Скільки ми платимо податків насправді

  1. Скільки ми платимо податків і страхових внесків
  2. Скільки ми платимо податків з зарплати: ПДФО
  3. А хто платить ПДВ
  4. Акцизи та інші податки - скільки платимо ми
  5. Скільки ж ми в підсумку платимо податків

«Люди, знайте, ми з вами платимо не тільки 13% ПДФО, не тільки 30% страхових внесків, але, в кінцевому рахунку, ще й ПДВ, податок на прибуток і безліч інших податків» - постійно повідомляють нам в ЗМІ і в соціальних мережах. Пропоную обговорити, скільки ми платимо податків насправді.

Я вам зараз легко доведу, що все податкове навантаження цілком лягає на компанію, підприємців і тих фізосіб, які отримують доходи не у вигляді зарплати. Питання, скільки ми платимо податків, більше не виникне. Тому що найманий працівник не платить державі взагалі нічого!

Зазвичай нам повідомляють: «Із зарплати 100 тис. Руб. працівник платить в бюджет 13 тис. руб. ПДФО. А роботодавець змушений віддати державі ще 30 тис. Руб. страхових внесків. Разом такий працівник обходиться компанії в 130 тис. Руб. З них 43 тис. Руб. забирає держава. Це 33% зарплати !!! Решта 87 тис. Руб. працівник витрачає на товари, роботи, послуги. Але вони обкладаються ПДВ за ставкою 18%. Так держава забирає собі ще 16 тис. Руб. від зарплати. А це вже 45% від зарплати. Але і це ще не все! В ціну цих товарів, робіт, послуг, крім ПДВ, входять також акцизи, торговий збір, транспортний податок, податок на прибуток і податок на майно, які платять продавці. Крім того, працівникові ще доведеться платити податки на власне майно. Таким чином, всі існуючі в Росії податки платить кінцевий споживач ». Розберемося, чи так це.

Скільки ми платимо податків і страхових внесків

Уявімо, що в Росії скасували страхові внески Уявімо, що в Росії скасували страхові внески. Яка ймовірність, що роботодавець віддасть всі заощаджені гроші працівникам? У вихідному прикладі - підвищить людині зарплату до 130 тис. Руб.? Адже лише в цьому випадку справедливо говорити, що раз з 130 тис. Руб. працівник отримує на руки всього лише 87 тис. руб., то він віддає державі 33%.

Я впевнений, що наш умовний працівник повністю (і навіть в скільки-небудь значної частини) цих грошей від роботодавця не отримає. Адже він згоден на зарплату 100 тис. Руб. Вона прописана в трудовому договорі, з чого б її підвищувати? (Див. Також про визнання цивільно-правового договору трудовим .) Отже, некоректно говорити, що страхові внески працівник платить власними коштами. Їх платить роботодавець.

Скачайте корисні матеріали:

Як заощадити на податках Як заощадити на податках

Як заощадити на податках при оплаті відпусток Як заощадити на податках при оплаті відпусток

Як орендарю заощадити податок на майно Як орендарю заощадити податок на майно

Скільки ми платимо податків з зарплати: ПДФО

Добре, скільки ми платимо податків насправді в цілому зрозуміло Добре, скільки ми платимо податків насправді в цілому зрозуміло. Але ось ПДФО вчасно повертає сам працівник, це ж всі знають! Якщо у нього зарплата 100 тис. Руб., На руки він отримує 87 тис. Руб. Значить, віддав державі 13 тис. Руб. співвідношення ціни і якості. Так? Не зовсім.

Уявімо, що і ПДФО теж скасували. Гуляти так гуляти! Невже роботодавець раптом почне щомісяця видавати працівникові на руки не 87 тис. Руб., Як раніше, а відразу 100 тис. Руб.? Сумніваюся. Чого б це? Раз працівник згоден працювати за 87 тис. Руб. на руки, він і буде працювати за таку суму, незалежно від того, існує в Росії ПДФО чи ​​ні. Отже, ПДФО - теж витрата роботодавця, а не працівника.

Говоріть, в трудовому договорі написано 100 тис. Руб., Тому роботодавець буде видавати працівникові 100 тис. Руб. на руки як миленький? Так, написано. Але я вже бачу, як служба персоналу готує додаткові угоди до цього договору і пояснює співробітникам: «Для вас нічого не змінюється, ви так і будете отримувати на руки по 87 тис. Руб. Додаткова угода потрібно підписати в зв'язку зі зміною законодавства - ПДФО скасували ».

Мені тут ще підказують, що на користь версії «ПДФО платить працівник з власних грошей» свідчать відрахування. Держава повертає ПДФО людям при придбанні житла, оплату лікування, навчання і т.п. Не будуть же чиновники віддавати гроші тому, хто їх не платив до бюджету! Будуть. Якраз бюджет і платить людям різні посібники. Чому б не розглядати виплату 260 тис. Руб. при придбанні житла в якості житлової субсидії?

Гаразд, переконали. В якійсь мірі можна вважати, що ПДФО ми з вами все-таки платимо з власної зарплати.

