Ортопедичні та анатомічекскіе ефекти матраців і подушок

  1. НЕ МАЮТЬ ортопедичним ефектом наступні типи матраців:
  2. Матрац з пакетним (незалежним) пружинним блоком
  3. Матраци з кокосовою койрою.
  4. ОРТОПЕДИЧНИЙ ЕФЕКТ НА безпружинні матраци MAGNIFLEX

Більшості з нас, дуже часто, при виборі ортопедичних матраців, ортопедичних подушок доводилося стикатися зі словосполученням озвученим консультантом в салоні:

- «Наші матраци володіють ортопедичним, анатомічним ефектами»;
- «Матраци забезпечують ортопедичний і анатомічний ефект»;
- «Ми пропонуємо ортопедичні матраци»;
- «Наші матраци відрізняються від інших тим, що вони ортопедичні»;
- «Ми продаємо (виготовляємо) ортопедичні матраци».

Відразу хочеться зупинитися на трьох останніх фразах і акцентувати Вашу увагу на те, що ортопедичних матраців не буває. Виняток становлять - спеціальні медичні матраци, навіть швидше лікувальні каркаси які чітко повторюють природні вигини хребта, дані вироби зовсім не призначені для постійного використання. Правильно було б сказати, що є матраци, які можуть забезпечити ортопедичний і анатомічний ефекти для нашого опорно-рухового апарату і організму в цілому. Що ж включають в себе ці поняття (ортопедичний, анатомічний ефект) і як вони розшифровуються на більш зрозумілому для покупця матраців мовою.

Ортопедичний ефект матраца

Здатність матраца максимально точно забезпечувати правильне фізіологічне положення хребта (S- образне) з урахуванням його природних вигинів (первинного і вторинних), а також надавати хребту високу і оптимальну ступінь підтримки, тим самим, перешкоджаючи його викривлення.

Ортопедичний ефект на безпружинні матраци забезпечується тільки за рахунок роботи і властивостей внутрішнього блоку (наповнювача), при цьому м'язи спини максимально розслаблені, тобто хребет знаходиться в правильному положенні завдяки властивостям тисяч осередків ( «мікропружін») з яких складається безпружинний наповнювач. Сучасні безпружинні матеріали, стійкі до деформації і продавлювання, дозволяють максимально точно забезпечити ортопедичний ефект нашому хребту, незалежно від ваги і росту людини.

Природні вигини хребта діють як пружина, завдяки чому в ньому виникають пружні деформації у відповідь на дію сили тяжіння і хвильові поштовхи. Якщо людина тримає спину занадто прямо або навпаки сутулитися, хребет разом з м'язами і зв'язками не може повністю поглинати удари і стреси і починає погано працювати. Точно також, під час відпочинку (сну) пряма спина, або надмірно зігнута призводить до розтягування або стиснення зв'язок, що веде до зношування хребців і міжхребцевих дисків і як підсумок біль в спині. Тому при ходьбі, сидінні, стоянні і звичайно лежанні хребет повинен дотримуватися свої природні вигини.

НЕ МАЮТЬ ортопедичним ефектом наступні типи матраців:

Матрац з пружинним блоком «бонель»

Блок двоконусних п'яти або шестівіткових пружин. Всі пружини блоку пов'язані між собою, тому стискання однієї пружини, веде до одночасного стискання поруч стоять пружин. Це властивість (одночасне стиснення поруч стоять пружин) блоку «бонель», вкрай негативно відбивається на ортопедичних властивості матраца.

