати фатальними - наприклад, більш короткий термін повернення кредиту може виявитися важливіше більш низької процентної ставки.

Перед тим, як прийняти рішення взяти в борг у небанківських кредитних установ, тобто отримати так званий швидкий кредит, зважте всі за і проти і поцікавтеся пропозицією банківського споживчого кредиту. Ставки за кредитами в банках коливаються від 12% до 30% в рік, а у небанківських кредитних організацій вони можуть досягати 100%. Небанківські кредитори відрізняються від банківських тим, що видають кредити за рахунок власних коштів, не проводячи маніпуляцій з грошима вкладників, а значить, їх не контролює Комісія ринку фінансів і капіталу.

Тому зв'язок з небанківськими кредиторами може стати однією з причин, чому пізніше банк відмовить, наприклад, в іпотечному кредиті, і навіть в тому випадку, якщо швидкий кредит був без проблем виплачений. Слід враховувати, що факт наявності швидких кредитів в кредитній історії людини зменшує довіру банків при оцінці кредитних можливостей клієнта, так як, можливо, даний факт сигналізує про нездатність вміло керувати своїми фінансами або про легковажному відношенні до зобов'язань, тому що швидкий кредит є поширеним рішенням короткочасних фінансових проблем. На жаль, наслідки можуть відчуватися протягом набагато більш тривалого часу.

Перед тим, як вибрати, у кого і який кредит брати, варто відповісти на наступні питання:

 • Скільки в цілому це буде коштувати і які виплати у порівнянні з іншими можливостями?
 • Чи пропонує кредитор кращу річну відсоткову ставку з можливих? Річна процентна ставка - це загальні виплати по кредиту, включаючи виплати процентних платежів і інші суми, які треба виплачувати в зв'язку з кредитом.
 • Чи є якісь додаткові виплати, які не включені в річну відсоткову ставку?
 • Чи залишаються відсотки незмінними протягом усього терміну дії договору?
 • Чи передбачені які-небудь додаткові платежі, якщо кредит виплачується швидше?
 • Що станеться, якщо в певний час не буде здійснений будь-який платіж?
 • Скільки потрібно платити щомісяця і протягом якого часу?
 • Яка загальна сума, яку потрібно повернути?
 • Чи просить кредитор порука, застава?
 • Чи повністю зрозумілий кредитний договір, який треба підписати?

Завжди починайте зі свого банку, звертайтеся туди за порадою і першим реченням. Чим довше ви є клієнтом свого банку, тим краще буде його пропозицію. У будь-якому випадку, це стане прекрасною точкою відліку, з якої можна порівнювати інші можливості.

Ліена крацуют,
журналістка

Кожен знає про те, що перед тим, як взяти кредит, потрібно оцінити і свої доходи, і обов'язкові щомісячні платежі

Для придбання авто, подорожей або великих покупок - у нас є пропозиція для втілення Ваших потреб або задумок.

 • овердрафт

  Якщо Вам необхідно збільшити розмір оборотних коштів підприємства для різних повсякденних потреб, не обмежуючи при цьому використання наданого фінансування на якийсь конкретний проект, пропонуємо використовувати овердрафт. Засоби овердрафту зручно доступні, так як його ліміт прив'язаний до розрахункового рахунку Вашого підприємства.

  Детальніше

Але також важливо обдумати те, який вид кредиту вибрати, а ще важливіше - у кого його просити?
Чи пропонує кредитор кращу річну відсоткову ставку з можливих?
Чи є якісь додаткові виплати, які не включені в річну відсоткову ставку?
Чи залишаються відсотки незмінними протягом усього терміну дії договору?
Чи передбачені які-небудь додаткові платежі, якщо кредит виплачується швидше?
Що станеться, якщо в певний час не буде здійснений будь-який платіж?
Скільки потрібно платити щомісяця і протягом якого часу?
Яка загальна сума, яку потрібно повернути?
Чи просить кредитор порука, застава?
Чи повністю зрозумілий кредитний договір, який треба підписати?