Cтеновой панелі для кухні - що вибрати, як встановити

 1. Вони гідні вашої уваги
 2. Види стінових панелей
 3. Що вибрати?
 4. установка панелей

Зміст статті:

Стінові панелі для кухні будуть популярні завжди не тільки через доступної вартості, але і в силу інших, не менш привабливих особливостей. Хоча заявляти, що даний вид будматеріалів дешевий - не зовсім коректно, тому як сучасні виробники випускають розкішні, елітні зразки, гідні красуватися в респектабельних будинках.

Вони гідні вашої уваги

В даному випадку краса не вимагатиме жертв, тому що стінові кухонні панелі мають переваги, якими не може похвалитися жодна інша обробка:

 • просто встановити

Це як конструктор зібрати, впоратися з таким завданням може будь-який господар квартири, будинки, навіть не маючи особливого досвіду в ремонтних роботах. Складні інструменти не потрібні, а ті, що потрібні, є практично у кожного.

 • легко розібрати

Треба заховати інформацію, що з'явилася додатково проводку? Не питання! Акуратно зняти настінну панель і поставити її на місце найчастіше досить легко. Ця особливість дуже стане в нагоді, якщо з'явилися пошкодження на аркуші або рейці.

 • Багато варіантів монтажу

Для кожного виду панелі на кухню є свої рекомендації по монтажу, допускають деякі варіації. До того ж ви можете легко змінити форму панелі, розрізавши її, пристосувавши тим самим під геометрію стін або інші особливості приміщення.

 • Не треба нічого готувати

Замість вирівнювання стін, яке супроводжується пилом від шпаклівки, можна скористатися дерев'яним каркасом - швидко і чисто. А в деяких випадках і він не потрібен.

 • Довгий термін служби

Звичайно, на нього впливає грамотність вибору і правильність догляду, але в цілому, виробники обчислюють гарантійні терміни десятками років при дотриманні правил експлуатації. Фальш панель для кухні готова зберігати свою красу при температурі від +50 до -50о С, хоча ви навряд чи допустите таке в своєму приміщенні.

 • мінімум догляду

Кухонні панелі не потребують постійної чищенні, вони зроблені з такого матеріалу, на якому пил не затримується. Якщо заляпали жиром - не біда, прибрати його можна засобом для миття посуду, тільки не скребіть їх, вони таки не кам'яні.

 • Підвищення звукоізоляції, теплоізоляції

Таке можливо завдяки прошарку повітря між фальш панеллю і стіною кухні. Якщо ви живете в багатоповерховому будинку, то коментарі щодо важливості звукоізоляції зайві. Що стосується теплоізоляції, то даний аспект позитивно позначиться на витратах для обігріву приміщення за допомогою індивідуального опалення.

Стінові панелі на кухню в своїй більшості обійдуться набагато дешевше, ніж шпалери середнього цінового сегмента або спеціальна фарба. Тобто ми маємо не тільки економію часу, але і фінансів.

Тобто ми маємо не тільки економію часу, але і фінансів

Види стінових панелей

Назвемо найпоширеніші на даний момент:

 1. Рейкові складальні - планки шириною до 30 см, висотою від підлоги до стелі в квартирах стандартних проектів. Їх добре використовувати, коли обшивається невелике приміщення. Для монтажу потрібно дерев'яна або металева обрешетка.
 2. Плиткові складальні - квадрати різних розмірів, від 30х30 до 98х98 см. Їх кріплять за допомогою клею або кляммеров безпосередньо на стіну. Можна комбінувати квадрати різного кольору і величини, створюючи химерну мозаїку. Добре підійдуть ці панелі на кухню замість плитки, оскільки ідеально імітують її параметри, але коштують значно дешевше.
 3. Листові - варіант з розряду «простіше простого» - листи шириною 122-244 см встановлюються легко і швидко з використанням клею, а шви ховаються під молдінгами.
 4. 3Dпанелі - мають незвичайні текстури, фантазійні візерунки, створюючи в приміщенні індивідуальний стиль і приголомшливі ефекти. Їх розмір встановлюється виробниками індивідуально.
 5. Гіпсовінілові - «еволюціонував» гіпсокартон, який тепер покривають вінілом, що не потребує декоративній обробці.

матеріали виготовлення

Настінні панелі на кухню виробляються з деревних матеріалів, скла, гіпсу, пластику. До деревним матеріалам відноситься ДВП, ДСП, МДФ, пробка. Найбільш стійкими є два останні види, які, на відміну від ДВП і ДСП можна встановлювати в приміщеннях з підвищеною вологістю, хоча всі їхні просочують смолами, воском для захисту від вологи.

Гартоване скло досить міцно і готово витримувати сильні механічно впливу. Воно добре виглядає як захист для великої настінної фотографії або в якості фартуха над робочою поверхнею. А якщо купити панелі з матовою обробкою, то мити їх доведеться рідше, оскільки на глянці висохлі крапельки води вже дуже помітні.

Гіпс потрібен для виготовлення Гіпсовінілові панелей, які добре себе показали не тільки в обробці стін, але і в якості матеріалу для створення перегородок, арок, зонування і інших дизайнерських хитрувань.

Пластикові панелі для кухні - найпоширеніший і вигідний варіант. По-перше, тому що доступніше всіх за ціною, по-друге - ПВХ стійкий до вологи, сонячного світла, а при пожежі загоряється повільніше і від нього менше кіптяви, в порівнянні з панелями з деревних матеріалів.

Що вибрати?

Це залежить від того, який ви бачите свою кухню, і від її габаритів. Для маленького приміщення хороші рейкові і плиткові складальні панелі, колірну гамму яких можна скомбінувати так, щоб візуально збільшити простір. Цій же меті послужить скляна панель в якості фартуха.

Великі кухні зручно обшивати листовим чи Гіпсовінілові панелями; також тут є простір для фантазії, щоб придумати застосування 3D варіанту. У деяких дизайнерських рішеннях пропонуються різні комбінації видів цих будматеріалів, знову-таки, питання в тому, як ви уявляєте собі кінцевий результат ремонту.

установка панелей

Установка стінових панелей на кухні проводиться в кілька етапів.

1) Потрібно підготувати стіни до монтажу

2) Зробити розмітку стін для облицювання дерев'яними або металевими профілями

3) Установка пластикових панелей на профілю

Поділитися з друзями:

Що вибрати?