Матрац з пакетним (незалежним) пружинним блоком

Пружинний блок, що складається з незалежних пружин, кожна з яких розміщується в окремому чохлі зі спеціального матеріалу. Пружинний блок на основі пакетних пружин більш універсальний, ніж блок «бонель». Пружини мають менший діаметр, не мають жорсткої металевої зв'язки між собою, що дозволяє забезпечити матрацу більш високі ортопедичні властивості, ніж в блоці «бонель». Пакетна пружина, більш правильно розподіляє вагове навантаження і забезпечує більший комфорт для хребта людини. Ці плюси будуть відчутні, якщо діаметр пакетної пружини від 7 до 20мм, а їх кількість на 1м2 матраца складає від 600 до 1000шт. Вартість такого матраца (розміром 160 * 200) буде в межах від 15000 до 30000грн. Матраци з пакетною пружиною, діаметр яких 50-70мм (основний модельний ряд пакетних матраців українського виробництва), не сильно відрізнятимуться від матраців з пружинним блоком «бонель». Не забувайте, що тканину, в яку захована пружинка, має своє кількість циклів зносостійкості (в більшості своїй, ця тканина схожа на флізелін або паперову тканину - з відповідним запасом міцності).

Залежно від ступеня жорсткості пружинних матраців, положення хребта людини буде наступним:

Жорсткий пружинний матрац

Рис Рис.1 спимо на спині (жорсткий матрац)

Положення хребта на твердій поверхні (рис.1) - природний вигин в попереково-крижовому відділі хребта підтримується за рахунок роботи м'язів, що веде до відсутності комфортного сну (замість відпочинку - суглоби, зв'язки, м'язи напружені). Напруга в області попереку через відсутність підтримки викликає больові відчуття в хребті і м'язах.

Рис Рис.2 спимо на боці (жорсткий матрац)

Положення хребта на твердій поверхні (рис.2) - хребет згинається в формі літери «С», абсолютно для нього неприродною, через що м'язи спини скручуються і неправильно розтягуються. Через відсутність підтримки в області попереку сильно збільшується тиск на плечі і стегна.

Середньої жорсткості або м'який пружинний матрац

Рис Рис.3 спимо на спині (матрац середньої жорсткості або м'який)

Положення хребта на м'якій поверхні (рис.3) - хребту не забезпечується необхідна підтримка в грудному і попереково-крижовому відділах хребта. Тіло «провисає» (ефект гамака), хребет залишається практично без опори, згинається, залишається напруженим. Протягом ночі, Ви ворочаєтеся, намагаючись тим самим знайти оптимальне положення для сну. Вранці, Ви відчуваєте м'язову втому, поперек болить, спину «ломить», а попереду робочий день.

Рис Рис.4 спимо на боці (м'який матрац)

Положення хребта на м'якій поверхні (рис.4) - хребту не забезпечена необхідна підтримки в області талії і стегон. Тіло «провисає», хребет залишається практично без опори, згинається, залишається напруженим.

Матраци з кокосовою койрою.

Давайте спочатку визначимо, що з себе представляє кокосова койра. Кокосова койра - це волокно, яке покриває горіх кокосової пальми. Волокна в незрілому вигляді білі і м'які, але в міру того, як в них відкладається лігнін, стають жорсткими і набувають червонувато-бурий колір. Для виробництва «кокосових матів» (надалі застосовують при виробництві матраців) переважно застосовують «ОЧЕС» - відхід волокнистого матеріалу, що отримується при чесання ( «ОЧЕС» в основному складається з коротких волокон, засмічених домішками). Для збільшення еластичності кокосової койри її латексіруют, т.к кокосова койра жорстка, але не володіє еластичністю (важко відновлює свою форму після впливу навантаження).

Матраци, в яких використовують кокосову койру бувають декількох типів:
• матрац повністю складається з кокосової койри;
• матрац з пружинним блоком «бонель» і настилом (поверх пружинного блоку) з кокосової койри;
• матрац з пружинним блоком «пакетна пружина» і настилом (поверх пружинного блоку) з кокосової койри;
• матрац з безпружинні наповнювачем (латексна піна, пінополіуретан) і прошарком з кокосової койри;
• матрац з безпружинні наповнювачем (латексна піна, пінополіуретан) і прошарками з кокосової койри - «сендвіч» 3-4 шари безпружинного матеріалу + 3-4 шари з кокосової койри;

Матрац, що повністю складається з кокосової койри дуже жорсткий, підходить любителям сну «на дошках» (ортопедичний ефект, тільки за рахунок роботи м'язів спини + повна відсутність анатомічного ефекту). Такі матраци рекомендуються для немовлят (від 0 до 1 року) - матрац відмінно "дихає", в нього не вбирається волога, жорсткість оптимальна для немовлят.

