Кільця і ​​парки 2017 го: це не мода, це благоустрій

  1. Садове кільце Цього року змінився 12-кілометрову ділянку Садового кільця від Долгоруковській вулиці...
  2. Набережні і пішохідні вулиці
  3. Парки, підсвічування і трохи археології

Садове кільце

Цього року змінився 12-кілометрову ділянку Садового кільця від Долгоруковській вулиці до Смоленської площі. В порядок привели Коровій Вал, Житній та Валову вулиці, Земляний Вал, Серпуховскую, Сухаревская, Таганськую площі, Кримський Вал та інші території. Тут помітно збільшили ширину тротуарів. Повітряні кабелі прибрали під землю, встановили нові ліхтарі, розбили газони, відремонтували фасади більш ніж 130 будинків. Зараз на Садовому кільці висаджують дерева.

Головною ідеєю благоустрою Валовий вулиці і Серпуховской площі була організація комфортного і безпечного простору для пішоходів . Тротуари відокремили від дороги газоном і зеленої алеєю. При цьому автомобілісти нітрохи не постраждали. Пішохідні простору розширювали не за рахунок зменшення кількості смуг, а за рахунок нормалізації ширини проїзної частини.

Пішохідні простору розширювали не за рахунок зменшення кількості смуг, а за рахунок нормалізації ширини проїзної частини

Валова вулиця виникла в 1816-1820 роках після знесення Земляного валу. Як і на інших вулицях, пролягає по Замоскворіччя, на ній не стали розбивати палісадники. Тому вона і стала Валовій, а не Садовій. У XIX столітті вулицю то виділяли зі складу Зацепского Валу, то знову в нього включали. Тільки до початку XX століття обидві вулиці остаточно закріпилися в нинішніх кордонах.

Тільки до початку XX століття обидві вулиці остаточно закріпилися в нинішніх кордонах

Також в цьому році оновили площа Червоні Ворота . Повітряні кабелі сховали під землю, розбили газони. Одним словом, площа тепер виправдовує свою назву - Червоні, тобто красиві, Ворота. До речі, спочатку ця назва була неофіційним. У 1709 році на місці воріт Земляного валу звели тріумфальну арку на честь повернення російських військ після Полтавської битви. Називалося спорудження Тріумфальні ворота на Мясницькій вулиці у Земляного міста. Москвичам так сподобалися ворота, що вони охрестили їх Червоними. Поступово ця назва замінило офіційне.

Поступово ця назва замінило офіційне

Садове кільце в цьому році відзначає своє 425-річчя. З'явилося воно в кінці XVI століття як оборонний рубіж, четвертий за рахунком від Кремля. У той час тут проходив кордон міста, і Борис Годунов розпорядився зміцнити її. Насипали вали, зверху поставили дубові стіни з вежами, а зовні викопали рів і заповнили його водою. Загородження побудували швидко навіть за сучасними мірками - всього за рік (1591-1592). А для того часу це було справжнім дивом. Тому офіційно спорудження називалося Дерев'яний, або Земляний, місто, а неофіційно - Скородом.

Тому офіційно спорудження називалося Дерев'яний, або Земляний, місто, а неофіційно - Скородом

бульварне кільце

У 2017 році упорядкували бульвари Бульварного кільця. Серед них, наприклад, Гоголівський, Страсний, Покровський і Чистопрудному.

Бульварне кільце складається з 10 бульварів і безлічі площ між ними. Його довжина - понад дев'ять кілометрів. На відміну від Садового, Бульварне можна назвати кільцем з натяжкою: воно більше схоже на підкову. На заході переривається у площі Пречистенський Ворота, поруч з храмом Христа Спасителя, а на сході - у площі Яузскіе Ворота.

За старих часів тут був третій за рахунком оборонний рубіж (першими двома були Кремль і Китай-місто). У 1571 році під час набігу кримських татар дерев'яні укріплення згоріли, через 20 років на їх місці виросла кам'яна стіна. Нам вона відома як стіна Білого міста, або Білгородська стіна. Через два століття стіна остаточно втратила фортифікаційне значення - і її розібрали. До речі, камінь був дуже хорошої якості, і згодом його використовували для будівництва як особистого житла, так і громадських установ, наприклад Імператорського виховного будинку .

