Страхування цивільної відповідальності

 1. Громадянська відповідальність - обов'язок відшкодувати збиток
 2. Закон передбачає декілька форм цивільно-правової відповідальності (ГО):
 3. Страхування відповідальності перед третіми особами
 4. Як складаються стосунки між потерпілим, страхувальником і страховиком
 5. Види страхування у сфері приватного життя
 6. Страхування відповідальності власників суден
 7. Страхування відповідальності глави сім'ї
 8. Страхування ЦВ власників тварин
 9. Страхування відповідальності домовласників
 10. ГО за забруднення вод
 11. Поліс страхування відповідальності замовника при будівництві
 12. Страхування мисливців
 13. Розглянемо плюси укладення договору страхування в сфері особистого життя
 14. Ну а які ж мінуси можна тут виділити

В реаліях сучасного світу людина прагне максимально захистити себе від непередбачених ситуацій, ризиків, випадків.

І сучасне суспільство дає йому таку можливість. Страхування цивільної відповідальності у сфері приватного життя, це законний і досить популярний, в європейських розвинених країнах, спосіб захистити свій добробут від різних випадковостей.

Ваша собака стала причиною ДТП? Невдалий м'яч коштував сусідові з нижнього поверху скла? Страховий поліс може зробити так, щоб всі ці невдачі, так і залишилися дрібними невдачами, і ніяк не вплинули на ваш добробут.

Громадянська відповідальність - обов'язок відшкодувати збиток

Кожен законослухняна людина, громадянин своєї країни має не тільки права, але й обов'язки, в тому числі і обов'язок, нести відповідальність за свої дії.

Саме це і має на увазі під собою громадянська відповідальність: завдав шкоди, компенсується. Причому на відміну від кримінальної, громадянська відповідальність не ставить головною метою - покарання, її головна мета - компенсація.

Закон передбачає декілька форм цивільно-правової відповідальності (ГО):

 • компенсаційна;
 • заборонна;
 • штрафна;
 • Примушування.

Як бачите, в основному правопорушник повинен в фінансовому плані відшкодувати збиток потерпілому. Тобто якщо собака громадянина A покусала громадянина B, то перше що повинен зробити громадянин A, це відшкодувати заподіяну шкоду: оплатити лікування, вартість зіпсованої одягу, моральну шкоду.

Ну а далі, в залежності від того, ігнорував він свої обов'язки по утриманню собаки (вигулював її на повідку з намордником або забув про відповідні обов'язки) його можуть змусити сплатити штраф.

Страхування відповідальності перед третіми особами

Відшкодування збитків третій особі може вийти в круглу суму, здатну підірвати бюджет сім'ї, адже це непросто великі витрати, але ще і непередбачені.

На цей випадок, страховка - прекрасне рішення, адже страхова компанія бере на себе всі витрати, пов'язані з компенсацією збитків постраждалій особі. А в разі виникнення питань до розміру компенсації або через недостатню обґрунтованість претензій постраждалої особи, саме страховик бере участь у судових процесах від імені свого страхувальника, і за свій рахунок захищає його інтереси.

Як складаються стосунки між потерпілим, страхувальником і страховиком

Як і в будь-якому серйозному справі, тут важливі нюанси. Перш ніж страхова компанія (страховик) відшкодує збитки потерпілій стороні, потерпілий повинен пред'явити позов по відношенню до страхувальника.

І той, вже після того, як страхувальник отримав позов, він може направити його до своєї страхової, зажадавши, щоб та виконала свої зобов'язання за укладеним раніше договором страхування.

Говорячи простіше, спочатку, потерпілий повинен пред'явити позов з цивільної відповідальності. Для того щоб він міг це зробити, необхідно щоб він поніс збиток через протиправних дій або бездіяльності страхувальника.

Причому саме в обов'язки потерпілого входить обов'язок довести наявність шкоди. Іншими словами, спочатку потерпілий судиться зі страхувальником, а той, у свою чергу, саме на підставі пред'явленого йому позову стягує гроші зі своєю страховою.

Як бачимо, наявність страховки не обіцяє відсутність прямого контакту між потерпілим і страховиком.

Але в ряді випадків, якщо у страхової виникнуть претензії за розмірами компенсації або по її правомірності вона може вступити в судовий процес з потерпілим, причому в більшості випадків (якщо інше не обумовлено в страховому договорі), всі судові витрати лягають на плечі компанії.

Іншими словами, в обов'язки і інтересах страхової компанії входить забезпечити захист свого клієнта від необґрунтованих звинувачень.

Дізнайтеся навіщо укладаються договори страхування відповідальності керуючої компанії ЖКГ .

Читайте ТУТ про особливості страхування ризиків при проведенні будівельно-монтажних робіт (БМР).

Види страхування у сфері приватного життя

Дана послуга в економічних розвинених країнах, орієнтованих на створення повноцінного громадянського суспільства, досить популярна.

Варто зазначити, що в кожній країні свої закони щодо страхування відповідальності в приватній сфері і на законодавчому рівні визначається, які поліси добровільні, а які обов'язкові і що саме вони включають.

Але якщо скласти усереднений список страхових полісів в даній сфері, ми отримаємо таку картину.