Матраци з пружинними блоками ( «бонель», «пакетка») і настилом з кокосової койри по відчуттях нагадують дошку на пружинах (відмінно згинається і добре пропускає повітря). Але при такій конструкції, ортопедичні властивості матраців зводяться до нуля. Більш того, з часом кокосова койра розсихається, дрібні волокна випадають і пружини врізаються в койру, а згодом і в безпружинний наповнювач.

Матрац типу «сендвіч» (чергування безпружинного матеріалу з кокосової койрой), володіє трохи більшим ортопедичним ефектом і мінімальним анатомічним ефектом (за рахунок безпружинного матеріалу). Але в той же час не довговічні через низьку еластичності кокосової койри і товщини безпружинного матеріалу (від 3 до 5 см).

Найголовніше: латексоване кокосове волокно не рекомендується використовувати людям з вагою більше 80 кг. Інакше кокос швидко промнется, і в матраці з'явиться западина. Спати на такому матраці не тільки незручно, але й шкідливо для хребта.
Визначення, «чим вище жорсткість матраца, тим він краще і правильніше» - оману. Матрац повинен володіти оптимальним поєднанням жорсткості й еластичності, інакше занадто жорсткий, або навпаки, занадто м'який матрац сприятимуть викривлення хребта. Жорсткі матраци (комфортна або помірна жорсткість) рекомендовані дітям підліткам, в крайньому випадку людям у віці до 25 років.

Взагалі, визначення «жорсткість» і «м'якість» не повинні бути присутніми при виборі матраца. Головний критерій вибору матраца - комфорт. Вибираючи матрац, обов'язково «прислухайтеся» до свого хребта, особливо попереково-крижовому відділу. Існують матраци з блоком «мульти пружин» (1м2 матраца містить від 400 до 1000 шт. Пакетних пружин), а й вартість цих матраців знаходиться в діапазоні від 9000 до 30 000 грн.

ОРТОПЕДИЧНИЙ ЕФЕКТ НА безпружинні матраци MAGNIFLEX

Тільки безпружинний матрац, може забезпечити ортопедичний ефект для Вашого хребта. Незалежно від зросту і ваги людини, безпружинний матеріал, дозволяє рівномірно розподілити вагу частин тіла людини по поверхні матраца, тим самим, забезпечивши правильне фізіологічне положення хребта. Безпружинний матеріал спрацьовує тільки, там де відчуває тиск, він більш тонко підлаштовується під різні вагові навантаження. Не забувайте, що безпружинний матеріал володіє ефектом мільйонів пружин (кожна клітинка - це свого роду маленька пружинка, тільки зі значно більшим набором властивостей, ніж металева пружина), в той час як бонельний 2-х спальний матрац складається з 150-220 пружин, а «пакетка» такого ж розміру містить від 300 до 600 пружин. Фабрика Magniflex використовує для виготовлення матраців безпружинні матеріали власної розробки. Тестування цих матеріалів проходить безпосередньо за участю лікарів ортопедів та невропатологів, що дозволяє виготовляти матраци з максимальним набором ортопедичних і анатомічних властивостей. Матрац фабрики Magniflex - це не просто набір матеріалів (чохол, внутрішній блок і т.д) - це досконала система для організації комфортного сну.

Рис Рис.5 спимо на спині.

Хребет знаходиться в правильному фізіологічному положенні, з повторенням всіх природних вигинів. Матрац забезпечує оптимальну підтримку відділів хребта, відсутня напруга зв'язок, знімається навантаження з суглобів, міжхребцевих дисків, м'язи розслаблені і відпочивають. Це досягається за рахунок використання безпружинного матеріалу, який рівномірно розподіляє навантаження по поверхні матраца. Властивості матеріалів Elioform®, Waterlattex®, Eliosoft® з ефектом «мільйонів пружин» забезпечують максимальний ортопедичний ефект хребту людини.

Рис Рис.6 спимо на боці

Хребет знаходиться в правильному природному положенні, хребту забезпечена необхідна підтримки в області талії і стегон. Тіло «Не провисає», хребет отримує правильну опору, що не згинається, знімається напруга з суглобів, зв'язок.

