Вендинговий бізнес: прийом ПЕТ-пляшок. Як вибрати і де встановити автомат зі збору пластикових пляшок?

  1. Рішення екологічної проблеми
  2. збір відходів
  3. різновиди автоматів
  4. Принцип дії
  5. придбання
  6. рентабельність бізнесу
  7. Збір і переробка
  8. Використання відпрацьованого пластику
  9. висновок

Пластик є одним з головних ворогів для всього живого

Пластик є одним з головних ворогів для всього живого. Саме тому вже не один десяток років людство веде боротьбу з упаковками і пляшками, які забруднюють навколишнє середовище. За результатами досліджень, проведених вченими, було зроблено однозначний висновок про те, що розкладання пластику відбувається близько двохсот років.

Протягом цього періоду дані відходи отруюють ту територію, на якій розташовуються. Варто сказати, що з кожним роком виробництво пластикової упаковки в усьому світі збільшується стрімкими темпами. Це є основною причиною зростання кількості відходів з даного матеріалу.

Рішення екологічної проблеми

На сьогоднішній день для того, щоб зупинити забруднення планети пластиком, необхідно повністю відмовитися від його виробництва. Однак даний варіант є нереальним. Справа в тому, що пластик - універсальний і дешевий матеріал, який застосовується практично у всіх сферах діяльності людини. До того ж на даний момент гідної альтернативи йому не існує.

Скорочення кількості шкідливих відходів може посприяти обмеження виробництва екологічно небезпечних упаковок. Цей метод в даний час використовується в багатьох зарубіжних країнах. Наприклад, в магазинах Європи поліетиленові пакети замінили паперовими, які не шкодять екології і здатні при утилізації розкластися за дві-чотири тижні.

Скорочення кількості відходів з пластика може бути досягнуто і при вторинній переробці цього матеріалу. Основний обсяг упаковок, що підлягають утилізації, доводиться на пляшки. Практично всі виробники газованих і мінеральних вод розливають їх у пластикові пляшки. У зв'язку з цим і виникає проблема утилізації. Вирішуючи її, можна відкрити власний бізнес на пластикових пляшках.

збір відходів

Перш ніж організувати прийом ПЕТ-пляшок, слід уважно вивчити досвід європейських бізнесменів. На території торгових точок більшості країн встановлюються спеціальні автомати. Основним їх призначенням є збір ПЕТ-пляшок. Якщо уважно вивчити це питання, то можна зробити висновок про те, що заробити на таких відходах можна. Однак зробити це непросто. На даний момент в Росії прийом ПЕТ-пляшок здійснює одна-єдина компанія, якій надає допомогу московський уряд.

різновиди автоматів

Пристрій, за допомогою якого може бути здійснений прийом ПЕТ-пляшок, являє собою спеціальний контейнер для тари. При цьому для визначення об'єкта проводиться його сканування. У світовій практиці існує два різновиди подібних автоматів. До першої з них відносять такі, які здійснюють сканування і прийом ПЕТ-пляшок. Другий різновид автоматів створена для збору алюмінієвої тари.

Принцип дії

«Розумні» контейнери називаються фандомати. Автомати зі збору пластикових пляшок і алюмінієвої тари обмінюють підлягає утилізації упаковку на гроші. У цих контейнерах проводиться визначення обсягу і ваги тари, а також розпізнаються штрих-коди, що дозволяють ідентифікувати об'єкт.

Автомат зі збору пластикових пляшок і алюмінієвої тари оснащений системою «мікроклімат», яка підтримує певні значення вологості і температури і дозволяє пристрою працювати безперебійно.

придбання

Виробництво таких машин налагоджено в Німеччині. У зв'язку з цим ціна даного обладнання чимала. Вартісний діапазон фандоматів знаходиться в межах від чотирьох тисяч восьмисот до семи тисяч євро.

Купувати чи ні такий автомат? Починаючи свою справу, кожен підприємець робить висновки про терміни окупності придбаного ним обладнання. Збір пластикових пляшок як бізнес - заняття не з легких. Саме тому перед тим як робити певні кроки, необхідно заручитися підтримкою державних органів.

