Штори на дверний отвір: фото та ідеї декору своїми руками

 1. Переваги і недоліки
 2. дерев'яні
 3. Текстиль
 4. Штори-намиста

замість традиційних дверей в інтер'єрі можна використовувати штори на дверний отвір. Такий варіант оформлення має як свої переваги, так і недоліки. Крім того, слід зазначити, що існує безліч варіацій штор для дверей, тому підібрати найбільш підходящі можна під будь-який стиль інтер'єру. замість традиційних  дверей в інтер'єрі  можна використовувати штори на дверний отвір

Існує безліч способів оформити декоративними шторами дверний проріз

Переваги і недоліки

Декоративні фіранки і штори для дверного отвору переважно використовуються в якості самостійного заповнення, без дверного полотна.

Такий варіант оформлення особливо популярний для обмежених за площею приміщень.

Зустріти оригінальні штори на двері можна як в квартирах, так і приватних будинках, в класичному або ультрасучасному інтер'єрі. Це не дивно, адже вони володіють цілою масою достоїнств, досягнення яких іноді є єдино вірним виходом з ситуації, що «ремонтної» ситуації.

Переваги штор в дверному отворі:

 • Зовнішній вигляд. Такі вироби дуже декоративні і здатні перетворити інтер'єр, внести особливу нотку стилю і легкості.
 • Економічність. Витрати на завіси набагато менші, ніж на повноцінну двері.
 • Підходять для отвору будь-якої форми. Їх можна адаптувати під прямий отвір, арку або складну вигнуту конструкцію.
 • Можна виготовити своїми руками. Праці це не складе, до того ж дозволить вам висловити свою індивідуальність в цьому виробі.
 • Широкий вибір матеріалів. Виробляються такі штори практично з чого завгодно: пластик, ПВХ, текстиль, дерево і т. Д. Особливо популярними є вироби з бамбука і соломки.
 • Візуальне розширення простору. Відсутність суцільної перегородки дозволяє створити зоровий обман за рахунок проходження світла між двома приміщеннями.
 • Практичність. Економія простору за рахунок відсутності розорювати полотна дозволяє використовувати з користю звільнилася зону в кімнаті.

За допомогою декоративних штор можливо візуально розширити простір кімнати

Недоліки штор для дверей:

 • Відсутня можливість ізолювання простору. Це не дозволяє створити атмосферу самоти, а також зводить показники звуко- і теплоізоляції до нуля. До того ж немає перешкоди для поширення запахів по квартирі.
 • Обмежена сфера застосування. Чи не для всіх приміщень завіси будуть доречні. Особливо це стосується санвузла, спальні і робочого кабінету.

Розглянемо різновиди шторок на дверний отвір і варіанти їх виготовлення своїми руками більш докладно.

дерев'яні

Найпопулярніші штори на двері виготовляються з дерева і його похідних, наприклад, стебел бамбука. Такий варіант відмінно підійде для інтер'єру, в якому меблі та оздоблення мають деревну текстуру. Також зверніть увагу на відповідність кольорової гами.

Перевагами штор для дверей з дерева або бамбука є їх органічність і натуральність. Залежно від дизайну можна вписати їх практично в будь-яку стилістику.

Варіантів виконання таких завіс безліч. Вони можуть бути виготовлені з дерев'яних намистин, трубочок, пустотілих відрізків стебел бамбука, мисок і інших елементів. Можна зустріти навіть використання тендітних трав'яних елементів, в тому числі соломки.

Для установки таких штор в дверний отвір використовується дерев'яний карниз. Його можна набити безпосередньо над верхньою частиною проходу. Кожна нитка кріпиться за допомогою металевих шпильок до перекладині. При необхідності частина з них можна зняти, розчистивши таким чином простір для безперешкодного проходження.

Для виготовлення таких штор для дверей своїми руками підійдуть будь-які дрібні дерев'яні деталі. Їх можна придбати вже готовими або ж виточити самостійно, якщо є навички і бажання. Для з'єднання можна використовувати капронову нитку, волосінь або металеві з'єднувачі-шпильки. Для декору використовуйте фарби, морилку і лак.

Для декору використовуйте фарби, морилку і лак

Різновиди дерев'яних штор для дверного отвору

Текстиль

Однаково добре виглядають і в класиці, і в модерні текстильні штори на дверний отвір. Таке оформлення може бути надзвичайно різноманітним:

 • фіранки;
 • ролети;
 • магнітні штори;
 • нитки.

Такі варіанти штор в дверний проріз дозволяють створити більший затишок і дають можливість часткової ізоляції. При цьому підібрати відповідні штори на двері або зробити їх своїми руками простіше простого. Для цього підійдуть звичайні фіранки, будь-які відрізки тканини, ширми і т. Д. Досить закріпити їх на карнизі і підвісити над отвором. Ролети можна зафіксувати безпосередньо в отворі і доповнити бічними напрямними.

Магнітні моделі штор для дверей не тільки декоративні, але і функціональні, так як дозволяють закрити отвір завдяки притягненню магнітних смужок один до одного.

Найбільш відкритими є нитяні штори для дверей. Їх можна зробити своїми руками з мотузки, стрічок, пряжі і доповнити різним декором.

Їх можна зробити своїми руками з мотузки, стрічок, пряжі і доповнити різним декором

Варіанти декорування дверного отвору за допомогою текстильних фіранок

Штори-намиста

У сучасних приміщеннях частіше використовуються штори на дверний отвір, виготовлені з намистин. В основному це пластик, але можна використовувати також скло, дерево або метал в якості доповнення.

Як правило, оформлення таких штор в дверний проріз виконується великими елементами, але можна взяти і бісер з паєтками.

У сучасному інтер'єрі для дверного отвору часто використовують штори, виготовлені з бус

Виготовляються вони своїми руками за схожим принципом, як і шторки на дверні прорізи з бамбука. На нитки нанизуються намистини і фіксуються на заданому положенні фурнітурою або вузликами. Оформлення може бути найпростішим або створювати візерунок завдяки установці намистин на конкретній точці відносно один одного. У таких шторах для дверей можна комбінувати будь-які забарвлення.

Використання штор в дверному отворі замість дверей - відмінний варіант економії простору, а їх виготовлення своїми руками - спосіб творчого самовираження.

Рекомендуємо подивитися відео: