Електроінструмент для ремонту ванної кімнати

  1. Видалення старої плитки
  2. Зачистка стін від масляної фарби
  3. Електроінструмент для монтажу підвісної стелі

Найбільш масштабні види ремонтних робіт у ванній, для яких потрібен електроінструмент - це видалення з підлоги і стін старої плитки, зачистка стін від масляної фарби і установка підвісної стелі.

Для успішного виконання вищезазначених робіт необхідний наступний набір інструментів: перфоратор або потужна ударна дриль, болгарка, шуруповерт і спеціальне оснащення (кругла металева щітка, бур-долото, зачистной коло, ланцюг-краскосніматель, коронка по цеглині, біти для закручування саморізів).

Болгарку в цьому наборі можна було б замінити зачисним фрезером, але цей інструмент має вузькоспрямовану функціональність - його використовують суто для зачистки (шліфування) бетонних, цегляних і іноді дерев'яних поверхонь. Болгарка ж є більш універсальним інструментом, що для домашнього майстра вигідніше.

Видалення старої плитки

Якщо плитка вже відходила від підлоги і стін і трималася «на чесному слові» - вважайте, що вам пощастило. Але що робити, якщо вона тримається, як влита? купувати перфоратор , бури до нього (зазвичай - «шістку», «вісімку», «десятку») і насадку у вигляді долота-зубила .

Варто подбати під час роботи про безпеку. Гострі шматочки плитки, що розлітаються з-під зубила, ріжуть, як бритва. Через великий швидкості вони цілком здатні подряпати або навіть розсікти шкіру, що неодноразово підтверджувалося на практиці.

Щоб не залишитися без зору - при збиванні плитки обов'язково захищайте очі. Краще сто разів протерти запотівають захисні окуляри, ніж один раз «спіймати» оком осколок.

Для захисту рук, якщо є можливість, краще надягти щільні рукавички.

Як збити плитку з підлоги

Перш за все, потрібно звільнити простір для роботи, тобто демонтувати і винести з кімнати сантехніку (принаймні ту, яка розташована на підлозі - ванну і унітаз).

Демонтаж керамічної плитки статі починається з того, що перфоратором розбивається одна з середніх плиток ряду (при цьому зручніше використовувати один з бурів, а не долото). Після потрібно вставити в перфоратор долото і, тримаючи його під невеликим (не більше 30 °) кутом до підлоги збити розчин, який був під плиткою. Потім можна приступати до зняття інших плиток.

Лезо долота завжди спрямовується не під плитку, а між плитою підлоги і застиглим розчином. Це важливо! Такий підхід дозволяє збивати відразу і плитку, і розчин, що економить ваш час і ресурс перфоратора.

перфоратор Stanley STHR263K

Ні в якому разі не треба піддаватися спокусі «натиснути сильніше» - ви заважаєте роботі перфоратора. За відгуками майстрів, найчастіше перфоратори перегріваються і виходять з ладу під час використання долота, коли робляться штроби (канавки в стіні) або збивається стара плитка. В обов'язковому порядку давайте інструменту передбачені техпаспортом перепочинку.

Плита статі після перфоратора повинна бути чистою, без залишків присохлого розчину.

Як збивати плитку зі стіни

Якщо ви плануєте збивати плитку зі стін, запам'ятайте: великі і дрібні осколки будуть розлітатися по всій ванній кімнаті, вниз почнуть відскакувати цілі плитки і шматки сполучного розчину, який їх тримав. Імовірність того, що даний сміття зашкодить знаходиться в кімнаті сантехніку, дуже велика.

Щоб цього не сталося, застосовують два способи. Перший є оптимальним для роботи: вся сантехніка в кімнаті знімається заздалегідь. Тут у майстри голова вже не болить: нехай бита плитка розлітається, як хоче.

Другий варіант полягає в тому, що поверхня ванній з раковиною, а також унітаз, пральна машина і тому подібне ретельно обкладається щільним гофрокартоном (можна взяти пакувальні коробки) або іншим подібним матеріалом. Цей варіант менш зручний - працювати тут доводиться обережніше, але при мінімальній частці акуратності великих труднощів він, як правило, не створює.

Якщо у ванній кімнаті є відкриті стоки - їх обов'язково потрібно обв'язати плівкою або заткнути. Кришка та осколки не повинні потрапляти в труби.

Додамо, що в тому випадку, якщо сантехніку у ванній кімнаті «не шкода» (наприклад, ви все одно збираєтеся її викинути) можна тимчасово не чіпати унітаз, а ось ванну все одно доведеться зняти і винести. Справа не стільки в тому, що в іншому випадку ви не зможете збити плитку за ванною (хай би залишалася стара, хто її там побачить), скільки в тому, що висота нової ванни може виявитися не такою, як у старій. Чим мудрувати з підгонкою нової ванни по висоті, простіше і надійніше покласти нову плитку на всю стіну.

Увага: якщо ви плануєте знімати плитку тільки зі стін, в обов'язковому порядку прикрийте чимось щільним і жорстким плитки статі. Якщо цього не зробити, то падають згори оскільки вищербят підлогу.