Страхування відповідальності власників суден

Суду, як і машини, є джерелом підвищеної небезпеки. Така страховка захистить вас, якщо ви випадково пошкодили інший човен або завдали шкоди чужому майну.

Страхування відповідальності глави сім'ї

Під дії договір потрапляють практично всі дії, які можуть статися з людиною-главою сім'ї під час його дозвілля, приватних поїздок, походу по магазинах.

Причому не тільки сам страхувальник знаходиться під захистом договору, але і його неповнолітні діти та діти, які ще здобувають середню освіту і при цьому не одружені, а також дружина.

Але важливо розуміти, що якщо страховий випадок стався зі страхувальником на роботі, у відрядженні або в той момент, коли він керував автомобілем - то на цей випадок дію цього поліса не поширюється.

Наведемо простий приклад, людина взимку катався на лижах і випадково зачепив перехожого, заподіявши тому травму. Злого умислу тут немає, це галузь цивільної відповідальності, і всі збитки, пов'язані з лікуванням потерпілого, страхова компанія, при наявності договору, повинна взяти на себе.

Страхування ЦВ власників тварин

Господар повинен нести відповідальність за своє майно, а домашніх тварин ГК РФ розглядає саме як майно.

Адже собака може покусати перехожого, а кішка, яка вирвалася з рук господині, стати причиною аварії. В цьому випадку матеріальна відповідальність лягає на плечі господаря тварини, і якщо у нього немає відповідного поліса, покривати збитки йому доведеться зі своєї кишені.

У ряді країн придбання страхового поліса на деякі види домашніх тварин - обов'язково.

Страхування відповідальності домовласників

Будь-яка нерухомість вимагає за собою певного догляду. Власник відповідає за те, щоб утримувати квартиру, заміський будинок , Гараж в належному вигляді. Причому не тільки саму споруду, а й прилеглу до неї територію.

Якщо похилений паркан впаде і зашкодить паркан сусіда або заподіє кому-небудь травму, ми маємо справу з громадянською відповідальністю.

Страхування відповідальності домовласників - прекрасний спосіб захистити свій капітал від таких ось непередбачених обставин.

ГО за забруднення вод

Підтримка чистоти водойм, це не тільки обов'язок держави, а й кожного громадянина.

Поліс страхування відповідальності замовника при будівництві

Якщо під час будівництва на будівництві стався нещасний випадок, винуватим може виявитися і замовник, так як він відповідальний за забезпечення безпеки на цій землі.

Страховий поліс захищає кошти замовника і страхує подібні ризики.

Страхування мисливців

Мисливець під час полювання, випадково підстрелив чиюсь собаку або зіпсував чуже майно. А може його собаки зіпсували чуже майно. Саме від таких ризиків і захищає даний поліс.

Причому він захищає мисливця не тільки, коли він полює на території своєї країни, а й за її межами.

Як бачите, існують поліси практично на всі випадки життя. І в більшості випадків людина має право сам вибрати яку сферу свого життя він хоче убезпечити від неприємностей.

Треба сказати, що рішення про страхування своєї цивільної відповідальності в приватній сфері, в більшості країн, людина робить самостійно, так як більшість страхових полісів носять необов'язковий характер.

Але винятки є. Наприклад, Данія, там будь-який, хто заводить собаку, зобов'язаний застрахувати свою відповідальність. Але в Росії страхування цивільної відповідальності поки суто добровільна рішення кожного окремого громадянина.

Розглянемо плюси укладення договору страхування в сфері особистого життя

Страхова компанія бере на себе всі фінансові збитки, що виникли в зв'язку з громадянською відповідальністю правопорушника, а часом, суми компенсацій можуть досягати значних розмірів. У цьому плані, страхування це крок для захисту власних заощаджень.

Наявність відповідного страхового поліса в значній мірі полегшує всі процедури врегулювання конфлікту, адже з певного моменту, при виникненні непорозумінь, потерпілий сторона починає розбиратися не з вами, а з вашої страхової.

Що таке страхування професійної відповідальності .

Дізнайтеся ТУТ про страхування спортсменів від нещасних випадків при занятті кінним спортом.

Все про страхування в професійному футболі: //insur/strakhovanie-futbolistov.html

Ну а які ж мінуси можна тут виділити

Страховий поліс цивільної відповідальності платна послуга, яка вимагає внесків (оплати роботи страховиків). Але ж ніхто не знає, чи стане ваше ганок причиною травми перехожого, і розіб'є чи ваш син вікно школи.

Подія може відбутися чи ні, а платити за внески страхове особа зобов'язана.

Кожен громадянин повинен нести відповідальність за свої дії, бути готовим компенсувати їх в разі вчинення ним певних неправомірних дій або, навпаки, прояви недбалості.

Страхування дозволяє уникнути фінансових ризиків пов'язаних з необхідністю компенсувати шкоду. Воно робить сам процес врегулювання конфлікту більш цивілізованим.

І кожна людина сама має право вирішувати, чи потрібен йому такий поліс чи ні.

Відеосюжет про страхування власників квартир

Ваша собака стала причиною ДТП?
Невдалий м'яч коштував сусідові з нижнього поверху скла?