NEWSru.com :: Син губернатора Валентини Матвієнко купив безлюдний острів в Естонії

Син губернатора Санкт-Петербурга Валентини Матвієнко Сергій купив острів в Естонії
Це невеликий безлюдний острів (10 гектарів), розташований недалеко від Талліна. Сергій Матвієнко придбав острів разом з Євгеном Большаковим (представник "Лукойлу" в Естонії) і Олександром Савельєвим (великий петербурзький банкір)
Губернатор Петербурга Валентина Матвієнко не коментує покупку сина. Як, втім, і недавнє розлучення Сергія з петербурзької співачкою Зарой, що вийшла на фінальну стадію відомого проекту "Фабрика зірок"

Син губернатора Санкт-Петербурга Валентини Матвієнко Сергій купив острів в Естонії. Це невеликий безлюдний острів (10 гектарів), розташований недалеко від Талліна. Сергій Матвієнко придбав острів разом з Євгеном Большаковим (представник "Лукойлу" в Естонії) і Олександром Савельєвим (великий петербурзький банкір), пише в п'ятницю "Комсомольська правда" .

Місцеві жителі вже називають цей острів "райським", маючи на увазі перш за все елітарний рівень будівель, які тут планується звести - володіння сина пітерського губернатора вже нарекли "естонської Рубльовкою".

Островом цю землю можна назвати умовно - в містечку Лагеді рукава річки Піриту то розходяться, то знову сходяться, утворюючи "скибочки" суші. Цими ласими шматочками естонці охоче торгують. Оголошеннями "Продам острів" Естонію не здивуєш - їх тут кілька тисяч, маленьких і великих, і місцеве законодавство абсолютно нічого не має проти, зазначає газета.

Сергій Матвієнко навіть завбачливо оформив дозвіл на проживання - документ, який гарантує не тільки в'їзд до Естонії, а й вліт. Останнє важливо, тому що однією з родзинок "російського острова", за даними газети, має стати відкриття постійного вертолітного сполучення між Таллінном і Петербургом. Планується, що 15-місцеві вертольоти будуть здійснювати щоденні перельоти, позбавляючи своїх пасажирів від пробок на дорогах і черг на кордоні.

Олександр Савельєв, один з учасників угоди з купівлі острова, розповів про те, що "вкладення складуть приблизно 5-10 мільйонів доларів". "Зараз все поки знаходиться на стадії розробки, і скільки часу займе його узгодження з естонськими властями - я не знаю. Про відкриття гелікоптерного лінії я, чесно кажучи, вперше чую. Ми як їздили в Естонію на машині, так і будемо їздити", - заявив Савельєв.

Боротьбу за "райський острів" пітерські "гості" вели за всіма правилами російського бізнесу. Спочатку вони переграли конкурентів. Кілька років тому цей же самий шматочок землі нібито планував купити американське посольство - для будівництва бази відпочинку, але несподівано запротестували місцеві жителі, які запевнили екологів: воду річки обов'язково отруять американці своїми відходами життєдіяльності. Американцям було відмовлено навідріз. Зате син Матвієнко з компанією був прийнятий прихильно. Кажуть, не без участі "російських грошей".

Плани у пітерських бізнесменів чималі. На цьому безіменному і безлюдний острівець підприємці збираються побудувати російську бізнес-село на 8 будинків (три з яких, ймовірно, будуть належати Сергію Матвієнко і його дещо менш відомим друзям).

Губернатор Петербурга Валентина Матвієнко не коментує покупку сина. Як, втім, і недавнє розлучення Сергія з петербурзької співачкою Зарой, що вийшла на фінальну стадію відомого проекту "Фабрика зірок".

Сергій Матвієнко народився в Ленінграді в 1973 році. Має дві вищі освіти за фахом "міжнародна економіка та фінансово-кредитний менеджмент". У США вивчав систему побудови менеджменту, фінансового контролю на базі великих корпорацій. Захистив дисертацію по темі "Фінансово-організаційний механізм розвитку інноваційного бізнесу". Працював в таких великих фінансово-кредитних установах, як Ленвнешторг, Інкомбанк, Балтійське фінансове агентство. Потім був запрошений в банк "Санкт-Петербург", де спочатку обіймав посаду керівника дирекції з інформаційних технологій, а потім став віце-президентом банку. Перейшов у "Внешторгбанк" в 2004 році, де також очолював IT-підрозділ і займав посаду віце-президента банку.