Алгоритм дій при роботі зі стіною такої ж, як і у випадку з підлогою. Спочатку вибивається окрема плитка і зачищається розчин, а після долотом перфоратора «підчіплюються» плитки разом з розчином (ще раз нагадаємо, що кут, під яким тримається електроінструмент, повинен залишатися гострим).

Збивати плитки починайте з верхнього ряду - тоді на вас зверху зі стіни нічого не впаде. Так само, як і в випадку з підлогою, після перфоратора повинен залишатися голий рівний бетон, без будь-яких фрагментів застиглого розчину.

Зачистка стін від масляної фарби

Буває, що під збитої плиткою і розчином на стіні виявляється шар старої олійної фарби. В цьому випадку доведеться знімати і її, причому в обов'язковому порядку.

Для хорошого зчеплення з розчином, стіна ванної кімнати повинна бути зачищена до чистого бетону. Навіть якщо попередня плитка протрималася «на фарбі» не один рік, це не привід залишати її на стіні. Немає ніякої гарантії, що нова плитка схопиться з масляною фарбою так само міцно. Навпаки - якщо не прибрати фарбу зі стін, плитка, швидше за все, почне відвалюватися через лічені місяці.

Використання крацовка

У разі, якщо фарба на стіні ванної тримається не дуже добре, то проблему з її видаленням можна успішно вирішити за допомогою крацовка - круглої зачистной насадки-щітки з металевим дротом замість щетини (зазвичай вистачає щітки діаметром 80-100 мм). Крацовка зустрічаються як у вигляді насадки з хвостовиком, так і у вигляді диска з центральним отвором. У першому варіанті їх затискають в патроні дриля або перфоратора, у другому - ставлять на болгарку.

У першому варіанті їх затискають в патроні дриля або перфоратора, у другому - ставлять на болгарку

щітка чашкова Intertool 125 мм, для УШМ, М14

Під час роботи слід пам'ятати, що зачисну щітку потрібно щільно притискати до оброблюваної поверхні. Пил при роботі крацовка виникає, але її відносно небагато.

Якщо спроба використовувати крацовку не увінчалася успіхом, доведеться перейти до більш радикальних заходів: болгарки з зачисним кругом, або перфоратора (потужної дрилі) з ланцюгової насадкою.

Зняття старої фарби зачисним кругом

Вибираючи оснащення для болгарки , Не варто плутати зачистной і пелюстковий кола. Пелюсткові круги викладений по колу шматочками (пелюстками) наждачного паперу, зачистной (він же шліфувальний ) - товстий і пористий за структурою. Масляна фарба заб'є поверхню наждачного паперу дуже швидко (з цієї ж причини для зняття фарби не варто використовувати шлифмашинки). Поверхня зачистного кола грубіше, вона забивається фарбою в набагато меншому ступені.

Поверхня зачистного кола грубіше, вона забивається фарбою в набагато меншому ступені

Кутова шліфмашина Bosch PWS 700-125

Зачистной коло досить впевнено здирає зі стіни залишки старої фарби, але ефективність його застосування в значно мірою перекривається недоліком, властивим всім болгарок. Стільки пилу, як цей електроінструмент, не створить ніяка дриль або перфоратор. Основне «ліки» від цього - використання разом з болгаркою спеціального пилососа. Але це недешеве обладнання.

Щоб пил не розійшлася по всій квартирі, двері у ванну кімнату, де працює болгарка, можна завісити плівкою, приклеївши її до стіни скотчем. Але пилу у ванній кімнаті від цього менше не стане. Вам доведеться робити часті перерви, чекаючи, поки пил не осяде. Тривалість кожної перерви повинна становити хвилин десять-п'ятнадцять.

Використання ланцюга-краскоснімателя

Набагато привабливіше (в плані відсутності пилу) виглядає використання потужної дрилі або перфоратора зі спеціальною насадкою (краскосніматель) для збивання фарби. Вона являє собою стрижень, на якому закріплені вільно звисають з нього шматочки ланцюга (зазвичай їх налічується два або три).

У «легкому» варіанті на стрижні між двома шайбами ​​затискаються три досить легких шматка не дуже товстої ланцюжка (вони кріпляться за крайні ланки). У «посиленому» - на стрижень нанизується середня ланка вже щодо товстої ланцюга. З кожного боку стрижня має перебувати однакова кількість ланок, інакше порушиться баланс насадки.

Принцип роботи краскоснімателя простий. Під час обертання стрижня, затиснутого в дриль, відцентрова сила випрямляє ланцюжка і б'є ними по стіні. Кожен такий удар збиває крихітний шматочок фарби, але через те, що швидкість обертання дрилі вимірюється в тисячах оборотів в хвилину, продуктивність роботи виходить досить непогана. Стіна очищається від фарби, що називається, прямо на очах.

При роботі краскоснімателя на ланцюг впливають підвищені навантаження. Це призводить до того, що через якийсь час крайні ланки починають відлітати. Після того, як відірветься одна ланка, потрібно обов'язково прибрати по ланці і в інших шматках ланцюга.