Вендинговий бізнес просунеться швидше і принесе реальну прибуток в тому випадку, коли збір пластмасової тари буде об'єднаний з її переробкою. Два цих процесу практично невіддільні одне від одного. Для того щоб сировина переробити, його, перш за все, необхідно зібрати. При цьому найкращим місцем для розміщення фандоматів будуть служити торговельні зали магазинів або територія перед входом в супер- і мінімаркети.

рентабельність бізнесу

Припустимо, що в місті встановлено дві тисячі фандоматів. Найбільш вигідно приймати алюмінієву тару. Контейнер з її збору може вмістити до чотирьохсот банок. Отже, з усіх фандоматів щоденне надходження складе 800 000 банок.

Вартість алюмінієвої сировини (1,28 долара за кілограм) дозволить отримати денну виручку в розмірі 25,5 тис. Доларів. З них апаратом буде виплачено тим, хто опустив в нього банки, 18,5 тис. Дол. В результаті щоденний прибуток складе сім тисяч доларів. Але не варто забувати про те, що на покупку такої кількості фандоматів піде дванадцять мільйонів євро.

Таким чином, при сприятливих умовах одержання прибутку можливо тільки через п'ять-шість років після початку бізнесу. При цьому ми не включили в свій розрахунок витрати на адміністрування, логістику і технічну підтримку. Висновок однозначний. Для того щоб побудувати мережу фандоматів, буде потрібна допомога держави.

Збір і переробка

Статистичні дані світової практики свідчать про те, що упаковка і прийом тари - це найбільш невигідні ланки ланцюжка переробки пластику. Такий стан справ існує практично у всіх країнах. Для бізнесу необхідною умовою є дотація бюджету і підтримка влади міста.

Більшою прибутковістю має наступний етап - переробка пластика. Існує певна думка експертів. Згідно з ним, окупність підприємства по переробці сміття досягається протягом одного-двох років з моменту його відкриття.

При цьому в середньому показники рентабельності досягають двадцяти п'яти відсотків. Більш високий дохід може бути отриманий при об'єднанні двох процесів - збору і переробки пластикової тари. Однак для відкриття такого бізнесу неодмінно знадобляться дотації держави.

Крім того, деякі експерти вважають, що фандомати в Росії в даний час здійснюють невірну схему винагороди. Так, в Німеччині людині, який кинув у пристрій пляшку або банку, видається спеціальний талон, який дозволяє знизити вартість придбаних в магазині продуктів. У нашій країні людині простіше викинути в урну порожню пляшку, ніж пройти шлях до фандомати, який видасть йому в обмін на тару якусь дрібницю.

Деякі експерти вважають, що привернути увагу до пристрою зі збору пластикових пляшок можна й іншим способом. Якщо фандомати в обмін на тару виконає музичну композицію або «розповість» жарт, то люди будуть прогулюватися ні до урни, а до нього. При цьому можна досягти значної економії коштів на видачу.

Використання відпрацьованого пластику

Незважаючи на труднощі бізнесу по прийому ПЕТ-пляшок, в Росії планується розширення мережі фандоматів. Як використовується відпрацьований пластик?
Вторинний ПЕТ служить матеріалом для виготовлення синтетичних ниток, волокна і геотекстилю.

На ці цілі йде майже тридцять відсотків відходів. Волокна з ПЕТ використовуються для оббивки автомобілів. З них виготовляють килимові покриття для офісів і будинків. ПЕТ європейського стандарту знаходить своє застосування при виробництві полотна поліестеру. Цей матеріал застосовується як утеплювач для спальних мішків і спортивного одягу, а також як наповнювач для м'яких іграшок. Якщо волокно тонке, то воно використовується при виробництві штучної вовни для шарфів, светрів і трикотажних сорочок.

висновок

Створення бізнесу зі збору та переробки ПЕТ-пляшок і алюмінієвої тари потребують багато зусиль і часу. При цьому важлива підтримка держави. Однак, подолавши всі перешкоди, ви зможете прийти до небувалого результату, і тоді всі витрати будуть перекриті доходом. Найголовніше - вірити в успіх, і тоді все обов'язково вийде.

Купувати чи ні такий автомат?
Як використовується відпрацьований пластик?