Друга хвиля прийому до вищих навчальних закладів: число комерційних місць збільшили в рази

«Бюджет» не збільшується, зате контрактні місця ростуть як гриби після дощу. Разом заявлених 100 місць деякі вузи збираються зараховувати на комерційне відділення 300 абітурієнтів «Бюджет» не збільшується, зате контрактні місця ростуть як гриби після дощу

Фото: Володимир Гердо / ТАСС

На цьому тижні закінчується друга хвиля прийому в російські вузи. Абітурієнтів з кожним роком стає більше, а число бюджетних місць не збільшується, зате зростає кількість контрактних.
Наприклад, в цьому році у Вищій школі економіки на факультеті Школа дизайну під час прийому кількість місць збільшилася втричі. Навесні обіцяли 100 платних місць, а зараз збираються зараховувати на комерційне відділення 300 абітурієнтів. Подібна ситуація з контрактними місцями на факультеті медіакомунікацій, на програмі «Управління інноваціями».
На сайтах деяких факультетів МГУ, наприклад, журфаку, йдеться, що якщо бажаючих навчатися на контракті буде більше плану прийому, факультет попросить додаткові місця, щоб зарахувати всіх контрактників. З чим це пов'язано? І як відіб'ється на навчальному процесі?

Чи не станеться так, що через те, що на контрактні місця вирішили зарахувати ще пару сотень студентів, в майбутньому виникне дефіцит робочих місць для цих випускників?

Так які випускники і як будуть розвивати країну, якщо кількість бюджетних місць зменшується, а платних збільшується? Про це запитали Володимира Путіна на «недитячі розмові», який транслював телеканал НТВ .

- Доброго дня! Мене звуть Анастасія, і моє запитання такий: як розвивати країну в майбутньому, якщо кількість бюджетних місць скорочується, а вартість на навчання, звичайно ж, зростає?
- Кількість бюджетних місць не скорочується.
- Ну, статистика навіть є!
- Ні, кількість бюджетних місць збільшується.

За даними Росстату і Міністерства освіти і науки, з 2000 по 2017 роки загальна кількість бюджетних місць у вузах країни скоротилося на 32%.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

З чим це пов'язано?
І як відіб'ється на навчальному процесі?
Чи не станеться так, що через те, що на контрактні місця вирішили зарахувати ще пару сотень студентів, в майбутньому виникне дефіцит робочих місць для цих випускників?
Так які випускники і як будуть розвивати країну, якщо кількість бюджетних місць зменшується, а платних збільшується?
Мене звуть Анастасія, і моє запитання такий: як розвивати країну в майбутньому, якщо кількість бюджетних місць скорочується, а вартість на навчання, звичайно ж, зростає?
Ru в ваші джерела новин?