Устаткування для переробки ПЕТ пляшок: верстати і установки для реалізації бізнесу

 1. доступність бізнесу
 2. Технологічний процес
 3. Критерії правильного обладнання
 4. Витрати і доходи

Пластикові ємності (ПЕТ-тара) давно увійшли в ужиток звичайного обивателя

Пластикові ємності (ПЕТ-тара) давно увійшли в ужиток звичайного обивателя. Вони прості у використанні, зручні і мають малу вагу. Але є у них істотний недолік - вони дуже сильно забруднюють навколишнє середовище. Але саме на цьому і можна побудувати прибутковий бізнес , Якщо закупити обладнання для переробки пластикових пляшок . ПЕТ-тара тим і хороша, що їй можна дати друге життя.

доступність бізнесу

Екологічний бізнес зараз на піку популярності, багато компаній бажають заявити про себе як про захисників живої природи. Але багато хто з них мають іншу спеціалізацію, тому вважають за краще просто інвестувати кошти, щоб брати участь в справі заочно. У бізнесі з переробки вторсировини є ряд переваг:

 • низька конкурентність;
 • підтримка населення і уряду;
 • швидка окупність.

У будь-якого виду підприємницької діяльності існують мінуси, і бізнес з переробки ПЕТ-тари не є винятком. До його недоліків відносяться:

 • екологічний бізнес складно зареєструвати;
 • необхідно використовувати велику кількість ручної праці.

Якщо перший пункт не лякає, то другий легко вирішується за допомогою закупівлі обладнання для переробки ПЕТ-пляшок. В результаті кількість ручної роботи різко знижується, значить, потрібно менше число співробітників. Грамотна автоматизація процесу дозволить збільшити швидкість роботи, а це забезпечить більш високу окупність.

Технологічний процес

Якщо в наявності є установка для переробки пластикових пляшок, то процес йде успішно. Співробітникам потрібно лише стежити за безперебійною роботою лінії, здійснювати дрібний ремонт і підтримувати порядок на робочому місці. Звичайно, не варто забувати про техніку безпеки при роботі на верстатах, щоб не допускати травматичних ситуацій і великих аварій. Технологія проста і легко освоюється. Переробка виконується поетапно:

 1. Приймання сировини. На об'єктах встановлюються пункти збору пластикових пляшок. Приймають сировину як у звичайних людей, так і у підприємств. Вартість кілограма сировини варіюється від 10 до 20 рублів.
 2. Сортування ПЕТ-тари. Найчастіше здійснюється вручну. Сировина розбивають по колірних групах (забарвлене і прозоре) і за хімічним складом, так як деяким елементам потрібна спеціальна обробка.
 3. Очищення від сторонніх матеріалів також проходить вручну. Видаляються метали, гума та папір.
 4. Пресування. Після очищення тара потрапляє під прес і добре утрамбовується.
 5. Дроблення. Сировина доводять до хлопьеобразного стану.
 6. Додаткове очищення. Отриманий матеріал промивають на лінії і просушують.

Отриманий матеріал промивають на лінії і просушують

Остання очищення дозволяє використовувати сировину для виробництва нової ПЕТ-упаковки. В автоматизованому режимі переробка йде швидко. Істотно затягує процес тільки ручна робота, але з розвитком технологій і цей етап скоро автоматизується.

За кожною стадією стежать спеціально навчені люди, так як всі щаблі важливі для якості одержуваного матеріалу. Співробітники повинні володіти потрібною кваліфікацією і працьовитістю, інакше існує великий ризик похибок в роботі.

Критерії правильного обладнання

Перш за все бізнесмен повинен вирішити, яким буде його виробництво: мобільним або повноцінним цехом. Саме від цього і варто відштовхуватися при виборі верстатів для роботи.

Перший варіант передбачає, що процес буде відбуватися в різних районах або містах, а значить, установку потрібно буде постійно перевозити. Вона повинна відповідати наступним вимогам:

 • скромні розміри;
 • висока продуктивність;
 • наявність всіх необхідних елементів (стіл, стрічки сортувальні, дробильна і пресовий машини і т. д.).

Вартість міні-лінії зазвичай не перевищує 500 000 рублів. Окупність висока, за 3-4 місяці вільно можна вийти в «нуль», а після півроку отримати перший прибуток.

Якщо ж замислюється глобальний проект, то в першу чергу варто подбати про приміщення та його законному оформленні, після чого слід закупівля обладнання. Лінія переробки обійдеться підприємцю в районі 6 млн рублів за умови закупівлі у російських виробників. Для зарубіжної техніки зазвичай характерна більш висока цінова політика. Установка включає в себе:

Вимоги практично такі ж, як і для міні-лінії, за винятком мобільності. Тут цінується габаритність, тому що це дозволяє обробляти більшу кількість сировини за один раз. При виході отримують матеріал, який не використовують для виробництва харчової тари, але з додаванням елементів в лінію можна вийти і на цей рівень. Для цього будуть потрібні більш глибоке очищення і миття хімічними речовинами.

Витрати і доходи

Витрати і доходи

Рентабельність грає ключову роль в організації такого роду бізнесу. Величезним плюсом тут буде практично безкоштовне отримання матеріалів, але закупівля обладнання вимагає істотних витрат. Так, для організації міні-виробництва знадобиться близько 1 500 000 рублів. Для повної лінії і, відповідно, більшої продуктивності - до 6 000 000 рублів.

При середніх показниках за місяць вийде обробити не менше 200 тонн, а це близько 1,2 млн рублів на місяць. Якщо відняти витрати на щомісячні витрати і оплату праці співробітникам, тоді виходить близько 800 000 рублей чистими. При таких сумах окупність займе не більше 6 місяців, що є дуже хорошим показником, значить, ідея цілком підходить для реалізації.

Зараз освоєння цієї ніші йде повним ходом, тому якщо і закуповувати обладнання, то в найкоротші терміни. В іншому випадку існує ризик втратити можливість створити рентабельний бізнес. А це означає, що заробить хтось інший.