Анатомічний ефект - здатність матраца максимально точно набувати форми тіла сплячої людини, а також знижувати тиск з боку матраца на тіло людини, тим самим не порушуючи кровообігу, циркуляцію лімфи і іннервацію м'язів, суглобів і внутрішніх органів. Часткове або повне зняття тиску запобігає затікання і оніміння м'язів, покращує циркуляцію крові, сприяє комфортному і повноцінному відпочинку (сну).
Навіщо ж потрібен матрац з анатомічним ефектом (властивостями)?
Спробуйте, не змінюючи положення тіла, просидіти 15-20 хвилин на табуретці або офісному стільці - Вас вистачить на 5-10 хвилин, а потім захочеться змінити позу, тому що починаємо відчувати дискомфорт в тій частині тіла, яку ми сидимо на стільці. Чому так сталося, все дуже просто - порушилася іннервація і кровопостачання м'яких тканин, посилився тиск на кровоносні судини і нервові закінчення. Такий же тиск, і як наслідок дискомфорт відчуває наше тіло під час сну (як ми тиснемо на матрац, точно так же матрац в зворотну сторону тисне на наше тіло). Звідси виникають ефекти «залежався руку», «залежався ногу», «відлежав боки». Ми починаємо крутитися, крутитися, крутитися на ліжку, намагаючись вибрати оптимальне і зручне положення для сну - але проходить 15-20 хвилин і все починається знову. Такий ритм сну, не дає можливість організму людини повноцінно відпочити і відновити сили.
Для того щоб забезпечити нам комфортний сон і з'явилися «розумні» безпружинні матраци з анатомічним ефектом. У таких матрацах використовується безпружинний матеріал (латексна піна, waterlattex, memoform, eliosoft) зменшує, або знімає зворотне тиск на наше тіло. Такий тип матраців дозволяє пристосовуватися до ваги, росту і анатомічною будовою кожної окремої людини. Матраци з високим анатомічним ефектом забезпечують оптимальну підтримку індивідуальних частин тіла під час сну, моментально адаптуються до вигинів нашого тіла, забезпечують розслаблення, необхідне для відновлення м'язів.
При використанні матраца з високим анатомічним ефектом, на 70-80% знижується показник зміни положення тіла людиною. Людина більше висипається, поліпшується якість сну, м'язи отримують максимальне розслаблення і відпочинок, а хребту забезпечена м'яка і комфортна підтримка.

Розподіл тиску на матраці з низьким анатомічним ефектом (рис.1)

рис рис.1

Жовтим, помаранчевим, зеленим позначені зони високого тиску, а значить дискомфорту.

рис рис.2

Блакитним, синім, сірим кольорами позначені зони низького тиску.

Досягнення максимального анатомічного ефекту, Magniflex вирішив за рахунок використання в матрацах матеріалу Memoform®
Memoform® - технологічний сучасний матеріал, спеціально розроблений в лабораторії фабрики Magniflex для матраців VIP категорії. Завдяки унікальній технології виготовлення, матеріал здатний швидко реагувати на тепло і тиск, а висока щільність і пориста структура забезпечує тілу людини м'яку анатомічну і ортопедичну підтримку без зайвого тиску, з максимальним фізіологічним комфортом.
Матеріал Memoform® м'який і ергономічний, завдяки невеликим отворів в своїй структурі має високу воздухопроводностью, що сприяє правильній циркуляції повітря і гарантує високу провітрювання, температурний обмін між внутрішнім блоком, чохлом і шкірою людини. Структура цих отворів незвичайна, отвори (мікропори) мають однакову форму (коло або овал) і однаковий діаметр. Щільне розташування отворів дозволяє максимально точно розподілити вагу тіла людини по поверхні матраца, без здавлювання хребта, без порушення кровопостачання і іннервації м'яких тканин, суглобів, внутрішніх органів.
Memoform® від Magniflex, максимально анатомічно пристосовується до положення нашого тіла, забезпечує максимальний комфорт і повне розслаблення м'язів під час сну, сприяє відновленню сил після втоми, накопиченої за день.

