Ліжко vs матрац на підлозі

  1. Навіщо потрібна ліжко?
  2. Мені подобається спати низько! Що ж робити?

Що ж вибрати: ліжко або матрац на підлозі? Дізнайтеся про те, як спати на рівні підлоги з комфортом.

Покласти матрац на підлогу - привабливий варіант для молоді та новоселів. Це і дешевше, ніж ліжко, і мобільніше - матрац легко можна прибрати до стіни або засунути під подіум, якщо потрібно звільнити простір в кімнаті. Матрац на підлозі може служити і "фішкою" дизайну, наприклад для мінімалістичного інтерьера.Однако, чи не зашкодить вашому здоров'ю тривалий сон на самотньому матраці? Давайте проведемо невелике дослідження.

Навіщо потрібна ліжко?

По-перше, ліжко забезпечує матрацу правильне підставу. Пружини або гнучкі елементи допомагають зберегти правильну жорсткість і пружність матраца. Якщо він просто лежить на підлозі, тиск вашого тіла деформує поверхню, і ортопедичний ефект втрачається. Неправильна підтримка хребта може, як мінімум, привести до зниження якості сну, а може і до болів в спині.

По-друге, варіант з матрацом на підлозі підходить в основному молоді. Чим старша людина, тим складніше йому щоранку вставати практично з підлозі. Тим більше, лікарі кажуть, що різкий підйом після сну не дуже то і корисний в будь-якому віці. З ліжка ж, особливо з високою, встати не складніше, ніж зі стільця.

Ще одна перевага ліжка - це спинка. Звичайно, не всі ліжка йдуть в комплекті з узголів'ями, але це хороша річ. Матрац можна приставити до стіни, так подушка не буде падати, але і ви не будете захищені від холодного бетону або цегли. Більш того, шпалери або фарба на місці головах будуть швидше бруднитися і пошкоджуватися.

Більш того, шпалери або фарба на місці головах будуть швидше бруднитися і пошкоджуватися

Мені подобається спати низько! Що ж робити?

Звичайно ж, виробники чуйно відгукуються на бажання сучасних споживачів, тому вже придумані рішення для любителів спати на підлозі.

Найпростіший варіант - спеціальний матрац. Він складається з двох шарів, прихованих в одному чохлі. Нижній шар складається з пружин «Боннель» і замінює собою підставу ліжка. При бажанні, потім його можна буде покласти на будь-яку підставу, навіть на палети .

При бажанні, потім його можна буде покласти на будь-яку підставу, навіть на   палети

Втім і ліжка мають три стандарти висоти - Американський (високий), Європейський (середній) і Східний (низький). Останній варіант всього трохи вище, ніж лежить на підлозі матрац. Така ліжко не зіпсує стилістичне рішення з низькими меблями.

Така ліжко не зіпсує стилістичне рішення з низькими меблями

З метою економії можна купити просто підстава на ніжках без самого каркаса ліжка. Виглядає воно не особливо естетично, оскільки виробники мають на увазі, що воно буде приховано від очей декоративними панелями і піклуються в основному про міцність конструкції. Однак, якщо оформити підставу тканиною, можна домогтися навіть кращого візуального ефекту.

Однак, якщо оформити підставу тканиною, можна домогтися навіть кращого візуального ефекту

Є й оригінальний варіант, який подарує вам можливість спати на рівні підлоги без шкоди для здоров'я - матрац, втоплений в подіумі. Під такою матрац можна поставити просто ортопедична основа. Це цікаве стилістичне рішення, чудове ще і збільшенням місць для зберігання в будинку. Немає нічого зручніше, ніж постіль, що зберігаються прямо в ліжку!

Немає нічого зручніше, ніж постіль, що зберігаються прямо в ліжку

До речі, ліжко можна зробити і висувну. Вдень вона буде усередині подіуму, а на ніч висуватися з нього з метою економії простору. Підстава на коліщатах не важко зробити низьким.

Якщо вас тягне на зовсім неординарні ідеї, то чому б не зробити всю підлогу ліжком? Правда, для цього знадобиться зовсім зайва кімната ...

Автор: Анастасія Вірна

Фотографії: lonny.com, defogitall.com, adobbert.com, lushome.com, whistlerforum.com, kuraarasbasin.net

спальня, ліжко

Навіщо потрібна ліжко?
Що ж робити?
Що ж вибрати: ліжко або матрац на підлозі?
Однако, чи не зашкодить вашому здоров'ю тривалий сон на самотньому матраці?
Навіщо потрібна ліжко?
Що ж робити?
Якщо вас тягне на зовсім неординарні ідеї, то чому б не зробити всю підлогу ліжком?