Чим менше ланок у ланцюзі залишається, тим менш ефективно працює краскосніматель. Межа, після якого його краще поміняти - три ланки з одного боку.

При роботі з насадкою-краскоснімателем потрібно обов'язково користуватися захисними окулярами і рукавицями.

Використання коронки

У тому випадку, якщо вам потрібно видалити фарбу з невеликої площі (наприклад, кілька фрагментів, що залишилися після зачистки стіни крацовка), можна скористатися насадкою для перфоратора - коронкою.

Коронки зазвичай використовуються для того, щоб пробивати в стінах отвори великого діаметру. За їх краях наплавлені зубці з твердого сплаву. Для обдирання фарби з середини коронки потрібно вийняти знаходиться там бур (він закріплюється гвинтом), який в цьому випадку тільки заважає.

Коронка по бетону Werk 75 мм SDS +

Коронку притискають зубцями до плями фарби перпендикулярно стіні. Обертаючись, вона «зчісує» фарбу. Найкраще використовувати коронку для цегли, а не бетону: фарбу вона обдере точно так же, а стіну зашкодить менше.

Застосування зачистного фрезера

Цей електроінструмент дуже недешевий, але ефективний. Зачистной фрезер спеціально створений для швидкої (а в разі застосування пилососа - практично безкурного) очищення стін від різного роду нанесених на них матеріалів, в тому числі від масляної фарби.

У зачисні Фрезер використовуються спеціальні ріжучі головки з алмазними колами і твердосплавними фрезами. Вони просто-напросто знімають (сошліфовивают) верхній шар стіни разом з фарбою.

альтернативні способи

Справедливості заради згадаємо ще про два варіанти очищення бетонної стіни від масляної фарби. У першому з них шар фарби розігрівається за допомогою будівельного фена (також називається термофеном і технічним феном). Розм'якшити фарба тут же знімається звичайним шпателем. У другому варіанті, на стіну наноситься так звана смивка - їдка субстанція, від якої навіть засохла фарба здувається і йде бульбашками. Характерною особливістю обох способів є те, що при їх використанні виділяються досить шкідливі для здоров'я, їдко пахнуть гази. Тому використовувати ці варіанти в обмеженому обсязі ванної кімнати дуже небажано.

Електроінструмент для монтажу підвісної стелі

Оскільки при монтажі всіх видів підвісних стель (не плутати з натяжними!) Необхідно пробивати отвори в бетоні під дюбелі, різати оцинкований профіль і закручувати шурупи - набір електроінструменту в усіх цих випадках буде один і той же. В цьому випадку вам життєво необхідні перфоратор, болгарка і шуруповерт.

перфоратор Einhell BT-RH 1 600

Деякі «майстри» говорять про те, що замість перфоратора для даного виду робіт цілком можна придбати ударну дриль, але дане твердження є, м'яко кажучи, сумнівним. На відміну від перфоратора, який пробиває бетон практично «сам по собі», ударна дрель буде бити стіну лише тоді, коли ви міцно притискуєте її до поверхні (чим менше ви її притискаєте, тим слабкіше бур б'є по стіні). А тепер уявіть, що вам потрібно пробити значну кількість отворів не просто в стіні під стелею (що вже незручно), а й в самій стелі. І при цьому - посилено придавлює до нього дриль.

Запам'ятайте: для роботи з бетонним стелею оптимальним варіантом є перфоратор з функцією свердління, а не дриль з функцією удару. Різниця в ціні багаторазово окупиться зекономлені часом і комфортом в роботі.

При роботі перфоратором не натискайте на нього занадто сильно. Потрібно міцно фіксувати інструмент в руках, але не стільки притискати його до поверхні, скільки направляти в потрібну сторону.

Потрібно міцно фіксувати інструмент в руках, але не стільки притискати його до поверхні, скільки направляти в потрібну сторону

Кутова шліфмашина DWT WS08-125T

Болгарка з тонким відрізним кругом є вельми комфортним інструментом для обрізки і точної підрізування металевого профілю, що використовується для монтажу підвісної стелі. Вона збереже вам значну кількість сил і часу.

Для роботи з болгаркою потрібно обов'язково надягати захисні окуляри, а якщо є можливість - і рукавички. Щоб уникнути неприємних моментів, металевий профіль під час різання потрібно міцно фіксувати, піднімаючи його над підлогою так, щоб диск болгарки не торкався підлогового покриття або плитки.

При роботі з шуруповертом обов'язково стежте за тим, щоб біти для закручування саморізів були новими, з чіткими, "не зализаними» гранями. Така біта добре фіксує саморіз, при укрученні його не потрібно притримувати. Це істотно полегшує роботу з монтажу металевого профілю.

Мережевий шуруповерт Triton-tools ТШС-300

Крім цього, дуже бажано виставити на шуруповерт потрібне зусилля крутного моменту - так, щоб інструмент повертають саморіз до кінця, але не прагнув «втопити» його в профілі.

Електроінструмент, необхідний для робіт у ванній кімнаті

Текст: Ігор Тихий

Спеціально для Rozetka.com.ua

Але що робити, якщо вона тримається, як влита?