А хто платить ПДВ

Про ПДВ, скажете ви, взагалі безглуздо сперечатися Про ПДВ, скажете ви, взагалі безглуздо сперечатися! Відомо ж, що його сплачує той, хто в ланцюжку виявився останнім. Всі інші мають право прийняти сплачений податок до відрахування. Останні - це ми з вами. Ми і платимо ПДВ, так? (Див. також небезпечні і безпечні способи оптимізації ПДВ .)

За підручником, начебто, все так:

1. Компанія 1 ввезла з-за кордону товар за ціною 100 руб. Вона сплатила на митниці ПДВ 18 руб. Потім цей ПДВ вона відшкодувала. Бюджет нічого не отримав.

2. Компанія 1 продала товар компанії 2 за 236 руб. У складі ціни компанія 2 сплатила компанії 1 ПДВ - 36 руб. Компанія 1 перерахувала податок до бюджету. Компанія 2 відшкодувала ці 36 руб. з бюджету. Бюджет знову нічого не отримав.

3. Компанія 2 продала товар в своєму роздрібному магазині за 300 руб. У складі ціни ми з вами сплатили продавцеві ПДВ - 45,8 руб. Скільки ми платимо податків? Поки не зрозуміло, тому що податок отримав бюджет.

Однак те, що ПДВ сплачує кінцевий споживач - ілюзія. Справа в тому, що всі гроші, які отримує від покупця продавець, він завжди розглядає як свою виключну власність. У тому числі і суму ПДВ. Тому продавець щиро вважає, що ПДВ він зобов'язаний платити з власних грошей за розрахунковою ставкою 15,25% (18: 118).

Якщо виходити з цієї логіки, вийде, що з 45,8 руб. податку, що надійшов в результаті до бюджету, 36 руб. сплатила компанія 1 і 9,8 руб. - компанія 2. А ми з вами знову не заплатили в бюджет нічого. Підтверджує цей висновок і той факт, що ланцюжок сплати-відшкодування ПДВ в будь-який момент може обірватися, не дійшовши до кінцевого споживача, якщо туди уклиниться учасник на вмененке або спрощенці або компанія-одноденка. Крім того, задумайтеся, навіщо компанії займаються оптимізацією ПДВ, якщо цей податок сплачує тільки кінцевий споживач?

Читайте також: Читайте також:

Акцизи та інші податки - скільки платимо ми

Акциз платить виробник Акциз платить виробник. Він включає його в ціну підакцизного товару. Значить, в кінцевому підсумку, акциз платить кінцевий споживач. Так?

Тут теж не все так однозначно. Припустимо, нафтопереробний завод зробив літр бензину, заплатив акциз 10 руб. і продав цей літр на АЗС за 30 руб. Далі АЗС продасть цей літр нам за 40 руб. Але ось, акцизи скасували. Чи стане нафтопереробний завод продавати бензин АЗС дешевше? А якщо буде, то наскільки дешевше? Не за 30 руб., А за 20? І якщо АЗС отримає бензин дешевше, опустить вона роздрібні ціни? Не впевнений.

Крім того, витратне ціноутворення здебільшого залишилося минулому - в СРСР. На вільному ринку, якщо АЗС з якихось причин не може продати бензин за 40 руб., Вона буде змушена продавати його дешевше. Можливо навіть зі збитком. І як після цього говорити, що акциз платить кінцевий споживач? Це вірно лише частково.

Те ж саме і з іншими податками, які нібито компанії включають в ціну товарів, робіт, послуг і їх оплачує в результаті споживач. Так, включають, але ціноутворення - складна штука. У багатьох компаній збитки. Це означає, що кінцеві споживачі не тільки податки їм не сплатили у складі ціни, але і купу інших витрат не покрив.

Скільки ж ми в підсумку платимо податків

Навіщо ж нам кажуть, що ми платимо всі ці податки? Ліберально налаштована громадськість закликає тим самим людей до громадянської активності. Адже якщо всі податки платимо ми з вами, а не юридичні особи, власники і підприємці, то держава повинна відповідати перед своїм народом. Доки? Проурядові джерела брешуть, щоб не вводити прогресивну ставку ПДФО. Типу, ви ж і так багато платите, навіщо вам ще більше?

Я теж хотів би від співгромадян більшою громадянської активності. Але чесна людина брехати не повинен. Щоб люди усвідомили, що держава живе за їх рахунок, вони повинні сплачувати ПДФО самостійно. Роботодавець не повинен нічого утримувати!

Методичні рекомендації з управління фінансами компанії

Яка ймовірність, що роботодавець віддасть всі заощаджені гроші працівникам?
Вона прописана в трудовому договорі, з чого б її підвищувати?
Так?
Чого б це?
На руки як миленький?
При придбанні житла в якості житлової субсидії?
Ми і платимо ПДВ, так?
Скільки ми платимо податків?
Крім того, задумайтеся, навіщо компанії займаються оптимізацією ПДВ, якщо цей податок сплачує тільки кінцевий споживач?
Так?