Голова і шия:

У комплексі з подушкою з матеріалу Memoform® забезпечується стійка і м'яка підтримка голові і шиї як в положенні на спині, так і в положенні лежачи на боці. Положення шийних хребців природне, без утисків, м'язи знаходяться в розслабленому стані. Матеріал запобігає появі розладів хребців шийного відділу. Відбувається зниження і ослаблення больового ефекту при травмах, головних болях, радикуліті, остеохондрозі.

Плечі і спина:

Значне зниження больових відчуттів при остеохондрозі шийного, грудного і поперекового відділах хребта. Хребет, суглоби і м'язовий корсет знаходяться в розслабленому стані, відпочиваючи від напруги і втоми, накопичених протягом дня. Максимальний ортопедичний і анатомічний ефект особливо в попереково-крижовому відділі хребта.

Таз і стегна:

Абсолютна свобода у виборі положення тіла під час сну. Максимальне зниження тиску на великі групи м'язів і м'які тканини. Зниження больових відчуттів при захворюваннях м'язів тазового пояса і нижніх кінцівок.

Ноги і коліна:

Максимальне зниження тиску на лімфатичні судини і вени на ногах, зниження набряклості і больових відчуттів при захворюваннях і пошкодженнях тазостегнових і колінних суглобів.

Кровоносні і лімфатичні судини, нервові закінчення:

Зниження тиску на кровоносні судини, відсутнє порушення кровопостачання і іннервації суглобів, м'язів, м'яких тканин.

Сон комфортний, людина значно зменшує (на 70-90%) кількість змін положення тіла під час сну. Відсутній ефект «залёжіванія» верхніх і нижніх кінцівок. Зниження дискомфорту і больових відчуттів при порушенні периферичного кровообігу.
Використання воздухопроницаемой технології при виготовленні матеріалу Memoform®: Вільна циркуляції повітря і система адаптації дозволяє тілу легко розподіляти свою вагу під час відпочинку. Такі частини тіла як голова, грудна клітка, таз і ноги вдавлюються в матрац більше інших, і не маючи гнучкою підтримки, можуть залишатися напруженими, збільшуючи навантаження на хребет і м'язовий корсет. Як наслідок, виникають напруження і больові відчуття в спині, попереку, плечах і стегнах. Матеріал Memoform® пристосовується під наше тіло, забезпечує м'яку підтримку без зайвого тиску, заповнює порожнечі між матрацом, шиєю і спиною (особливо в поперековому відділі хребта). Завдяки цьому наше тіло займає природне положення на матраці.

Перш ніж застосувати Memoform® в матрацах, матеріал пройшов лабораторне тестування за наступними параметрами:

• повітропровідної
• Стійкість до деформації і продавлювання
• Зниження тиску на тіло людини (кровоносна, лімфатична, нервова системи)
• Тепловіддача
• Випаровування вологи
• Вплив температури повітря на властивості матеріалу (як поводиться матеріал при температурних режимах від + 10 ° С до 50 ° С)
• Персоналізація матеріалу під різні вагові та ростові параметри людини

Відмінні риси матеріалу Memoform® Magniflex від матеріалів з в'язко-еластичним ефектом (ефект пам'яті) інших виробників:

• Акцент на максимально рівномірний розподіл ваги, а не тепла
• Матеріал має високу воздухопроводностью, що сприяє високій вентиляції і циркуляції повітря усередині матраца (матрац не парить, швидко випаровує вологу з внутрішнього блоку)
• Верхній шар матеріалу не накопичує тепло, що в свою чергу в комплексі з чохлом матраца веде до створення комфортного мікроклімату для сну.
• У спекотну погоду Memoform® Magniflex не змінюється під впливом тепла, зберігаючи свою здатність підлаштовуватися під вагу людини і повертатися в первісний вигляд.
• Матеріал має високу здатність швидко відновлювати свою первинну форму, в порівнянні з іншими матеріалами з ефектом пам'яті.

Навіщо ж потрібен матрац з анатомічним ефектом (властивостями)?