Нащадкам пощастило: розібрали не всю стіну. Під час будівельних робіт на Хохловському площі виявили добре збережений фрагмент Бєлгородської стіни завдовжки 64 метри. Його визнали об'єктом культурної спадщини федерального значення і в 2008 році законсервували. З 2016-му з долею пам'ятника нарешті визначилися: його вирішили музеєфікувати. Проект благоустрою реалізували в цьому році. Хохловський майдан стала археологічним парком , Де кожен може побачити частинку стародавнього міста.

Хохловський майдан стала   археологічним парком   , Де кожен може побачити частинку стародавнього міста

Набережні і пішохідні вулиці

Благоустрій територій у води в цьому році стало одним з пріоритетів. Новий вигляд отримали 12 столичних набережних. Тут з'явилися комфортні пішохідні простору, зелень, оглядові майданчики. Тротуари розширили і перетворили в Вело-пішохідний зону з місцями для відпочинку. Набережні стають новими точками тяжіння: тут городяни катаються на роликах, скейтах і велосипедах, займаються танцями, бігають або просто гуляють.

Повністю пішохідною зробили частину Якиманской набережній - від її перетину з 3-м Голутвінскім провулком до вулиці Велика Якиманка. Ця ділянка став органічним продовженням Кримської набережної, яка повністю закрита для транспорту.

Ширина пішохідної зони Якиманской набережній - більше 10 метрів. А по тротуарах від Патріаршого до Малого Кам'яного моста можна з комфортом прогулятися в бік Балчуга, Великої Полянки або уздовж водовідвідних канав.

Крім Якиманской, в порядок привели Краснопресненську, Ростовську, Смоленську, Саввінской, Болотну, Котельнической, Гончарну, Лужнецький, Пречистенских, Москворецкая і Андріївську набережні. Проекти благоустрою індивідуальні. Наприклад, на Краснопресненській і Андріївської набережних облаштували оглядові майданчики, а на Ростовській зробили укіс і оригінальне підсвічування. Але є і загальні риси: всюди розширюють тротуари і висаджують дерева так, щоб розділити прогулянкову і транспортну зони.

Москва сильно змінилася за останні роки. І одне з найприємніших змін полягає в тому, що стало більше пішохідних просторів. На деяких вулицях і набережних розширюють пішохідні зони, інші закривають для транспорту повністю. Цього року список пішохідних поповнили, наприклад, Рибний, Богоявленський і 3-й Голутвінскій провулки.

Якщо йти від станції метро «Площа Революції», через Богоявленський і Рибний провулки лежить найкоротший, а тепер ще й найкомфортніший шлях до нового парку «Зарядье». За підрахунками фахівців, тут може проходити до 100 тисяч осіб на добу. Така гарна пропускна здатність особливо стане в нагоді в святкові дні.

Парки, підсвічування і трохи археології

Щороку в Москві облаштовують нові і упорядковують старі парки і сквери. Серед останніх «надходжень» в зелений фонд столиці - парки 850-річчя Москви, «Фестивальний» і «Академічний». Перші два відкриті після благоустрою, третій створений з нуля. У парку 850-річчя Москви проклали п'ятикілометрову велодоріжку і облаштували скалодром і памп-трек - екстремальну велотрасу. Також тут є два футбольних поля, спортмайданчики і зона для воркаута. «Фестивальний» підходить для більш спокійного відпочинку і прогулянок, але можливість зайнятися спортом є і тут: працюють тенісні корти, майданчики для стрітболу та волейболу. Взимку в парку прокладуть лижню.

«Академічний» теж надає вибір своїм відвідувачам - спорт або відпочинок. У парку є пішохідні доріжки з альтанками та лавочками, три спортмайданчики, футбольне поле, баскетбольний майданчик, воркаут-зона. Про близькість до дарвінівської музею нагадують великі фігури динозаврів на вході в парк.

Красу важливо не тільки створити, але і показати в правильному світлі. Архітектурно-художнє підсвічування прикрашає сотні московських будинків, мостів і розв'язок. Вона є на Маросейка, Покровці, Мясницкой, Волхонці і десятках інших вулиць. І не тільки в центрі - в'їзди в місто теж оформлені художнім світлом.

Звичайно, Тверська і 1-а Тверська Ямська не виняток: біле світло підкреслює чудову архітектуру будівель, розташованих на цих вулицях. Під час благоустрою тут замінили і вуличні ліхтарі. Тепер в них використовують енергозберігаючі лампи. А площа Тверська Застава, теж оновлена ​​в цьому році, отримала копії оригінальних ліхтарів. Їх відтворили по історичним кресленнями.

Їх відтворили по історичним кресленнями