Жалюзі замість дверей: переваги використання

 1. Особливості конструкції і її види
 2. Переваги і недоліки
 3. Варіанти виконання в інтер'єрі

Досить оригінальний спосіб оформлення дверного отвору - використання жалюзі замість звичайних дверей. Для того щоб обіграти їх в інтер'єрі потрібно підібрати оптимальний варіант конструкції. При цьому слід враховувати і деякі інші їх особливості. Досить оригінальний спосіб  оформлення дверного отвору  - використання жалюзі замість звичайних дверей

Жалюзі краще використовувати в якості доповнення до дверей, так як самі по собі вони не здатні забезпечити тепло- і звукоізоляцію на належному рівні

Особливості конструкції і її види

Жалюзійні двері і перегородки в інтер'єрі зустрічаються нечасто, проте це відмінний варіант оформлення прорізів. У чому ж полягають відмітні особливості таких конструкцій?

В першу чергу слід відзначити, що такий варіант не є повноцінною заміною дверей, а лише служить своєрідною перегородкою, а тому деякі функції не виконуються повною мірою. Однак цю проблему можна вирішити, якщо скомбінувати їх зі звичайним полотном, але в більш легкій конфігурації, наприклад, зі скляними вставками.

Жалюзі для дверного отвору можуть бути виконані в різних варіаціях, розрізняють наступні види:

 • Вертикальні. Стандартний офісний варіант, аналог віконним жалюзі. Елементи розташовані по вертикалі і зміщуються в сторону, за допомогою руху по направляючої за допомогою нитки.
 • Горизонтальні. Звичний віконний варіант, може поєднуватися з дверима, металеві важкі жалюзі замінюють їх повністю.
 • Стринг. Це ниткові вертикальні моделі, які слугують радше як штори і перепони для світла.
 • Гармошка. Це відмінний варіант для міжкімнатних отворів. Ламелі з'єднуються між собою за допомогою кріплення в напрямні. Це аналог звичайної дверіргармошки з більш вільним рухом окремих ламелей.
 • Ролети. Також відмінний варіант. Горизонтально розташовані елементи з'єднуються по краях за допомогою направляючої, завдяки чому вдається щільно закрити отвір і відрегулювати ступінь підйому жалюзі.

Різновиди жалюзі для дверного отвору

Окремо варто виділити меблеві жалюзійні двері. Вони мають вигляд каркаса з встановленими всередину горизонтальними жалюзі, дуже цікаво виглядають в інтер'єрі, а при наявності таких варіацій дверей, наприклад, на шафах, установка подібної моделі в отвір буде вельми виграшним доповненням оформлення. Для виготовлення таких моделей можуть використовувати полімерні матеріали, зокрема пластик, дерево і древесносодержащіе матеріали, метал і т. Д.

Переваги і недоліки

Використання замість дверей жалюзійних перегородок може виявитися досить вигідною справою. Такі конструкції досить оригінально виглядають в інтер'єрі і мають безліч переваг:

 • Легкість. Конструкція має мінімальну вагу в порівнянні навіть з найлегшими дверима. Вона не обтяжує станів і стельові перекриття.
 • Оригінальність. Жалюзійні моделі дверей виглядають більш цікаво і оригінально, ніж звичайні вироби.
 • Ненав'язливість. Вони не захаращують отвір і при необхідності можуть бути згорнуті або взагалі демонтовані.
 • Зонування. Завдяки жалюзі в отворі можна зонувати велике приміщення, створивши візуальну перешкоду між двома функціональними секторами.

Легкість і оригінальність - головні переваги жалюзійних перегородок

Проте далеко не в кожному інтер'єрі можна зустріти жалюзі на дверях. Це пов'язано не тільки з незвичністю такого оформлення, але і з деякими іншими характеристиками цих виробів, частина яких можна розцінювати, як недоліки:

 • Звукоізоляція. Будь-які жалюзі не забезпечать такий же захисту від шуму, як звичайні двері. До того ж ви не зможете підсилити цей ефект, використавши ущільнювачі та інші матеріали.
 • Хисткість. Навіть дорогі моделі з часом приходять в непридатність, так як матеріали і кріплення не володіють особливою міцністю і досить швидко зношуються, а також можуть бути банально пошкоджені.
 • Складність догляду. Вимити звичайні двері, навіть з численними фігурними вставками набагато простіше, ніж протерти від пилу жалюзійні.
 • Захист. Від проникнення в приміщення можуть захистити хіба що надміцні металеві ролети, але вони коштують чимало, та й є не зовсім доречними.

Також врахуйте, що далеко не в кожному інтер'єрі жалюзійні двері будуть виглядати органічно.

Варіанти виконання в інтер'єрі

Якщо розглядати установку жалюзі на дверях, чималу увагу потрібно приділити безпосередньо їх дизайну і розташуванню щодо інших предметів в приміщенні. Найчастіше розглядаються такі варіанти їх розміщення в інтер'єрі:

 • Міжкімнатні двері і перегородки. Цей варіант більш актуальне для таких приміщень, які не вимагають постійної ізоляції. Найяскравішим прикладом є вітальня. Особливо вдалою буде жалюзійні перегородка, якщо ви поєднуєте вітальню з кухнею або їдальнею зоною.
 • Балкон. Якщо балкон досить утеплений і має скління, тоді установка жалюзі дозволить вам легко обіграти перехід з кімнати на лоджію. При цьому, піднявши перегородку, ви зможете розширити простір і відкрити ще одну функціональну зону для житлової кімнати.
 • Комора. Це досить поширений варіант. Особливо актуальними тут будуть меблеві двері. Вони забезпечать хорошу вентиляцію, що запобігає передчасному псуванню ваших запасів.
 • Додаткове посилення. Жалюзі можуть використовуватися разом зі звичайною дверима. Особливо часто таке комбінування можна спостерігати в магазинах. Для приватного будинку - це теж непоганий варіант.

Найпоширенішим способом використання жалюзі в інтер'єрі є вітальня

Легкі моделі можуть використовуватися в якості тимчасової або постійної ширми.

Жалюзійні двері - це відмінний спосіб полегшити інтер'єр і при цьому створити невимушене розмежування для простору. Вибирайте відповідний варіант в залежності від загальної стилістики та оформлення вашого житла.

Рекомендуємо подивитися відео:

У чому ж полягають відмітні особливості таких конструкцій?